Skocz do zawartości
Gość Matus

Zamiana silników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matus

Witam serdecznie. Mam małe pytanko. Czy do Passata B2 z silnikem 2,0 benz i skrzynią w automacie można wsadzić diesla? czy mogą być problemy z wymiana takiej skrzynki na manualną do diesela? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mogą być problemy z wymiana takiej skrzynki na manualną do diesela?

No raczej musisz wsadzić silnik ze skrzynką od diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Matus

no tak wiem że cały silnik plus skrzynia ale czy konstrukcyjnie w miejsce skrzyni aut wejdzie manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcyjnie-spoko!Wejdzie napewno!..ale.... Czeka Cię wymiana jeszcze paru innych ważnych pierdółek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Matus
Czeka Cię wymiana jeszcze paru innych ważnych pierdółek!

 

czyli np co jeszcze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że dopiero teraz ale mały brak czasu!

A więc po koleji:

Jeżeli wymieniasz samą skrzynie z automatu na manual to napewno musisz wymienić zestaw "pedałów" bo dojdzie Ci sprzęgło(czego nie miałeś w automacie),dalej lewarek zmiany biegów z zestawem cięgien itp. i obudowa lewarka ale to już jak będziesz chciał.

Jeżeli chcesz wymienić skrzynie wraz z silnikiem to wbrew pozorom że wydawało by się prościej niż na odwrót,bo spokój z zapłonem,musisz zwrócić uwage na zasilanie paliwa,

czyli wymiana pompy paliwowej,montaż filtra paliwa,wymiana przewodów paliwowych od poczatku to jest od zbiornika do silnika. Jeżeli coś pominołem to sorka ale pisze z pamięci bo z racji zawodu troche się przy tym narobiłem jako mechanik. Pozdrawiam i owocnych prac! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna rzecz. Silnik 2 litrowy czyli 5cylindrów zamocowany jest na łapach wiec je bedziesz chyba musiał uciąć możliwe ze bedą przeszkadzać bo silnik diesla lezy na sankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności