Skocz do zawartości
wojtek_82

Poszarpywanie przy ruszaniu + dziwny dźwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już prawie od samego zakupu auta po dłuższej jeździe po mieście lub w korku samochód poszarpuje trochę przy ruszaniu. Raz jest to dość mocne poszarpywanie, raz wogule go nie ma. W wielu komentarzach wyczytałem, że to koło dwumasowe, ale się tym zbytnio nie przejmowałem - gdyż nie mam żadnych większych wibracji na jałowym ani nic takiego.

Od jakiegoś czasu jednak w przedziale obrotów 1700- 2200 szczególnie pod dużym obciążeniem silnika np. na piątce przy ostrzejszy dodaniu gazu od 1500 do 2300 obr. słychać takie metaliczne huczenie z okolicy skrzyni, coś jakby ktoś coś piłował , ciężko to określić. Ostatnio pojeździłem trochę po górzystym terenie i dźwięk pojawia się też na 4 biegu.

Teraz pytanie czy to też może być koło dwumasowe i czy to jego koniec?

Samochód ma 247 tys przebiegu i z książki serwisowej wynika, że miał sprzęgło robione, ale o kole nic nie wspominają.

Dodam, że książka jest do 185 tys a później już ja go użytkowałem :)

 

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 07:09 ----------

 

Jakieś sugestie panowie??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to wina sprzegła, nierówna powieszchnia dociskowa i poszarpuje przy ruszaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze tłumiki drgan na tarczy sa pekniete i przez to słyszysz czasem jakies metaliczne odglosy. No i to tez mialo by wpływ na szarpanie. Obstawiam te sprezynki, choc moge sie mylic. Trzeba by wywalic skrzynie i obejzec co tam sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często bywa tak że jak dwumasa jest kiepska (ma luzy) i założy się nowe sprzędło to dwumasa nie wyrabia i pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej skrzynię trzeba wyjąć i zobaczyć w jakim stanie jest sprzęgło i dwu mas. przebieg ,który masz w swoim passacie świadczy o tym , że na sprzęgło i koło dwu masowe przyszedł już czas wymiany. Już wielokrotnie ten temat był opisywany na zacnym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności