Skocz do zawartości
cinul

Sprzęt do Passata b5 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zmontować sobie jakiś dobry sprzęt ni jakiś tam rewelacyjny za kilka tysięcy a taki w miarę żeby ładnie zagrało.

Ze starego auta zostały mi jedynie głośniki w idealnym stanie (pograły 2 m-ce). Poniżej napiszę co posiadam i co chciałbym jeszcze dokupić.

 

Posiadam

1. Radio SONY CDX-GT929U

2. Głośniki PowerBass CK6

3. Okablowanie DIETZ

 

Brakuje:

1. Dobry wzmak 4 kanałowy

2. Druga para głośników

 

O wygłuszeniu drzwi i dystansach nie wspominam bo to standard. Myślałem żeby jako dodatkowe głośniki też były firmy PB bo CK 6 dobrze grały mi w poprzednim aucie. Nie wiem tylko czy te stare wrzucić na tył czy na przód i jakie są teraz nowości bo CK 6 już nie ma w sprzedaży.

W zasadzie wstępnie znalazłem to co mnie interesuje ale nie wiem jak to zagra.

Co do głośników to raczej: PowerBass L-60C na przód

Jeśli chodzi o wzmak to CARPOWER 4/400

http://www.allegro.pl/item584856176_promocja_carpower_4_400_4x_160wrms_499zamiast760.html

 

Nie wiem czy nie będzie za mocny do głośników (75 w RMS) a wzmak ma 4x100

Z góry dzięki za poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ci gra ten soniak, daje radę, dobra jakość dźwięku? A jak komponuje się z podświetleniem wnętrza, jak możesz to wrzuć jakieś fotki, najlepiej po zmroku. Rozważam właśnie zakup tego modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak ci gra ten soniak, daje radę, dobra jakość dźwięku? A jak komponuje się z podświetleniem wnętrza, jak możesz to wrzuć jakieś fotki, najlepiej po zmroku. Rozważam właśnie zakup tego modelu...

 

Szczerze Ci powiem, że spodziewałem się gorszego efektu, ponieważ przede wszystkim bazowałem na Pioneerach. Ale jak dla mnie jest bardzo dobrze. Kolorystycznie ładnie komponuje się z elementami podświetlenia konsoli (szczególnie czerwono-niebieskie). Moc tego radia też mnie zdziwiła bo bez wzmaka ładnie sobie radzi z fabrycznymi głośnikami a wręcz głośniki nie radzą sobie z mocą. Polowa mocy wystarcza aby głośniki trzeszczały. Dobre jest to że radio ma trzy wyjścia RCA i oddzielne sterowanie subwooferem. Jedyne co mnie drażniło to usb na oddzielnym kablu. Ale ja rozwiązałem to w ten sposób, że w zaślepce na konsoli zrobiłem miejsce na małego pedraka aby mieć wszystko pod ręka a nie grzebać w schowku. Zrobiłem kilka fotek także wrzucam i zmontowałem małe demo do obejrzenia na youtubie.

 

picture.php?albumid=270&pictureid=1128

 

picture.php?albumid=270&pictureid=1129

 

picture.php?albumid=270&pictureid=1131

 

picture.php?albumid=270&pictureid=1132

 

picture.php?albumid=270&pictureid=1133

 

I demówka:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy nie będzie za mocny do głośników (75 w RMS) a wzmak ma 4x100

powiem Ci tak mocy nigdy za wiele ;) lepiej mieć więcej i ściszyć na zmaku niż wyciskać z niego wszystko co ma :) ja mam glosniczki na przodzie JBL gto752 co maja 70RMS a zmak phonocar co ma 2x 120RMS i poprostu sciszylem na zmaku dobrze go wysterowałem i radzi sobie można powiedzieć"zaje**ście" :D

 

---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

 

musze przyznać bardzo ąłdie Ci to gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak ci gra ten soniak, daje radę, dobra jakość dźwięku? A jak komponuje się z podświetleniem wnętrza, jak możesz to wrzuć jakieś fotki, najlepiej po zmroku. Rozważam właśnie zakup tego modelu...

Moja propozycja: Wiedząc , że w kwestii Car Audio "apetyt rośnie w miarę jedzenia" proponuję zapomnieć o jednostkach centralnych marki SONY.

Alpine, Pioneer też mają modele, które modą się komponować całkiem nieźle z podświetleniem VW, a chyba raczej kupuje się radyjko po to żeby grało ładnie, a nie , żeby mu się przyglądać. Ciekawe, czy w dłuższej trasie podczas słuchania muzy będziesz się gapił na drogę, czy na radio? Poszukaj czegoś ze straszych modeli Alpine. Tyle od zapaleńca CAR AUDIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem MauroO, już zmądrzałem :) będzie alpine, muszę jeszcze wybrać model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miło że przejrzałeś na oczy. Podsunę Ci propozycję. : http://www.allegro.pl/item584424113_alpine_cda_9812rb_4x60w_max_gwarancja_instr_pl.html

Jest to model Alpiny z czasów , kiedy był to sprzęt z górnej półki, ale jeszcze produkowany. Sam mam już od ponad 4 lat CDA 9815RB, który był wtedy modelem "topowym" i nie zamienię go na żaden nowy model. CDA 9812RB jest trochę uboższą wersją 9815RB, ale , mam nadzieję, że do tej pory produkowany na tych samych podzespołach. Nie do zdarcia, a brzmienie - niech się schowają dzisiejsze Alpiny, nie mówiąc o innych.

W razie co wal na PW. Powodzonka.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt, czytałem kilka recenzji i z tego co piszą to jakość dźwięku super. Jak dla mnie ma jedną wadę: nie ma wejścia USB. W poprzednim radiu miałem coś takiego i jest to świetna sprawa, podłączasz pendrive'a np. 2GB i masz kilkaset utworów. Jakość dźwięku może nie taka jak z oryginalnych płyt ale coś za coś. Na pewno lepsze rozwiązanie niż płyty z mp3, które wystarczy, że są troszkę porysowane i już są problemy z odtwarzaniem. Alpine ma kilka modeli z wejściem USB, są to wprawdzie nowsze modele (czyli z tego co piszesz mające gorszą jakość dźwięku) ale to i tak chyba lepsze rozwiązanie niż np. sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego , co mi wiadomo, to CDA-9812RB, podobnie jak moje 9815RB ma liniowe wejście AUX poprzez złącze Ai-NET, do którego można podłączyć np. iPoda. Trzeba zauważyć jeszcze jedną rzecz, że te modele były nie do zdarcia. Jak już pisałem swoje mam już ponad 4 lata i ani razu nie myło w serwisie, nawet na czyszczeniu optyki. Jeżeli zależy Ci na wejściu USB, to szukaj wyższych modeli Alpiny i STRZEŻ SIĘ SONY!!!

Powodzenia.;)

 

Dodatkowo. Ostatnio zakładałem koledze Slater w pasku Alpine CDE-9882Ri. Wygląda zajedwabiście i gra też ok. Dodatkowo ma wejście USB ale nie na panelu, tylko z tyłu. Możesz się spytać samego Slatera, czy jest zadowolony. Pozdro.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności