Skocz do zawartości
bula02

16396 - nastawnik wałka rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

dlatemu szukam troche taniej gdzie indziej

a jeszcze spyta, a wymina tego to kłopotliwa? ile moze kosztowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że tak truje, ale jeszcze mam pytanie

czy ten napinacz mógł być przyczyną tego co opisuje a wiec" obroty spadły, zapalił sie cpu, nie cchiał wejśc na oborty, zgasiłem go, później nie chciałodpali a jak odpalił to nierówno chdził, cpu i nie wchodził na obroty, po kilkinastu minutach postoju zapalił nprmlanie jednak po chwili znów to samo, później nie chciał zapalić i już nie próbowałem.

Czy ona inne gaje oznaki poprzez to chrobotania czy coś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory że tak truje, ale jeszcze mam pytanie

czy ten napinacz mógł być przyczyną tego co opisuje a wiec" obroty spadły, zapalił sie cpu, nie cchiał wejśc na oborty, zgasiłem go, później nie chciałodpali a jak odpalił to nierówno chdził, cpu i nie wchodził na obroty, po kilkinastu minutach postoju zapalił nprmlanie jednak po chwili znów to samo, później nie chciał zapalić i już nie próbowałem.

Czy ona inne gaje oznaki poprzez to chrobotania czy coś jeszcze.

tak może być przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da się jednoznacznie stwierdzić czy to czujnik czy napinacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Samochód wczoraj zostawiłem u mechanika, mechanik dzisiaj odpala a tu chodiz normlanie.

Co to moze byc??? bardziej ten czujnik czy napinacz??

 

Mechanik jeszcze cos mówił ze jest jeszcze jakiś czujnik do wałków rozrządu czy jakoś tak, możliwe ze to to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość łukasz 1234

chciałbym odświeżyć temat. A mianowicie mam ten sam błąd co kolega makeć mój błąd wygląda tak. RZĄD 1, PRZESTAWIENIE WAŁKA ROZRZĄDU W KIERUNKU WCZEŚNIEJ NIEOSIĄGNIĘTA WARTOŚĆ WYMAGANA SPORADYCZNE. samochód kupiłem z taką usterką poprzedni właściciel wymienił napinacz wałków plus łańcuch nie pomogło po 100km błąd wrócił i po kilku próbach naprawy zrezygnował i podobno jeździł z tym cztery lata napinacz został założony oryginał wraz z łańcuchem stary otrzymałem. ja mianowicie sprawdziłem rozrząd zgadza się na znaki, wałki rozebrałem sprawdziłem również są dobrze również zdemontowałem wałek ssący i sprawdziłem czy nie jest zapchane sitko pod napinaczem również ok, ciśnienie oleju 2bar na biegu jałowym a przy 2tyś obrotów 4bary czyli również uważam że dobrze. sprawdziłem również cewkę przy napinaczu i działa, również próbowałem przestawić wałek o jeden ząbek w lewo i prawo również nie pomogło wyskakiwał błąd położenia wałka skończyły mi się pomysły co mu może być jaki jeszcze pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odkopię temat.

Na Vag-u pokazuje mi błąd jak w temacie /16396 - nastawnik wałka rozrządu strona 1 - nieprawidłowa funkcja, brak osprzętu/nie związany ze sprzętem/. Auto sprawuje się dobrze nic nie słychać w silniku, przyśpieszenie i spalanie ma jak powinien.

Co to może być? Od czego zacząć?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez guciu69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki sam błąd odnośnie zastawnika rozrządu pomoże ktoś ?

 

Panowie oto moje błędy:

bledy.jpg

 

 

Zawór DV nowy

 

Listwa Gazu wymieniona na nową, wyregulowana ( zaczeło się to wszystko po wymianie listwy )

 

Wężyki sprawdzone

 

Świece nowe

 

Cewki dobre są

 

Cokolwiek zrobie to wyskakuje ciągle 2 i 4 cylinder i ten DV już nie mam pomysłów

 

 

Błędy wyskoczyły ostatnio 5 maja i znowu 21 maja czyli po 16 dniach przejechałem 2000KM w tym czasie. Ręce już opadają ...

Edytowane przez napster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności