Skocz do zawartości
zwkrz

Dziwny odgłos z turbiny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie czy ktoś może mi pomóc naprowadzić mnie co sprawdzić ?

 

Sprawa wygląda następująco :

Rok temu przy pomocy forum przeczyściłem N75 i samą turbinę. Było ok przez większą część roku. Teraz ostatnio czasami dostawał notlauf. Podejrzewam tylko N75, bo po przeczyszczeniu już OK przez dłuższy czas ( muszę się zebrać na zakup nowego ). Dokładnie tydzień temu nie chciało mi się znowu czyścić tego czujnika i dla odmiany tylko kombinerkami poruszałem sztangę góra - dół. Na drugi dzień wyjeżdżam a tu w zakresie od ok. 1200 do 3200 obr./min. dostał dziwnego świstrzącego bardzo dźwięku - trudno to opisać ale jest to bardzo wyraźny dzwięk i baaaaaaardzo denerwujący ! i nie jest to świst turbiny bo ten świst turbo słychać też jak wchodzi i spada z obrotów.

Ten metaliczny "gwizd" jak pisałem, wchodzi stopniowo, wciąga się właśnie w tym zakresie od 1200 obr/min i nagle kończy się dokładnie na 3200 obr/min ! a potem już go nie ma i silnik pracuje po "staremu" przy tych wyższych obrotach.

Silnik poza tym ma dobre osiągi, przyspieszenie ale ten DŹWIĘK !!!

 

od czego zacząć ? czy ktoś coś takiego już miał ?? co sprawdzić ???

 

 

dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

 

 

PS

może to już nadszedł kres mojego turbo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... już wiem, wszystko jasne po zdjęciu paska od klimy - to napinacz do wymiany. Zdjąłem go i okazało się że jest wyrobione łożysko w nim! świst ustał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - może ktoś wprawnym uchem wychwyci :) Od czasu ostatnich mrozów mój pasztet zaczął jakby głośniej pracować - sprawdzałem VAG-iem i nie ma żadnych błędów, mocy nie traci, nie przechodzi w tryb awaryjny - tylko ten wkurzający odgłos. Nagrałem to i wrzucam, czy może być to łożysko sprężarki klimy czy raczej turbo ?

 

http://przemas81.wrzuta.pl/audio/7sr8gTEdkr0/plik_audio_04

 

http://przemas81.wrzuta.pl/audio/1t73L3rljfY/plik_audio_05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj podczas przejaszczki po wkręceniu tak do 3800ob/min taki dziwny odgłos jak dla mnie to odgłosy z turbiny tak jakby ślizgało się łożysko pozatym wszystko dobrze nie traci mocy prawidłowo przyspiesza jak myślicie dobrze zlokalizowałem czy sie myle

Edytowane przez aro76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie chodzi o to ze jak wylaczam auto to raz słychać turbine a raz nie ale przewaznie ja slychac co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie chodzi o to ze jak wylaczam auto to raz słychać turbine a raz nie ale przewaznie ja slychac co to moze byc??

 

Jaki silnik dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi avb 101 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to słyszeć ale może EGR/klapa gasząca zawalona syfem i egr się nie domyka i śwista albo geometria na turbo się przycina i jak się ustawi to śwista lub nie

 

Ogólnie ,,lądowanie,, turbo w PD jest dość powszechne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności