Skocz do zawartości
Gość demon351

Pasat B3 syncro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość demon351

Witam jestem od niedawna posiadaczem Pasata B3 1.8i turbo syncro rok90 silnik PG z turbiną napędzana bezpośrednio z wału.Chcę założyc do niego instalacje gazową.Turbina nie jest do konca sprawna więć chciałem założyc istalacje zwyklą.Problem w tym że gazownik ktory instaluje gaz ma problem jak ominać turbine.czy moze mi ktoś pomóc w rozwiazaniu tego problemu.Czy warto wywalić 3200pln na pełna instalacje gazową jeśli i tak turbina nie jest sprawna i założyc instalacje za 1800,Prosze o pomoc w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demon351

tak tylko w jaki sposób to zrobić bo napewno trzeba coś pozmieniać w układzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

troche daleko do ciebie ale jakbyś zajżał do Białego to by sie cos wymyśliło.

musisz zmienić kolektory.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demon351

No właśnie też tak myslałem,czyli kolektor z normalnego Passata na wtrysku,a czy filtr powietrza zostaje ten sam czy nmusi byc zastosowany inny,interesowały by mnie jakieś fotki ze zwykłego Paska bo niestety nie posiadamn żadnych opisów technicznych tego pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

filtr może zostać ten co jest ja też nie mam orginalnego z passata tylko wstawiony z golfa większy.a co do fotek to wejdz na download i se instrukcje obsługi sciągnij

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demon351

ładne autko ,a tyle problemów,dzięki za pomoc.Mam problem ze ściągnięciem instrukcji z downloadu,czy trzeba się tam rejestrowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie brałeś pod uwagę takiej opcji, żeby zregenerować kompresor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demon351

Myślałem o regeneracji ale to grogi koszt tego typu turbiny.zastanawiam sie czy nie taniej by mnie wyszło sprowadzenie silnika diesla z turbodoładowaniem ,bo mam taką możliwośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
wywal turbine

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

czy ty jestes swiadomy co piszesz? slinik fabrycznie doladowany ma obnizony stopien sprezania i po wywaleniu turba/kompresora bedzie straszny mul (gozej niz 1.6 75KM)

 

jedyne sa dwie opcie

 

1. regeneracja kompresora (koszt od 400PLN do 6000PLN)

2. swap na 1.8 90KM lub 2.0 115KM

 

demon351 zagadaj do kolegi evolution (Tuning, mechanika. lpg

EVOLUTION MOTOR SPORT 608-738-768) on poluje na niesprawny kompresor a w rozliczeniu moze wstawic ci jakis zwykly silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
czy ty jestes swiadomy co piszesz? slinik fabrycznie doladowany ma obnizony stopien sprezania i po wywaleniu turba/kompresora bedzie straszny mul (gozej niz 1.6 75KM)

powiem ci że i na to są sposoby tylko trzeba pomyśleć.

Tak sie składa żę już coś takiego robili pewni fachowcy.

 

Ps.silnik G60 na LPG będzie jeździł zawsze jak 1.6.

chyba że dobrze wyrególowana sekwencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evolution
czy ty jestes swiadomy co piszesz? slinik fabrycznie doladowany ma obnizony stopien sprezania i po wywaleniu turba/kompresora bedzie straszny mul (gozej niz 1.6 75KM)

powiem ci że i na to są sposoby tylko trzeba pomyśleć.

Tak sie składa żę już coś takiego robili pewni fachowcy.

 

Ps.silnik G60 na LPG będzie jeździł zawsze jak 1.6.

chyba że dobrze wyrególowana sekwencja

 

 

chyba nie wiesz co mowisz wez nie siej zametu

na tradycji nawet tak zrobie ze bedzie mial wiecej mocy niz na paliwie.... kompresor tak ma... na przyklad moze byc ze moj golf na gazie mial 280 ps na benzynie ledwo 215

DO WLASCICIELA AUTA NIE WYWALAJ KOMPRESORA, CO DO MONTAZU GAZU MOZESZ NAWET TRADYCJE, A NAWET POWINIENES BO BEDZIE MOCNIEJSZY NIZ NA WTRYSKU... NO CHYBA ZE WIRUSA MU DASZ W ECU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demon351

No własnie chciałem żeby zamontowano mi zwykła instalacje,ale nikt niechce sie tego podjąć bo nie wiedzą jak ominąć turbine,alo zwykła instalacja sie nie nadaje bo będą wystrzały.Każdy z gości od gazu wciska mi że musi byc instalacja za minimum 3200 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evolution

ja zamontuje tradycje za 2500 jak zechcesz tak jak sobie auto dwa dni u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności