Skocz do zawartości
Gość jorgus7

turbina raz działa raz nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

oj widze koledzy ze mamy podobne problemy.. mam Passata z 98 r z silnikiem 1,9 AFN 110Km..

wczoraj jechalem do Krakowa z Wadowic przy wyprzedzaniu ok.3000 obrotów wlaczyl sie TRYB AWARYJNY.

 

Chce naprawic ta usterke.wiem ze w moich okolicach jest duzo dobrych ludzi ktorzy moga pomoc.

moglibyscie kogos od tych spraw polecic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zaczyna ostro wkurw..........ostatnio go przegoniłem trochę i jest spokój ale wiadomo że znowu się będzie powtarzać...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie od jakiegoś czasu miałem problemy z turbiną, raz działała a raz nie. Disiaj w czasie jazdy zapaliła mi się ikonka z silnikiem iwyświetla się komunikat "ABGAS WERSTATT" - co jest grane:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emisja spalin. Warsztat. - to co mowi Twoj komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adas841984

U mnie było to samo, mi mechanior najpierw doradził sprawdzenie tzw. czujnika sterującego ciśnieniem doładowania bo mógł dawać za duże ciśnienie i włączał se tryb awaryjny. Wymieniłem więc czujnik i jakby wszystko wróciło do normy, ale po upływie 2 tygodni znowu to samo, więc dałem turbo do regeneracji, powymieniałem wszystkie przewody przy turbie, filtry i jest jak dawniej, pełna moc:) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Probuje dowiedziec sie co gryzie mojego Passka a raczej jego turbo machine. Pierwsze problemy zaczely sie jakis rok temu poprptu turbo padlo, pokrecilem sie po kilku warsztatach(szkockich bo tu aktualnie przebywam) wiele opini i to kosztownych ale jedna najwazniejsza turbina dzial ale cos tam, moze cos tam. wkoncu trafilem do jednego bulgara i wyczarowal ze to przeplymomierz i strzal w 10 wymiana przeplymomierza( niestety na zamiennik) i smigal jak strzala, do pewnego kolejnego dnia bach i mullllllllll pierwsza diagnoza zamiennik skonczyl swoj zywot zamiana na inny (w ramach gwarancji) i to samo po pewnym czasie dorwalem innego passka i wymienilem na orginal i to samo. Jak juz sobie tak jezdzilem i pewien staruszek micra mnie wyprzedzal:/ a ja pedal w podlodze olsnienie strzal mocy na 2 sec kupa dymu i koniec, 1 sec przerwy i to samo na jakies 2-3 sec i nowu cisza przez nastepne moze 3 tygodnie i powtorka z rozrywki. Po kilku nietrafnych diagnozach dalem sobie spokoj i smigam zamulaczem :/ .liczac ze pewnego dnia turbo zalaczy sie na zawsze. A wiec problem polega na tym ze moc zalacza sie co jakis czas na 2-3 sec, 1 sec przerwy i to samo za autem kupe dymu. Raczej nie wlacza sie tryb awaryjny bo to bez roznicy na pretkosc czy bieg(1,2,3,4). Zauwarzylem ze troche oleju jest na silniku( jeden szkocki znachor mi powiedzial ze tak ma byc bo to disel i turbo:/).Wydaje mi sie ze to jest jakis problem z cisnieniem ale jestem slabym ekspertem, wiec przy okazji poprosil bym o dosc doslowne stwierdzonka. no i dzieki za komentarze mam nadzieje ze juz niebawem zemszcze sie sasiadowi ze srebrnej micry 1.2:) a posiadam Passata 2001,1.9 TDI 130km( odczowalne moze 30km)

Edytowane przez depciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności