Skocz do zawartości
kip

Której GENERACJI masz LPG?

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu prawie całego działu o gazie widzę, że nigdzie nie wyszła dyskusja o GENERACJACH instalacji (piszę celowo wielkimi).

 

Na początek małe wprowadzenie:

Jest możliwe, że będę zmieniał samochód. W moim B3 9A jest od prawie 3 lat instalacja 2. generacji Lovato - i funkcjonuje bezproblemowo. W moim potencjalnym następnym samochodzie jest duża szansa, że nie będzie instalacji - zatem będę go gazował. Po rozmowie z moim mechaniorem (nie gazownikiem) wiem, że o ile instalacja 2. generacji jest w zasadzie OK do 9A (zapewne następny samochód też będzie miał taki silnik), to jednak instalacja 3. generacji ma takie atuty w porównaniu do 2. generacji:

 

- brak zwężki - a co za tym idzie przyrost mocy względem instalacji 2. generacji

- brak możliwości strzału w kolektor (choć u mnie taki strzał zdarzył się ze dwa razy - to jednak jest możliwy)

- brak konieczności częstszej wymiany świec, kabli zapłonowych (ja nie wymieniłem ani razu, ale podobno komplet kabli zapłonowych do 9A to koszt rzędu 400zł - proszę o poprawienie jeśli się mylę)

 

Minusem jest niestety znacznie wyższa cena...

 

Dlatego też zastanawiam się nad tym, która instalacja jest sensowniejsza do silnika takiego, jak 9A...

 

Pytanie kieruję szczególnie do posiadaczy B3 i B4 z silnikami 9A/ABF (ale nie tylko :) ):

Której generacji macie instalację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

Mnie również interesuje ten temat, ponieważ mam zamiar zakładać instalacje do siebie, ale się zastanawiałem której generacji ( I czy II ) oraz jekiej firmy bedzie najlepsza.

 

Piszcie jaki macie silnik, której generacji gaz i jakiej firmy. To powinno pomóc tym którzy jeszcze nie zamontowali a mają zamiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności