Skocz do zawartości
luk_tor

Brak świateł cofania w b5 tdi AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem w innych postach ale albo było zdjęcie z 2.5tdi albo coś o 1.9tdi bez konkretnego opisu czy zdjęcia. Czy to co zaznaczyłem na zdjęciu czerwoną strzałką to czujnik świateł cofania w passacie b5 1.9 TDI afn z 1999roku? jeżeli nie, to prosiłbym o jakieś nakierowanie gdzie go znaleźć oraz jakieś zdjęcia tego czujnika. Prosiłbym też o poradę jak go wymontować. Bezpieczniki i żarówki sprawdzone więc tylko to mi zostaje do sprawdzenia.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

skrzynia passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darencjo

tak.to czujnik switel cofania.w zaleznosci od modelu i rocznika sa rozne ceny od okolo 40 do 150 zl.Cena zalezy takze od sklepu.Odkrec srobe,ktora trzyma tą blaszke.Czujnik wyciagniesz podwazajac go czyms delikatnie ze wszyskich stron.

Edytowane przez darencjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumie że mam podważyć tą gumkę która jest przytrzymywana tą blaszką jak na zdjęciu poglądowym? bo tyle co wymacałem ręką to to że jest to coś gumowego, płaskiego z kabelkami dochodzącymi do tej gumy. Spodziewałem się wkręcanego czujnika ale sprawdzę czy da rade go wygrzebać jutro. Dziękuje za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darencjo

ta gumka z kablami jest razem z plastikiem.musisz podwazyc w miejscu styku plastiku z metalem(skrzynia biegow)

 

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

 

dzis jestem tu pierwszy raz.powiedz jak mam puscic pytanko na forum.kombinuje i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysałem Ci prywatną wiadomość z tym. Jutro pokombinuje z tym czujnikiem, mam nadzieje ze się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darencjo

Doczytałem,ze zza granicy piszesz z kąd dokładnie?Moze z Angli?Jak poszło z czujnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś pogrzebać ale się rozpadało i dałem sobie dziś spokój. wyciągne go w niedziele bo już wiem co wymontować żeby mieć łatwiejszy dostęp. Pisze z UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak już jest temat skprzyni i czujników w niej to może mnie ktos oświeci i powie mi do czego są czujniki przy lewej półosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darencjo

ja mieszkam w Angli dokładnie w Heathfield koło Eastbourne.Tutaj czesci są cholernie drogie,ale mozna spróbować na szrotach samochodowych i kupić za tanioche.A Ty masz angielska wersje?Ja dostałem sie do czujnika bez odkrecania niczego-od góry,czyli od silnika.Do srodka czujnika dostał sie olej i robił zwarcie-swiatła świeciły cały czas.Rozebrałem,wyczyściłem,uszczelniłem i narazie śmiga.

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 11:58 ----------

 

Cześć.Nie kojarze tych czujników przy półośce.Jak to wygląda?Czy jest to tylko przy lewej?

Edytowane przez darencjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tylko przy lewej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darencjo

Troszke poczytałem mądrą książkę i wychodzi na to,ze ten czujnik to moze byc czujnik prędkości obrotowej układu przeciwblokującego ABS.Nie wiem tylko,czy ten czujnik jest tylko po jednej stronie-raczej po obydwu.Masz jeszcze czujniki od klocków,ale to chyba wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumie że mam podważyć tą gumkę która jest przytrzymywana tą blaszką jak na zdjęciu poglądowym? bo tyle co wymacałem ręką to to że jest to coś gumowego, płaskiego z kabelkami dochodzącymi do tej gumy. Spodziewałem się wkręcanego czujnika ale sprawdzę czy da rade go wygrzebać jutro. Dziękuje za podpowiedź.

Witaj kolego luk_tor. dzisiaj i mnie dopadł problem z czujnikiem cofania. Poczytałem tu i ówdzie co i jak ale wciąż nie wiem od której strony moge sie do tego czujnika dobrać, nadmienie iż mam anglika. Może posiadasz jakieś zdjęcia, mam tu na myśli zdjęcia dla mniej doświadczonych takich jak ja ale chcących coś samemu zrobić? chodzi o to ze jedni piszą dostać się można od spodu samochodu a inni od góry od silnika, sam już nie wiem gdzie to się znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj kolego luk_tor. dzisiaj i mnie dopadł problem z czujnikiem cofania. Poczytałem tu i ówdzie co i jak ale wciąż nie wiem od której strony moge sie do tego czujnika dobrać, nadmienie iż mam anglika. Może posiadasz jakieś zdjęcia, mam tu na myśli zdjęcia dla mniej doświadczonych takich jak ja ale chcących coś samemu zrobić? chodzi o to ze jedni piszą dostać się można od spodu samochodu a inni od góry od silnika, sam już nie wiem gdzie to się znajduje.
witaj piter. i jak poradziłeś sobie z tym ?? bo teraz ja mam ten problem co wy macie lub mieliście :( napiszcie czy to sie wamudalo naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj piter. i jak poradziłeś sobie z tym ?? bo teraz ja mam ten problem co wy macie lub mieliście :( napiszcie czy to sie wamudalo naprawić

Cześć william 05!

Otóż naprawić się udało, troche siedzenia przy wyjęciu czujnika, potem oczyszczeniu go no i na koniec zamontowanie, naprawde nic trudnego! Ale jak to już w życiu bywa wczoraj problem sie znowu pojawił a dokładnie po 3miesiącach! No nic za pare dni wolne więc zabiore sie do ponownego lecz tym razem dokładnego oczyszczenia czujnika.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jak zmienić żarówkę cofania w B5 FL ? całą lampę trzeba zdemontować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności