Skocz do zawartości
ArkadiuszB

Zamiana przegubów stronami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Mam bardzo krótkie pytanie.

Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem i podczas rozmowy powiedziałem mu, ze zbliża się wymiana przegubów zewnętrznych, na co on mi odpowiedział (dał "dobrą rade"), żeby tych przegubów nie wymieniać tylko można je przeczyścić -jak to określił - i zamienić czyli lewą strone dac na prawą i odwrotnie :eek:

Pytanie brzmi: uciekać od takiego mechanika ?

Bo logika nakazywała by, że tak, chyba, ze się cos takiego praktykuje ale szczerze to nie słyszałem o czymś takim.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeguby można wyczyścić. Na forum bodajrze w dziale warsztat jest jak to zrobić. Ale o zamianie nie słyszałem. A podstawowe pytanie, czemu chcesz wymieniać przeguby? Odzywają się, gumy ci odpadły czy inna przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeguby się zamienia żeby zdiagnozowac czy przegub jest uszkodzony czy cuś innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A podstawowe pytanie, czemu chcesz wymieniać przeguby?

Odzywają się, jak skręcam i przyspieszam to słychać jakbym tarke miał zamontowaną pod samochodem więc obstawiam, że to przeguby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odzywają się, jak skręcam i przyspieszam to słychać jakbym tarke miał zamontowaną pod samochodem więc obstawiam, że to przeguby.

 

No to wymieniaj na nowe- mycie i nałożenie nowego smaru w tym przypadku nic nie pomoże.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: uciekać od takiego mechanika ?

Bo logika nakazywała by, że tak, chyba, ze się cos takiego praktykuje ale szczerze to nie słyszałem o czymś takim.

Pozdrawiam

 

Nie musisz uciekac od tego mechanika on podal Ci mozliwe rozwiazanie widac wie o co tam biega tylko powiedz mu ze nie chcesz ich czyscic i przekladac tylko tak jak Ci napisal Jurek zmienic na nowe. Jezeli tego nie zrobi to dowiesz sie o tym bardzo szybko jak tylko wyjedziesz z warsztatu, a przypuszczam ze jak je wyciagnie i zobaczy to sam stwierdzi ze nie ma sensu kombinowac. To ze mechanik nie od razu chcial je wymieniac nie jest spowodowane tym ze nie wie co robi ale ludzie go tego nauczyli pytaniami czy nie da sie tego zrobic taniej itp. Wiec mysle ze nie masz sie co obawiac tego mechanika, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem krudko niebaw się w przekładanie bo to ci nic nieda jeśli przegub jest uszkodzony to wymien można zrobić to samemu żadnej filozofi w tym nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowiem krudko niebaw się w przekładanie bo to ci nic nieda jeśli przegub jest uszkodzony to wymien można zrobić to samemu żadnej filozofi w tym nie ma.
własnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli stuka zawieszenie tylko podczas ostrego ruszania z miejsca to beda to przeguby?

mam od ziomka od ktorego kupilem auto, przeguby tylko niewiem czy sa to wewnetrzne czy zewnetrzne?jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przełożyć przeguby z jednej strony na drugą i troszke pojeździsz, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższy czas. Lepiej kupić nowe i założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego twój mechanik to majster starej szkoły ;), jednak ma chłop rację, jesli przegub delikatnie ci "tyka" np na zakrętach to spokojnie możesz je zamienić. Chodzi o to ze teraz przegub który ciagnie do przodu i tyka bedzie tykał na drugim kole jak bedziesz jechał do tyłu. Tylko zauważ, że na biegu wstecznym nie jeździsz z takim obciązeniem przegubu jak do przodu. Wiem ze ten sposób jest dobry bo, do dnia dzisiejszego działa w golfie V i nic sie nie dzieje z przegubami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko niewiem czy sa to wewnetrzne czy zewnetrzne

 

To jest zewnętrzny

 

To jest wewnętrzny

 

ogólnie to pytanie mnie strasznie rozbawiło i poprawiło mi humor.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego przegubu szukac do mojego AFNa? Jakaś konkretna firma? Mechanik zawołal mi za wymiane 80 PLN, czy to drogo?

 

http://allegro.pl/item637395958_przegub_audi_a4_a6_vw_passat_skoda_superb_lobro.html <== taki bedzie dobry?

Edytowane przez dezerter_sdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności