Skocz do zawartości
siemi1

Lewe światła postojowe kombi nie świecą.

Rekomendowane odpowiedzi

Po zapaleniu swiatel z tylu nie mam swiecacej lewej lampy lewy stop tez nie działa i dodatkowo LP postojówka.

Zamieniałem te plastikowe wklady z żarówkami prawa z lewa ale tez nie działa zamiana a żartówki ok i lewa z prawa tez nie działąła:/

Co jeszcze sprawdzić?

 

EDIT:

Sprawdziłem co i jak więc:

Po włączeniu świateł nie żwieci LP postojowa, LT postojowe, Po nacisnięciu hamulca nie świci LT Stop.

 

mam tylko przeciwmgłowe tylnie wieć po przekręceniu na włączone światła i pociągnieciu do siebie pokrętła włączyłem tylnie przeciwmbniejne.

i z lewej włączyła sie tylko jedna żarówka ta najniższa. a prawa strona ok tylko jako mijania.

 

nastepnie spróbowałem inna opcje a mianowicie przekęciłem pokrętło na włączone swiatła mijania i Lewy kierunek wyjołem kluczyk i zamknołem dzwi. W tej pozycji LP postojowka i Lt Postojowe sie swieciły:/

 

Sprawdziłem bezpieczniki 22 i 23 i są ok.

Kurcze nie mam pomysłu co to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś bezpieczniki 22 i 23 i są OK , ale czy napięcie jest na gniazdach w/w bezpieczników?

Z włącznika świateł z zac.13/58L oraz 14/58R są zasilane bezp. 22 i 23, a z nich żarówki pozycji.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniałeś ostatnio rozrządu? mi jak mechanik wymieniał to zapomniał włożyć wtykę, którą rozpina się przy zdejmowaniu pasa przedniego - może to Ci nie kontaktuje - znajduje się w przedniej prawej części komory silnika, tak poniżej chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy napięcie jest na gniazdach w/w bezpieczników?

Z włącznika świateł z zac.13/58L oraz 14/58R są zasilane bezp. 22 i 23, a z nich żarówki pozycji.

 

spróbuje to sprawdzic wieczorem.

nie wymieniałeś ostatnio rozrządu?

Nie tez sprawdze moze na jakiejs dziurze cos sie rozłączyło:/

Bede mial samochód pod reklą to zobacze to o czym piszecie.

 

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 17:32 ----------

 

Wiec tak powyjmowałem bezpieczniki posprawdzałem są ok wyjołem przekażnik od świateł i działa.

jak wszystko z powrotem włozyłem to test światełek i wszystko świeci na włączomnych światłach tj przednie postojówki, mijania długe kierunki, tylnie postojowe P i L, jak wezme włącze tylnie przeciwmgłowe to świeci mi sie tylko Lewa przeciwmgłowa(nie wiem czy w ogóle z prawej działa przeciwmgłowy czy jest w ogóle:/?)

Ale oczywiscie pojawiło sie ale tzn po naciśnięciu hamulca mocniej swieci tylko Prawa tylnia i 3 światło stop, Lewa natomias świci jak pozycyjna tzn bez zmian czy hamulec wcisnety czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, jak wezme włącze tylnie przeciwmgłowe to świeci mi sie tylko Lewa przeciwmgłowa(nie wiem czy w ogóle z prawej działa przeciwmgłowy czy jest w ogóle:/?)

Ale oczywiscie pojawiło sie ale tzn po naciśnięciu hamulca mocniej swieci tylko Prawa tylnia i 3 światło stop, Lewa natomias świci jak pozycyjna tzn bez zmian czy hamulec wcisnety czy nie.

 

Pierwsza sprawa ; p.mgłowy prawy np. u mnie mógłby działać gdybym włożył żarówkę do gniazda - sprawdziłem,że świeci, lecz mam uruchomione tylko z lewej str. bo to jest obowiązkowe :).Jeśli chodzi o stop, to sprawdź połączenie lampy lewej z masą(lub o ogóle sprawdź jakość masy w lampach z tyłu)- powinno pomóc.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jeszcze raz wyjołem lampy po przemieniałem żarówki wszystki działaja wszystkie takie same 12V/P21/4W czy jakoś tak i stop działa na obu lampach, natomiast przeciwmgłowe działaja tylko lewa a w obu mam włozone żarówki tzn w kazdej po 4 sztuki w pionie. Nie wiem czy powinin działać prawy przeciwmgłowy njak włożona żarówka jhest ale u mnie działa tylko lewy przeciwmgłowy, a przy postojowych i mijania pala sie wszystkie 4 sztuki z każdej ze stron, jesli o mnie chodzi to sie ciesze, że działa wszytsko jak trzeba ( no pytanie tylko o przeciwmgólwy prawy czy powinien świecic po włączniu czy nie- juz nie wiem co sprawdzić w tej kwestii, chyba sobie daruje już te prawą mgiełkę...)

 

Nie wiem czy to ma jeszcze znaczenie ale u mnie żarówka od kierunków nie ma żadnych kabelków jak to jest w tej wersji img6595ca9.th.jpg img6588wi3.th.jpg img6590sy5.th.jpgczy to wersje US maja dodatkowo podswietlane te male lampki czy sedan tak ma?

 

(ź) fotek Wymiana zarowki w 3BG

Edytowane przez siemi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale u mnie żarówka od kierunków nie ma żadnych kabelków jak to jest w tej wersji

I tak ma być. W plastiku są blaszki łączące z nadrukiem listwy. W wersjach US są dodatkowe kabelki gdyż w tych lampach występują obrysówki i kierunki cały czas się świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjołem przekażnik od świateł i działa

 

Gdzie znajduje się ten przekaźnik?

 

Mam ten sam problem z lewymi postojowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie znajduje się ten przekaźnik?

 

Mam ten sam problem z lewymi postojowymi.

Poczytaj klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za link.

W międzyczasie przeczyściłem styki we włączniku świateł i już wszystko świeci jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepne tutaj, bo mam podobny problem. Nie świeca mi postojówki z lewej strony (przód i tył) każde inne żarówki świecą jak powinny, tylko te postoje. Bezpieczniki sprawdzone i są OK. Co ciekawe, na włączonym lewym kierunkowskazie (bez kluczyka) właśnie te postojówki świecą jak powinny... Proszę niech ktoś mi wskaze gdzie szukać problemu, bo już glupi jestem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się podepne tutaj, bo mam podobny problem. Nie świeca mi postojówki z lewej strony (przód i tył) każde inne żarówki świecą jak powinny, tylko te postoje. Bezpieczniki sprawdzone i są OK. Co ciekawe, na włączonym lewym kierunkowskazie (bez kluczyka) właśnie te postojówki świecą jak powinny... Proszę niech ktoś mi wskaze gdzie szukać problemu, bo już glupi jestem :(
przełącznik okrągły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się podepne tutaj, bo mam podobny problem. Nie świeca mi postojówki z lewej strony (przód i tył) każde inne żarówki świecą jak powinny, tylko te postoje. Bezpieczniki sprawdzone i są OK. Co ciekawe, na włączonym lewym kierunkowskazie (bez kluczyka) właśnie te postojówki świecą jak powinny... Proszę niech ktoś mi wskaze gdzie szukać problemu, bo już glupi jestem :(

 

Włączając światło postojowe jednostronne będzie działało bo sterowane jest manetką.Za postojówki odpowiedzialny jest włącznik świateł i to on jest niesprawny.

A jak go naprawić?

masz TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary dobry włącznik świateł okazał sie winnym, dzieki :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary dobry włącznik świateł okazał sie winnym, dzieki :dobrze

 

Z ciekawości-wymieniałeś czy naprawiałeś? :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałem wymienic, bo w instrukcji nie jest napisane zeby uwazac przy zdejmowaniu tej okrągłej obudowy, bo pod nią jest taki cienki plaskikowy bolec ktory wychodzi z otworu w jednym okreslonym połozeniu :dolamam Jak otworzyłem, on pekł... i nowy koszt 68,50 :fajny z ciekawości zadzwoniłem do serwisu VW o koszt nowego... 440 zł :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiałem wymienic, bo w instrukcji nie jest napisane zeby uwazac przy zdejmowaniu tej okrągłej obudowy, bo pod nią jest taki cienki plaskikowy bolec ktory wychodzi z otworu w jednym okreslonym połozeniu :dolamam Jak otworzyłem, on pekł... i nowy koszt 68,50 :fajny z ciekawości zadzwoniłem do serwisu VW o koszt nowego... 440 zł :taksobie

 

Bo przy wyciąganiu tego trzeba/można lekko przekręcić i spokojnie wychodzi,nawet dużo siły do tego nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widocznie naleze do tych co raz coś musza spieprzyc by sie raz a dobrze nauczyć :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem z przednim, prawym światłem postojowym. Nie świeci .. zbytnio się do tej pory tym nie przejmowałem ale muszę zrobić badanie techniczne i postanowiłem rozprawić się z problemem. Poczytałem trochę forum i doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie winowajcą jest wyłącznik okrągły. Już miałem się zabierać, żeby dziada wyjąc ale coś mnie tknęło i poszedłem po miernik.

 

Okazuje się, że:

 

- bezpieczniki są ok,

- jest napięcie na gniazdach bezpieczników (czyli to nie wina wyłącznika),

- nie ma napięcia na wtyczce podłączonej do żarówki,

- żarówka ok.

 

Czyli napięcie ginie gdzieś pomiędzy bezpiecznikami, a końcówką do żarówki. Poruszałem kablami nic. Wszystko wygląda ok. Po drodze jest jeszcze przekaźnik. W sumie chyba nawet go namierzyłem tylko nie do końca wiem jak go sprawdzić .. ??

 

Pytania:

 

- jak sprawdzić przekaźnik świateł ? jak zweryfikować czy jest winowajcą ?

- co jeszcze może być powodem problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności