Skocz do zawartości
Gość mario13

falujące obroty... naprawa 1000 zł?!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mario13

Witam Forumowiczów,

Chciałbym zapytać która część ( do wymiany ) może być przyczyną falujących obrotów oraz tego, że samochód gaśnie... ? U mnie sprawa jest o tyle prosta, że mechanik wykrył tą część :) Koszty nowej części to 900 zł... zamiennik 700 zł... stąd moje pytanie - co to za część?! Czy warto inwestować 900 zł w coś takiego?

Dodam tylko, że nie jest to turbosprężarka... czy ktoś ma pomysł co ( aż tak drogiego ) jest do wymiany? :o

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepustnica, bo turbiny to ty tam nie masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Forumowiczów,

Chciałbym zapytać która część ( do wymiany ) może być przyczyną falujących obrotów oraz tego, że samochód gaśnie... ? U mnie sprawa jest o tyle prosta, że mechanik wykrył tą część :) Koszty nowej części to 900 zł... zamiennik 700 zł... stąd moje pytanie - co to za część?! Czy warto inwestować 900 zł w coś takiego?

Dodam tylko, że nie jest to turbosprężarka... czy ktoś ma pomysł co ( aż tak drogiego ) jest do wymiany? :o

 

Pozdrawiam,

 

Trudno zgadywać co wykrył mechanik , a turbiny w ADR nie ma.;)

Przepustnica za 900 zł ?Za mało (mam na myśli ori)- cena ok.1700zł.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario13

zgadza się - turbiny nie ma w moim samochodzie, dlatego napisałem, że to nie jest to turbosprężarka do wymiany :) Ale zgodzę się z tym, że za 900 zł - za oryginalną przepustnicę - to raczej zbyt niska cena... ( za 700 zł zamiennik - wg mnie "dużo za dużo" )... ale nie mam pojęcia za jaką część, która jest podobno przyczyną nierównych obrotów miałbym zapłacić 900 zł :o

Edytowane przez mario13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ASO, czy warsztat nieautoryzowany że tak zapytam zdiagnozował usterkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj mechanika o jaką część chodzi. Jeśli nie odpowie - zmień go na innego. Jak dla mnie naciągacz ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spytaj mechanika o jaką część chodzi. Jeśli nie odpowie - zmień go na innego. Jak dla mnie naciągacz ;) ...

 

Też tak sobie pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario13
To ASO, czy warsztat nieautoryzowany że tak zapytam zdiagnozował usterkę?

 

warsztat nieautoryzowany... zastanawiam się co z tym zrobić, bo ta kwota coś podejrzana jest, a jeśli zrezygnuję z naprawy - stracę mechanika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mało masz mechaników w Krakowie?

Kolego - ten człowiek Cię naciąga. Powtórzę się - spytaj co to za część? Nie odpowie - nawet nie zastanawiaj się nad zmianą ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym mu postawił niech naprawi autko a starą część niech ci odda i sprawa sie wyjaśni, jeżeli ma racje i jest pewien tego co mówi to w każdym innym warsztacie zapłacisz podobne pieniądze a zrobić i tak musisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

a może to przepływomierz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a starą część niech ci odda i sprawa sie wyjaśni,

 

Przecież może oddać z innego auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub wyczyści przepustnicę i wsio ołrajt.No chyba że bierze udział w programie BX Boscha.Ale raczej naciągacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario13

Witam :)

Bardzo dziękuję za udział w dyskusji.

Otóż sprawa się wyjaśniła - do wymiany jest przepływomierz. Ze względu na wysoką cenę zaproponowałem, że część zakupię we własnym zakresie.

Mam do Państwa pytanie w związku z zakupem ww częsci - Czy warto zakupić zamiennik? Czy też dopłacić do oryginału? Czy na takim zamienniku można pojeździć chociaż kilka miesięcy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto zakupić zamiennik?

 

Przepływomierz oryginał nie baw się w zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO VW/Skoda to 400 zł i zabierają twój stary.Program wymiany Bosch:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obroty falują, to przepustnica brudna.

 

Przepraszam, nie doczytałem, że to przepływomierz.

 

U mnie było kiedyś podobnie, że falowały obroty na luzie i to była wina przepustnicy.

Edytowane przez Stochastic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepływomierz oryginał nie baw się w zamienniki.

 

Zrób tak jak Damian radzi , nie będzie potem problemów - oczywiście jeśli to trafna diagnoza .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyść przepływomierz na początek. napewno nie zaszkodzi. jakimś sprajem do styków elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyczyść przepływomierz na początek. napewno nie zaszkodzi. jakimś sprajem do styków elektrycznych.

 

Czytałem w jakimś wątku , że kolega smok ten temat "przerabiał" i w rezultacie kupił nową przepływkę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności