Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatku witam wszystkich bo jestem tu pierwszy raz. mam problem chyba z alarmem zaczelo sie od lampki oswietlenia wnetrza czasem sie zapalala w rakcie jazdy. teraz przy zamykaniu centralnym w aucie z lampek robi sie dyskoteka po chwili wszystko gasnie i zalancza sie alarm. co robic?????? pomozcie

Edytowane przez rafik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czujniki krańcowe w drzwiach ( + pod klapą silnika i bagażnika o ile są podłączone pod ten sam kabel masowy co drzwi :D ) są sprawne ?? Bo może w którejś krańcówce coś się wali np. sprężynka i kabelek poruszając się dotyka masy i oświetlenie sobie miga i w tym czasie alarm wykrywa zamknięcie obwodu (jak by ktoś otworzył drzwi ) i alarmuje :D Spróbuj poklei odłączać krańcówki i obserwować co się dzieje po załączeniu alarmu i czy oświetlenie nie miga . Może być też jakiś problem z kabelkami w samej lampce oświetlenia albo coś z kabelkami koło skrzynki bezpieczników :D Ale najpierw radze sprawdzić krańcówki potem przy lampce i dopiero koło bezpieczników .

Edytowane przez mariuszlen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje sprawdzić czujniki w drzwiach,u mnie one były problemy i alarm wariował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki poszukam przy lampce i przy skrzynce bezpiecznikow bo krancowek to niema a to by bylo chyba najprostsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm :rolleyes: rozumiem że krańcówek nie masz pod klapa silnika i bagażnika a te w drzwiach na pewno masz :D więc zacznij od nich :cool: Możliwe że jest problem z kabelkiem brązowo-białym jest on odpowiedzialny za podanie masy do lampki oświetlenia wnętrza pojazdu podczas otwarcia drzwi i przeważnie alarm jest podłączany pod ten kabel ( no ale nie zawsze ;) ) . Do lampki dochodzą 3 kabelki 1-czerwony +12 2-brązowy stała masa (cały czas podaje masę na lampkę) 3-brązowo-biały jest to masa podawana z krańcówek drzwi (gdy otworzysz drzwi lampka zapala się) . Koło skrzynki bezpieczników powinna być kostka z 4 kabelkami ,taka podłużna i dochodzą do niej te 3 w/w kabelki i jeszcze jakiś :D nie pamiętam jaki :D ( idą one do góry do podszybia i pod plastikiem koło szyby do podsufitki i do lampki) ,w tej kostce czasami śniedzieją styki :rolleyes: wystarczy przeczyścić i powinno śmigać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koledzy pytanie. W jaki sposób mozna rozpoznać, jaki model alarmu jest założony w aucie? Poprzedni właściciel mojego Passka założył mu alarm a mi nie przekazał żadnych kwitów od niego i teraz nie wiem, jaki to jest.

Potrzebuje to wiedzieć, bo każdy alarm posiada rózne funkcje aktywowane i wyłączane z pilota a ja chciałbym ustawić ten alarm pod siebie - chociażby wyłączyć "szczekanie" przy zamykaniu i otwieranu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trzeba by centralkę znaleść ... moze na niej jest cos napisane.

Jak nie to patrz po allegro ... moze pilot znajdziesz podobny do swojego ;).

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak koledzy wyżej Ci radzą,poszukaj centralki alarmu zrób fotkę i daj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba namierzyłem, dzięki :)

 

legendford%20F-14.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam identyczny i tez mi warjóje uzbraja sie bez powodu w czasie jazdy jak go odłączyc bez utraty cenralzamka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności