Skocz do zawartości
deejayslonio

Rura turbiny w 1,9 TDi 130KM 2001r

Rekomendowane odpowiedzi

W moim passku miałem mały wyciek oleju... po umyciu nic się nie dzieje, nic nie cieknie ale tak na zapas chciałbym przygotować się na zakup tejże rury i na dodatkowy koszt. Czy ktoś wie ile kosztują te gumowe rury/łączniki? Czy miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0145834P 71.94 PLN.

3B0145834AC 144.22 PLN.

8D0145840AB 232.34 PLN.

3B0145834N 170.14 PLN.

Przybliżone ceny rur z turbiny do kolektora ssącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że te rury tworzą całość? drogo całkiem..

Czy to, że przy małych prędkościach słychać turbinę głośniej, może być spowodowane np nieszczelnością w tej rurze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to całość, brak jeszcze jednej, ale nie mogę znaleźć ceny tej rury. Co do drugiego pytania, to nie wiem dokładnie czy słychać głośniej turbinę, ale na pewno głośniej pracuje silnik. Ciężko mi opisać ten odgłos bo słyszałem go już dość dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za pomoc. Będę to bacznie obserwował (i słuchał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz ten wyciek ? Jak na łączeniu to są odpowiednie o ringi do wymiany. Zamiast kupowac cały nowy dolot z aso ja zainwestował bym w FMIC + dolot z kwasówki i odpowiednie łączniki tak jak to jest zrobione w 1.8 Marecka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciek... silnik miałem w oleju delikatnie i wyglądało jakby z tej rury lub podgrzewacza oleju. Po umyciu i przejechaniu ponad 300km nic nie wyciekło więc muszę obserwować dalej... za to po przybyciu tych 300km usłyszałem dźwięk (chyba turbiny ale pewien nie jestem) jakby delikatnie przypominający syrenę(takie skojarzenie miałem) na 1 i 2ce przy dosyć niskich obrotach i prędkościach - szczególnie przy hamowaniu silnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B0 145 828 G 280zł

3B0 145 834 AC 145zł

To ten 2 węży wymieniłem. Ten pierwszy to brakujący w spisie GURALa :D Akurat ten pierwszy był u mnie rozerwany od strony silnika, tak, że nie było to widoczne, dopiero po zdjęciu zobaczyłem spora dziurę :(

(ceny ASO Palmowski Olsztyn)

 

Objawem rozerwanego wężyka był spadek mocy, nadmierne kopcenie i świst przy wyższych obrotach

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności