Skocz do zawartości
mirekserwus

Kodowanie kierownicy multifunkcyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie działa mi w pasku tempomat i klakson, według kodów które mam na fabrycznej wlepie w bagażniku powinienem mieć kiere z multifunkcją. Czy to wystarczy abym wymienił kierownice i będzie wszystko działać czy jeszcze muszę dokupić jakieś taśmy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat gdyż jest najbardziej zbliżony do mojego problemu z fis i MCD.

A więc zacznę od tego iż kupiłem Passata 4 dni temu. Jest to B5 z 2003 1,9TDI.

Problem polega na tym że nie posiadam jeszcze żadnej wiedzy na temat tego samochodu, choć przez ostatnie 3 dni skrupulatnie studiuję to forum.

Wczoraj dowiedziałem się że na moim "pełnym fis" powinny się wyświetlać informacje z MCD, stacji radiowa, info o CD, oraz oczywiście komunikaty z navi MCD, a tego nie robi. Po wejściu w MFA i wybraniu nawigacji wyświetla mi coś takiego.20100920045.jpg

 

Zacząłem czytać wątek odnośnie diagnostyki VAG lecz zgłupiałem po 15 min czytania. Nie wiem czy w moim samochodzie jest CAN czy go nie ma. Może mi podpowiecie oto fotka tabliczki znamionowej obok silnika.

dscf8500h.jpg

 

Niestety w bagażniku nie doszukałem się wklejki z rodzajem wyposażenia, były tam tylko jej pozostałości, nie do odczytania (sam klej, i skrawki papieru).

W środku wygląda to tak.

20100920048.jpg

 

Proszę pomóżcie początkującemu rozwikłać tą zagadkę :). Jeżeli to coś pomoże to wybieram się na następne spotkanie forumowiczów w Warszawie 01.10.2010 może tam ktoś by się to tego dobrał i powiedział mi czy da się to naprawić lub jak się do tego zabrać (niech toś przeprowadzi ślepca przez ulicę). Wiem że nie jest to rzecz która przeszkadza w użytkowania samochodu. Passat prowadzi się bajecznie, już się zakochałem w :serduchoPassatach:serducho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu kierownicy multifunkcyjnej i nawigacji MFD, chcąc zmienić stację radiową naciskając odpowiedni przycisk na kieownicy nie przeżuca na następną zapisaną w radio tylko wyszukuje stacje. Czy da się to odpowiednio przekodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności