Skocz do zawartości
bula02

16396 - nastawnik wałka rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem forum i nie mogę nic znaleźć na ten temat. Wiecie może czy to jest problem z jakąś elektroniką czy raczej z mechaniką ? Jaki mniej więcej może być koszt wyeliminowania przyczyny tego błędu ?

B5(3BG) 1.8T 150KM (AWT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16396, P0012 - Rząd cylindrów 1, przestawienie przysp otwarcie zaworów, wartość nie osiągnięta.

Pozdrawiam

ps.był robiony rozrząd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak rozrząd był robiony jakiś miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym odgrzebac tetam,

A minowicie jadac, jak samochód zszedł z obrtorów to juz nie chciał wejsc i szarpało, wyskoczył cpu.

Po zgaszeniu nie chiał odpalic a jak odpalił to po chwili znów szarpał, cpu, i nie wchodził na obroty,.

Po podpieciu do kompa wykaczyły błędy, wykasowałem i znów wyskoczył bład nastawnika wałka rozrzadu.

były najpierw też błedy o cos regulacji obrotów i przepustnicy, ale po skasowaniu wyskakuje tylko ten z nastanikiem.

 

Co to? ile kosztuje ?

i ogólnie prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chciałbym odgrzebac tetam,

A minowicie jadac, jak samochód zszedł z obrtorów to juz nie chciał wejsc i szarpało, wyskoczył cpu.

Po zgaszeniu nie chiał odpalic a jak odpalił to po chwili znów szarpał, cpu, i nie wchodził na obroty,.

Po podpieciu do kompa wykaczyły błędy, wykasowałem i znów wyskoczył bład nastawnika wałka rozrzadu.

były najpierw też błedy o cos regulacji obrotów i przepustnicy, ale po skasowaniu wyskakuje tylko ten z nastanikiem.

 

Co to? ile kosztuje ?

i ogólnie prosze o rade.

to jest dość droga sprawa koło 1000-1500zł za sam nastawnik a tu screen poglądowy

nastawnik.th.png

 

beztytuubxv.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cholera, nie dobrze

a ze tak spytam, jak mi taki błąd wyskaczył to napewno to jest do wymiany czy jakoś da sie to naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o cholera, nie dobrze

a ze tak spytam, jak mi taki błąd wyskaczył to napewno to jest do wymiany czy jakoś da sie to naprawić??

a słychać z pod maski z tyłu silnika takie terkotanie lub klepania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terkotanie było słychac jak już psiałem jak silnie rpzyspieszałem tak od ok 3tyś obr i tylko pod obciążeniem, bo na pistoju przy gazowaniu nie było słychac

 

a teraz samochód nie chce odpalić, a jak odpali to chodzi nierówno i nie wkreca się wcale na obroty

 

a czy jak on sie zespuł to cos mogło jeszcze raz z nim sie zepsuc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
terkotanie było słychac jak już psiałem jak silnie rpzyspieszałem tak od ok 3tyś obr i tylko pod obciążeniem, bo na pistoju przy gazowaniu nie było słychac

 

a teraz samochód nie chce odpalić, a jak odpali to chodzi nierówno i nie wkreca się wcale na obroty

 

a czy jak on sie zespuł to cos mogło jeszcze raz z nim sie zepsuc??

czujnika położenia wału korbowego chyb ci wariuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ze raczej nie napinacz??

 

aha, ale błedu nie wywaliło mi z czunikiem żadnego

 

a jesli by poszedł napinacz to raczej samochód juz nie odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli ze raczej nie napinacz??

 

aha, ale błedu nie wywaliło mi z czunikiem żadnego

 

a jesli by poszedł napinacz to raczej samochód juz nie odpala?

napinacz i czujnik to mogą być dwie sprawy równocześnie wykryte

czujnik podejrzewam bo nie chce odpalać i nie równo chodzi (tak piszesz)

a napinacz to ci komp pokazał i piszesz ze

terkotanie było słychac jak już psiałem jak silnie rpzyspieszałem tak od ok 3tyś obr i tylko pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, a czy jak sie ten napinacz uszkodzi to jeszcze cos sie psuje, czy poprostu trzeba wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha, a czy jak sie ten napinacz uszkodzi to jeszcze cos sie psuje, czy poprostu trzeba wymienić
wymienić i powinno być ok ale jakby miał podobne obiawy po wymianie to sprawdź ten czujnik przeczyść go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochód stoi u mechanika, jutro koło południa będe wiedział co on stwierdził

 

teraz mam pytanie

rozgladam sie na alelgro za tymi napinaczami choć mam nadzieje ze ta wymiana jeszcze sie odwlecze do lata

i sa one w cenach od 300zł (febi) a oryginał już jest za niecale 600zł choc nei wiem czy będzie pasował do AWT ale do dopiero jutro zadzwonie

jak cos to pchac sie w febi czy tylko oryginał?? aha, ten oryginał to razem z łańcuchem jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samochód stoi u mechanika, jutro koło południa będe wiedział co on stwierdził

 

teraz mam pytanie

rozgladam sie na alelgro za tymi napinaczami choć mam nadzieje ze ta wymiana jeszcze sie odwlecze do lata

i sa one w cenach od 300zł (febi) a oryginał już jest za niecale 600zł choc nei wiem czy będzie pasował do AWT ale do dopiero jutro zadzwonie

jak cos to pchac sie w febi czy tylko oryginał?? aha, ten oryginał to razem z łańcuchem jest

tylko i wyłącznie ori najlepiej z ASO bo pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupisz nie ori i bedziesz za pol roku rozbieral i wymienial znowu wiec czy warto oszczedzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zna ktoś moze kod tego napinacza do 1.8 t AWT??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zna ktoś moze kod tego napinacza do 1.8 t AWT??
058 109 088E u GAJOSA cena 1473.52 :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności