Skocz do zawartości
Blanko

Malowanie listew - ceny

Rekomendowane odpowiedzi

Robert, niedawno ja zakładałem listwy z chromem. Ściągałem zderzaki bo tak jest łatwiej ściągnąć stare listwy i włożyć nowe. Szczególnie przydaje się to w sedanie bo masz z tyłu długą listwę, która jest bardzo delikatna i się mocno wygina. Jak zdejmiesz zderzaki to będziesz miał ułatwioną pracę. W moim temacie masz zdjęcia jak to mniej więcej wygląda. Jak coś to pytaj na PW.:)

 

bo moze u mnie byly te dodatkowe bolce? a u was nie?

 

U mnie też buły bolce i nie dało się ruszyć listw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie byly zdejmowane tak jak Marian napisa

 

Dokładnie i moje miały rozerwane uszy(tak to nazwijmy)ale mi na starych czarnych listwach nie zależało więc je tak ściągnąłem.Ale Robert będzie zakładał obrysy więc bez sciągnięcia zderzaków nie da się pociągnąć kabelków,więc i tak musi ściągnąć.

Teraz jak będę zakładał obrysy to też będę ściągał zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak wy zescie je sciagneli, bo moze u mnie byly te dodatkowe bolce? a u was nie?

na chama:lol nie zależało mi na tych listwach, więc oczko trzymające bolec zostało wyłamane:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie troche glupie pytanie zadalem z tym czy trzeba zdejmowac zderzak bo i tak to musze zrobic na instalacje pod obrysy;) zreszta musze tez chyba(tak mi sie wydaje)w zderzaku wyciac dziure bo inaczej listwa z obrysowka nie wpasuje sie w swoje miejsce:) kabelek 1mm juz zakupiony takze w weekend instalacja:) jeszcze tylko u mapeta listwe jedna na drzwi zamawiam i bede szczesliwym forumowiczem;) zdjecia jak juz bedzie wszystko gotowe beda w moim temacie ktory powoli zaczyna raczkowac;) mam nadzieje ze dam sobie rade. na poczatku chcialem zostawic wszystko dla lakiernika zeby zdjal, pomalowal, zamontowal. ale jednak zrobie to sam i przy okazji podlacze obryski;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik tylko weźmie za to kasę, a nie zrobi tak starannie jak sam to zrobisz.

"Chcesz coś mieć dobrze - zrób to sam!"

Pewnie trochę pomęczysz się z wyczyszczeniem drzwi po starej taśmie, ale jest na to patent... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zreszta musze tez chyba(tak mi sie wydaje)w zderzaku wyciac dziure bo inaczej listwa z obrysowka nie wpasuje sie w swoje miejsce

dokładnie:ok: uważaj też przy montażu zderzaka przedniego na mocowanie zbiorniczka płynu do spryskiwaczy, bo lekko przeszkadza i u mnie za pierwszym podejściem połamaliśmy oprawkę w obrysie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jest na to patent...

 

pikopiko nie badz tajemniczy i pomoz koledze z forum noo;) bo przerabialem tasme w starym pasku w jednej listwie i wiem ze jest to baardzo meczaca robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pikopiko nie badz tajemniczy i pomoz koledze z forum noo bo przerabialem tasme w starym pasku w jednej listwie i wiem ze jest to baardzo meczaca robota

 

Domyślam się, że może jest to takie gumowe kółko. Ja miałem u siebie usuwaną starą taśmę właśnie takim czymś. Szybko i bez żadnego uszkodzenia lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , włączę się w dyskusje ! Ja osobiście usuwałem taśmę z listew w następujący sposób : kupiłem 1m rury pvc fi 50 plus korek którym zatkałem jedną stronę , a do środka wlałem środek o nazwie Birol ( coś na bazie rozpuszczalnika oraz acetonu ) Każdą listwę wkładałem na minutę co powodowało łuszczenie się taśmy , a następnie stępionym dudkiem usuwałem kawałek po kawałku .

Jeśli listwa idzie do malowanie to można namaczać znacznie dużej , w przeciwnym razie zaczyna matowieć lakier .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na listwy patent może i dobry, ale są jeszcze drzwi.

Mój patent, jak Tomek napisał, to gumowe kółko.

Lakiernicy mają jakieś specjalne, ale ja wykombinowałem swoje.

Otóż do wkrętarki akumulatorowej zakładasz przejściówkę, w którą następnie wkładasz różne końcówki do śrub.

Na tę przejściówkę dopasowujesz okrągłą gumkę, np jak od nóżki-blokady przeciw zamykaniu bramy na posesję.

Takim zestawem możesz sobie pomału kręcić i zrywać starą taśmę.

Na koniec oczywiście odtłuszczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze , kółko które zrobiłeś jest fajną sprawą . Lakiernicy używają kółek które można kupić np. sklep z lakierami "Sikens " koszt ok. 50zł .

Jeszcze jedno co do listew , jeśli odkleicie chrom i usuniecie taśmę to przekażcie lakiernikowi aby nie malował miejsca naklejania taśmy . Myślę że wielu wie o tym , ale Ja tak trafiłem że gdybym nie powiedział to by mi wszystko pomalował ...

PS

odtłuszczacz można kupić "Sikens " 100ml ok 7zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli odkleicie chrom i usuniecie taśmę to przekażcie lakiernikowi aby nie malował miejsca naklejania taśmy

 

hm a czemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwy z drzwi się odekleja np sznurówka, natomiast żeby ściągnąć np tylna listwę to trzeba ściągać zderzak bo są tam takie kołki, większość je na siłe wyłamuje, a po co je niszczyć skoro demontaż zderzaka z lampami zajmuje 10 min.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania listew, pomalowanie miejsc przyklejania taśmy w znaczącym stopniu osłabi połączenia chromu z listwą . W oryginale to miejsce nie jest malowane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no ale przeciez tak samo sa malowane listwy jak i kazdy element karoserii. rownie dobrze mozna mowic ze nie powinno byc malowane miejsce przyklejania listwy do drzwi zeby nie odkleila sie. chyba ze sie myle. wypowiadajcie sie w tym temacie, kazda wskazowka sie przyda. jesli serio mowicie zeby nie malowal tego to mu powiem. w poniedzialek listwy ida do lakiernika. ja pozostalosc tasmy z listw zdzieralem drymelem(mini szlifierka) z roznymi koncowkami. z drzwi tak samo bede robic bo naprawde ladnie zchodzi i nic nie uszkadza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robercie trochę inna jest przyczepność lakieru do stali , a plastyku . Myślę że nie raz widziałeś odpadający lakier z elementów z tworzywa np.( zderzak , lusterka ), oczywiscie wynika to ze złego przygotowania podłoża . W momencie odbioru auta od lakiernika wszystko wygląda pięknie ale po czasie ...

Sam wiesz ile trzeba poświęcić czasu na oczyszczenie listew , drzwi i myślę że nie chciał byś do tego wracać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zostawie listwy u kolesia to powiem mu ze ma to zrobic porzadnie i tyle. wiadomo ze w te listwy nie raz ktos uderzy na parkingu drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwiami pół biedy.

Na swoich narożnikach miałem pełno śladów od parkowania mistrzów kierownicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obicie na parkingu jest bardzo możliwe , oszołomów nie brakuje (...)

Miejsce gdzie będzie przyklejony chrom niech zabezpieczy taśmą !!!

Ja swoje malowałem dwa razy i tak nie jestem zadowolony , w przyszłym roku wrócę do tematu , może będziesz miał więcej szczęścia i uda się za pierwszym razem - powodzenia ...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności