Skocz do zawartości
Gość Slawsja

Tarcie na wybojach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Slawsja

Witam !

Zastanawiać ostatnio zaczęła mnie pewna rzecz.

Gdy passacik jest załadowany ( 5 osób dorosłych na pokładzie i spore rodzinne zakupy (2-3 siatki produktów spożywczych) oraz pełen bak ,autko ma tendencje do przycierania czymś z, tylu gdy na przykład rozbuja się na wybojach, jakich w Polsce nie mało. Czy to normalne w B5 z 2002 roku? Czy może zbliżają się problemy z tylnym zawieszeniem?

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz chlapacze? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to im się teraz przyjrzyj czy nie są poobcierane i będzie winowajca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Slawsja

To ze to one przycierają to sam podejrzewam z tego co oceniłem na oko to najniższy punkt z tylu autka. ale pytanie brzmiało czy to normalne ze cos przy takim obciążeniu przyciera czy to wina umierającego zawieszenia . bo jak sie hlapacze obetra albo polamia to male piwo ale jak bedzie cos powazniejszego do wymiany albo autko "rozkraczy" mi sie gdzies w tracie Polska Hollandia to robi sie problem.

Ale wnioskuje ze jednak to norma i autko moze jezdzic dalej. Co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz założone że tak powiem firmowe koła z ogumieniem... to to co opisujesz może być objawami zużycia zawieszenia... Ja natomiast miałem tak jak miałem założone koła 15 i 55 opony :/ tylko, że mi ryłem osłoną silnika podczas dużych wybojów... Teraz wymieniłem zawieszenie i mam 65 opony... I śmiga jak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy samochód (kombi) bez ludzi z tyłu zahacza chlapaczem na każdym garbie, a co dopiero jak siądzie z tyłu teściowa ;) - na byle nierówności... chlapacze się zdejmuje, żeby nie szpeciły auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności