Skocz do zawartości
Gość pasek_gda

Castrol 5W30 za 140PLN podróbka?? Pomóżcie zalicytowałem na Allegro...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pasek_gda

... a dopiero po chwili mnie tknęło, że być może to jakiś "wałek". Czy macie jakieś doświadczenia z podróbkami tego oleju. Sprzedający nie ma dużego dorobku na Allagro - zaledwie kilka komentarzy. Wziąłem od niego bo mogę odebrać osobiście - czyli wziąć do ręki i obejrzeć.

 

Dodam że mam już jedną bańkę identyczną i do tego z pewnego źródła więc mam materiał porównawczy ale czy to wystarczy, czy zasada "Polak potrafi" nie spowoduje, że wdepnę w g... i zaleję jakimś dziadostwem swojego paska...

 

olej to Castrol edge 5w30 norma 504 507 longlife 2&3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140 zł za co ? Za litr, za beczkę, za cysternę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek_gda

no rzeczywiście nie napisałem, cena za 5 litrów niemieckiego oleju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie chcę Cie martwić :)

ale dziwne mi sie wydaje u sprezdawców z allego że maja taka samą cene za 5w30 5w40 itp

zastanawialem sie nad shellem z allegro 5w30 ale się obawiam ze to rozlewany gdzies u nas.

Gosc pisze ze z niemiec itp ale mój ojciec tam ma firme i jak chcialem zeby mi kupil ten olej to kosztuje po 22euro ale za litr ;/

i dlatego cos mi tu nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kilkakrotnie kupowałem olej na allegro i nigdy sie nie zawiodłem, ostatnim moim zakupem był CASTROL EDGE 5W40 5l w cenie 151,50 wraz z przesyłką i fakturą zakupu. Jeżdże i nic się nie dzieje.

Napewno są robione wałki z olejami ale trzeba wybrać sprzedawcę który wystawia f-ry i ma trochę komentarzy, napewno nie kupiłbym u gościa który ma 10 komentarzy.

Myślę że nie masz sie czym martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do siedmiu dni możesz zrezygnować z zakupu przez Internet - bez żadnych konsekwencji prawnych

Jedynie najwyżej otrzymasz Negatywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za taki olej płace 50 zł litr ! Cos śmierdzi przekrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek_gda

Niestety gośc ma 5 czy 6 pozytywów, i nie wystawi faktury wiec mu podziekowalem i biore motula od polecanego na forum użytkownika Elementaur...

Swoją drogą brakuje w necie info o skali zjawiska podrabianych olei samochodowych, bo zanim zrezygnowalem z tego z Allegro probowalem oszacowac ryzyko jego kupna. Ciężko... ludzie coś tam sobie piszą ale brak konkretów typu kupilem to czy tamto ze źródła X i okazało się że ...

 

Z perfumami np wiadomo że turcy podrabiaja wszystko i jak cena to 1/3 albo 1/4 sklepowej to turek a nie oryginal.

Tylko że jakoś nie chiałem być tym pierwszym co to napisze co kupil i co sie okazalo... przynajmniej jesli chodzi o olej samochodowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z perfumami np wiadomo że turcy podrabiaja wszystko i jak cena to 1/3 albo 1/4 sklepowej to turek a nie oryginal.

Dokładnie, tylko jak ferfumy wylejesz na siebie to albo będziesz trochę śmierdział i przestaniesz albo zmyjesz smród. A jak wlejesz niewłaściwy olej to koszta mogą być spore.

Tylko że jakoś nie chiałem być tym pierwszym co to napisze co kupil i co sie okazalo... przynajmniej jesli chodzi o olej samochodowy...

Myślę że nikt by nie chciał być pierwszym. A wybór u kolegi Elementaur jak najbardziej trafny. Sam kupuję u niego jak duża część forumowiczów i polecam chłopaka. Solidna firma.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady jeszcze nie słyszałem o podrobionym Castrolu, sam kupiłem 5L do swojego paska za 140 zł od znajomej ze Szczecina olej niemiecki i podrobic raczej się tago nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam kupiłem 5L do swojego paska za 140 zł od znajomej ze Szczecina olej niemiecki i podrobic raczej się tago nie da

Wojtek da się da na pewno. Była kiedyś głośna sprawa że w rozlewanym w Polsce oleju Elf znajdowano olej o parametrach najgorszych (najtańszych) krajowych. Jeśli twoja znajoma kupuje od sprawdzonej firmy to masz pewny olej, a kiedy kupujesz przez alledrogo nie wiesz co cię spotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek da się da na pewno. Była kiedyś głośna sprawa że w rozlewanym w Polsce oleju Elf znajdowano olej o parametrach najgorszych (najtańszych) krajowych. Jeśli twoja znajoma kupuje od sprawdzonej firmy to masz pewny olej, a kiedy kupujesz przez alledrogo nie wiesz co cię spotka.

 

znajomej mąż przywozi je z Niemiec, kupiłem go jak byłem u was w odwiedzinach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na allegro Castrol 5W30 LongLife z oznaczeniami VW, za ok 40 zł / 1l (podobno olej sprowadzany). Odbierałem osobiście w W-wie. Miejsce sprzedaży bardzo poważnie wyglądajce więc zaufałem.

Do tej pory zrobiłem ponad 7.000 km i bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności