Skocz do zawartości
Blanko

Malowanie listew - ceny

Rekomendowane odpowiedzi

ile moze kosztowac pomalowanie wszystkich listew -przód, boczne i tył w kolor nadwozia w passacie 3bg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 400-600zł biorąc pod uwagę, ze masz metalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok 400-600zł biorąc pod uwagę, ze masz metalic

 

Tak tylko te czarne listwy koledzy jak beda pomalowane przez lakiernika partacza bez specjalnego podkladu to po rok max sam lakier bedzie odchodzil. Poniewarzs ten podklad jest strasznie drogi okolo 200 - 300 zl za litr to wiecie dla czego niektorzy nie stosuja go. i nie chodzi tu o podklad matowy tylko taki ktory sie wgryza w plastik i potem bezpiecznie lakier ( wchodzi ) w niego. i to jest wtedy tak jak wychodzi auto np ze zderzakami plastikowymi z fabryki tam stosuja to odrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad Ty tą cene podkłądu masz? weź tylko pod uwagę, ze lekiernie mają różne dojścia i nie musza kupować 1l od razu. Poza tym 1L nie zejdzie na auto. Wiec cene bedzie w granicach 400-600zł za zrobienie. A znalezienie zakładu, który to zrobi poprawnie to całkiem inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skad Ty tą cene podkłądu masz? weź tylko pod uwagę, ze lekiernie mają różne dojścia i nie musza kupować 1l od razu. Poza tym 1L nie zejdzie na auto. Wiec cene bedzie w granicach 400-600zł za zrobienie. A znalezienie zakładu, który to zrobi poprawnie to całkiem inna sprawa...

 

Czy ja napisalem ze porzeba na to 1 L ???

Po drugie czy napisalem ze to cena lakieru ?? Pisalem ze jest to cena specjalnego podkladu ktory sie kladzie na cześci plastikowe przed jakim kolwik kladzeniem lakieru jezeli ktos robi to dobrze i chce zeby klijent wrucil do niego na nastepne malowania. Uwierz mam duzo znajomych co oddali np. zderzak plastikowy ktory byl orginalny czarny do pomalowania w kolor auta i co po max roku nazekali ze im lakier sam odchodzi !! i to wlasnie kwestja tego przezroczystego podkladu ze nie byl uzyty przed malowaniem na kolor.

A po trzecie latwo obliczyc np jak potrzeba mniejwiecej 200 ml na to to cene mozesz obie obliczyc.

Pozdro

Edytowane przez Brudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz znalazlem temat ktory dotyczy malowania listw to nie bede zakladal drugiego;) powinienem punkta dotac za dobre wykorzystanie szukajki:D (zarcik)

 

ok teraz konkretnie. w pasku chce zmienic wszystkie czarne listwy na listwy z chromem plus obrysowki. listwe na tyl z obrysowkami dorwalem ori. boczne wszystkie mam, przod musialem rzezbic. otwory na obrysowki wycialem sam i jest prawie idealnie. teraz mam pytanie ile moze mnie kosztowac malowanie wszystkiego w kolor zloty(taki jak pasek) plus do tego zeby lakiernik mi obrobil ladnie obrysowki w przednich listwach i je zamontowal na stale(bo wiadome ze w ori listwach bylo specjalne miejsce i mialy sie one czego trzymac) no i zerwanie starych i wstawienie nowych. ogolnie wszystko. do tego mam pytanie dotyczace listw bocznych. sa one uzywane w bardzo dobrym stanie ale troszke delikatnie niektore powyginane. mysle ze sama tasma dwustronna ich nie utrzyma, czy mozna zastosowac jakis bardzo mocny klej do ich montazu na samochodzie?? i czy cena moze byc wieksza dlatego ze listwy sa w roznych kolorach a nie w jednakowym? moze wypowiedza sie osoby ktore juz przechodzily taka operacje;) pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zagadasz to pomalują jako 1 element.

Czyli jakieś 250-300PLN.

Kolor dotychczasowy jest bez znaczenia.

Pościągaj do malowania chromy i starą taśmę klejącą.

Przymocuj je dobrze.

U mnie jedna odkleiła się mimo extra taśmy 3M, wąskiej na 4mm, do listew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chromy sa na tasmie dwustronej??boje sie zeby nie uszkodzic. zastanawialem sie tez czy poprostu zajechac do kolesia.dac mu listwy bez chromu zeby mi je pomalowal a sam zalozyc.ale niestety nie mam pojecia jak sie sciaga listwy ze zderzakow a boje sie zeby nic nie uszkodzic. ale tak chyba sie nie da ze zajade dam listwy i on pomaluje. bo nie wiem czy lepiej zeby samochod stal u niego zeby mogl sobie dobrac dobrze kolor czy poprostu zeby sobie po kodzie zrobil kolor i je pomalowal.co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromy w listwach siedzą na wciski.

Na spokojnie, w ciepłym pomieszczeniu dasz radę zdjąć.

Pamiętaj przed malowaniem oczyścić starą taśmę.

Jak będziesz rzeźbił na świeżo malowanych to porysujesz.

Listwy w zderzakach są na wciski i po 1 kołku rozporowym na końcu każdej listwy.

Daj mu same listwy i klapkę od paliwa.

Nie dobieraj lakieru wg numeru, bo po kilku latach zmienił odcień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i tu jest problem bo wydaje mi sie ze moja klapka paliwa jest troszke jakby jasniejsza od calego samochodu, albo mi sie wydaje. z listw musze tylko chromy zdjac i mozna malowac. dziury na obrysowki sa wyciete zostaje tylko zaszpachlopac i pomalowac. a jakies tasmy uzyc?>gdzie kupic?? i czy dodatkowo moze polozyc jakis cienki pasek kleju np patex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dobierałem sobie lakier na wyprawki.

Koleś już ze sklepu widział jaki mam numer lakieru.

Wziął próbnik z odcieniami i na aucie dobrał mi odpowiedni.

Trwało to 2 minuty.

Taśmę miałem firmy 3M, specjalną do listew - wąską.

Pomyśl jak ciąć szeroką na wąskie paski...?!?

Ale i tak po czasie listwa odkleiła się na kawałku.

Pozostałe listwy miałem nowe z ori taśmą i bez przygód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jaka to tasma...a co myslisz o dodatkowym klejeniu na klej??nie uszkodzi to lakieru pod listwami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jak coś podkleisz.

Jeśli klej nie wejdzie w reakcję z lakierem to już będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad polozeniem kreski po calej listwie kleju patex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, ja kleilem swoje na tasme dwustronna samochodowa, taka zielona ;)

trzyma sie jak choroba, co prawda odkleic nie probowalem, ale na myjce bylem i karszerem dostaly i to nie slabo. a tutaj (czyt. uk) deszczu nigdy nie zabraknie ;)

wiec jak dobrze odtluscisz jedno i drugie - drzwi i listwe - to bedzie trzymac prawie jak oryginal

pozdro

 

---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

 

ale wracajac do tematu watku, ja za malowanie swoich zaplacilem 50zl za dobor farby, plus chyba 100zl za samo malowanie (ale malowalem je razem ze zderzakiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej boje sie tego ze jak zajade do lakiernika i juz bedzie mial dobrana farbe i mi je pomaluje to po montazu beda sie roznic troche:/ no ale mam nadzieje ze jednak uda sie mu to dobrze zrobic. a listwy jednak sam bede montowac. tylko moze ktos mi powie jak sciagnac listwy ze zderzaka przod i tyl??trzeba zdejmowac zderzak czy da sie to jakos zrobic bez tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ściągnąłem bez ściągania zderzaka jak masz drugą listwę to zauważysz ,że w jednej części listwa jest na wcisk a w drugiej jest wsuwana i od tej części wsuwanej tz.od koła trzeba listwę cofnąć do przodu zderzaka reszta zaczepów wciskanych puści sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian sprawdz dobrze bo zle prawisz.

zacznijmy od tego ze jak chcesz zalozyc czy zdjac listwy bez ichuszkodzenia to zderzaki trzeba sciagac - ale to nie problem po 5 min na zderzak i sa zdjete ;)

listwy tak jak Marian mowi sa na wcisk i nie wchodza bezsposrednio, jak to zwykle bywa - na wcisk - tylko trzeba je wsunac, od strony tablicy rej, natomiast od strony kola - wciskacsz i jest tam taki zaczep w ktory wchodzi taki bolec rozporowy. a jak nie zdejmiesz zderzaka to spojrz co sie stanie jak bedziesz sciagal swoje listwy:

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=37018&d=1285236769

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=37017&d=1285236762

co prawda, przy zakladaniu nowo pomalowanych moze sie udac zalozyc, na zalozonym zderzaku, ale nie bedziesz mial tego bolca - ktory jakby nie bylo po cos tam siedzi.

kupilem wczesniej na allegro, komplet listew z chromem, i walsnie teraz moge stwierdzic hokeje ze zderzakow wlasnie byly zdejmowane tak jak Marian napisal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najbardziej boje sie tego ze jak zajade do lakiernika i juz bedzie mial dobrana farbe i mi je pomaluje to po montazu beda sie roznic troche:/

nawet jak odrobine sie bedą róznic to nie powinno być mocno widać, bo listwy są wypukłe, ja mam auto w kolorze LC9X, a listwy boczne w LC9Z i nikt się nie zorientował:D Za malowanie 4 listew w zderzaki zapłaciłam 50zł.

tylko moze ktos mi powie jak sciagnac listwy ze zderzaka przod i tyl??trzeba zdejmowac zderzak czy da sie to jakos zrobic bez tego??

te czarne co masz wystarczy podważyć i schodzą bez problemu, ale jeśli planujesz obrysy to i tak musisz ściągać zderzaki, żeby je podłączyć.

Boczne mam przyklejone na taśmę i na klej do szyb. Na samą taśmę za bardzo odstawały, ale może coś źle zrobiliśmy:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te czarne co masz wystarczy podważyć i schodzą bez problemu,
to jak wy zescie je sciagneli, bo moze u mnie byly te dodatkowe bolce? a u was nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności