Skocz do zawartości
Grimson

Karta pojazdu - zwrot 425 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

A czy aby na pewno płaciłeś za kartę pojazdu 500zł????

bo akurat w Rybniku od jakiegoś czasu ( na pewno 2 lata ) pobierana opłata za kartę wynosi 75zł.

 

Napewno płaciłem za karte 500zł. Inaczej bym nie pisał w tym temacie :mad: Sprowadziłem auto dla matki i 3 motocykle dla siebie. Wiec Państwu zapłaciłem 2 tyś zł. Zapodaje scan pisma z Urzedu w sprawie zwrotu kasy za Auto. Piszesz że w Rybniku od 2 lat biora kase za karte 75zł a czy inne Urzedy w polsce sie czymś róznią od Urzedu w Rybniku?

karta1.jpg

karta2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno płaciłem za karte 500zł. Inaczej bym nie pisał w tym temacie :mad: Sprowadziłem auto dla matki i 3 motocykle dla siebie. Wiec Państwu zapłaciłem 2 tyś zł. Zapodaje scan pisma z Urzedu w sprawie zwrotu kasy za Auto. Piszesz że w Rybniku od 2 lat biora kase za karte 75zł a czy inne Urzedy w polsce sie czymś róznią od Urzedu w Rybniku?

 

no to trzeba wydrukować wyrok który zapadł w Zamościu i im to pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to trzeba wydrukować wyrok który zapadł w Zamościu i im to pokazać

I juz wydrukowałem. Ale tym wyrokiem to Ja mogę sobie ...... Trzeba sensowne pismo sporzadzic. Pokazanie wyroku nic nie da. Jutro jeszcze raz odwiedze Rzecznika praw konsumenta. Zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cube odwolaj sie od decyzji do wyzszego organu a jak ten podtrzyma decyzje naczelnika to oddajesz sprawe do sadu wraz z załącznikami.

Nie może być tak że wzieli kase nieslusznie a taraz nie oddaja bo im nikt tego nie nakazał. Kasa sie wg prawa nie należała więc muszą ją oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cube odwolaj sie od decyzji do wyzszego organu a jak ten podtrzyma decyzje naczelnika to oddajesz sprawe do sadu wraz z załącznikami.

Nie może być tak że wzieli kase nieslusznie a taraz nie oddaja bo im nikt tego nie nakazał. Kasa sie wg prawa nie należała więc muszą ją oddać.

Bedzie trzeba sie odwołać. I napewno to zrobie.Zobacze czego jutro sie dowiem. Napisze co i jak. Szkoda że GRIMSON nie zapodał scana decyzji o wypłacie kasy. Byłby następny papier świadczący że brali kase niesłusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to aż dziwne, że w telewizji nic o tym nie trąbią :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to aż dziwne, że w telewizji nic o tym nie trąbią :(

 

bo gdyby trzeba było coś dopłacać to by trąbili, a tak to.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem odpowiedź, że kasy nie bedzie. Wczoraj złożyłem odwołanie od decyzji, do którego napisania trochę bardziej sie przyłożyłem i zobaczymy za dwa tygodnie co z tego wyniknie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam awers i rewers potwierdzenia odbioru $$$.

Na rewersie napisane jest jak byk "zwrot za kartę pojazdu":D

awers.jpg

rewers.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smolii

no mi tez dziady przyslali odpowiedz negatywna powolali sie na jakis wyrok sadu czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załączam awers i rewers potwierdzenia odbioru $$$.

Na rewersie napisane jest jak byk "zwrot za kartę pojazdu"

Grimson papiery o zwrot za karte składałes moze w Ostrowie Wielkopolskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - zacne Starostwo ->zapłaciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak - zacne Starostwo ->zapłaciło.

Dzieki za i nfo. Dowiem sie jutro jaką podstawe mają do wypłaty. Skoro oni wypłacają to reszta Urzędów też ma taki @#$%^ obowiązek. Złozyłem dzisiaj pismo w Urzedzie Wojewódzkim. Czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do Starostwa w Ostrowie. Poinformowano mnie że NIE zwracaja kasy za kartę pojazdu. Poinformowałem Pania z która rozmawiałem że mam dowód przekazu pocztowego że wypłacili kase za karte. Usłyszałem ze jest to niemożliwe. GRIMSON Jakim cudem Ci się to udało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była krótka piłka z mojej strony: pojawiłem się osobiście w Starostwie w pokoju gdzie składa się wszelkie podania. Grzecznie się spytałem czy akcja zwrotu pieniędzy za kartę pojazdu jest aktualna. Nadmieniłem że samochód został zarejestrowany w 2005 roku i już zmienił właściciela ale nadal mam wszelkie kwitki jak i samą kartą. Dostałem odp. że tak. Złożyłem tego samego dnia pismo, poczekałem 15 dni i...:D

 

Może trzeba użyć uroku osobistego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trzeba użyć uroku osobistego?

Na to wyglada że z wszystkich obecnych na forum tylko Ty masz urok osobisty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Tym razem szybciej dostałem odpowiedź z urzędu niż się spodziewałem, ale niestety decyzja odmowna. Została już chyba tylko droga sądowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mnie odesłali piękne pisemko :( ktoś rozumie ich bełkot ?

 

11111111111h.th.jpg 22222222.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drugiej stronie 2 i 3 akapit to kłamstwa

 

Odmowę zwrotu nienależnie pobranej opłaty za karę pojazdu można zaskarżyć do sądu

 

Wniosek o żądanie zwrotu opłaty za wydanie karty pojazdu organ administracyjny rozstrzyga w drodze decyzji, na którą przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

 

 

 

Właściciel pojazdu zwrócił się do starosty o zwrot kwoty 470 zł z tytułu zawyżonej opłaty za kartę pojazdu, którą uiścił w związku z rejestracją samochodu osobowego oraz wydaniem karty pojazdu. Zdaniem właściciel pojazdu opłata w wysokości 500 zł określona w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu zawierała ukryty podatek, ponieważ rzeczywiste koszty tego dokumentu nie przekraczają kwoty 30 zł i taką opłatę ponoszą importerzy nowych samochodów. Zdaniem skarżącego oznacza to, że powinien otrzymać zwrot kwoty 470 zł.

 

Zdaniem starosty brak jest podstaw do zwrotu opłaty, która została pobrana na podstawie obowiązujących przepisów i nie ma on podstaw do wydania decyzji administracyjnej w przedmiocie odmowy zwrotu opłaty, ponieważ jest to czynnością techniczną.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach uchylił zaskarżoną czynność starosty oraz stwierdził uprawnienie skarżącego do otrzymania zwrotu opłaty za kartę pojazdu.

 

W skardze kasacyjnej do NSA starosta podniósł zarzut nieważność postępowania, ponieważ w tej sprawie droga sądowa przed sądem administracyjnym jest niedopuszczalna. Zdaniem organu skarżącego sprawa zwrotu opłaty za kartę pojazdu nie jest sprawą administracyjną, a może być rozstrzygana jedynie w postępowaniu przed sądem powszechnym, ponieważ pobranie opłaty nie następuje w formie decyzji.

 

Tego punktu widzenia nie podzielił Naczelny Sąd Administracyjny. Zdaniem NSA obowiązek uiszczenia opłaty ma charakter obowiązku administracyjnego, który wynika z przepisów prawa, a organ administracji publicznej jest uprawniony do orzekania w przedmiocie tego obowiązku. Odnosząc się do żądania zwrotu opłaty za kartę pojazdu organ odnosi się do obowiązku wynikającego z przepisów prawa, a więc podejmuje akt lub czynność, na które przysługuje skarga do sądu administracyjnego na podstawie art. 3 par. 2 pkt 4 prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Jednocześnie, jak podkreślił NSA, przyjęcie takiego stanowiska nie oznacza, że jest niedopuszczalna droga sądowa przed sądem powszechnym dla dochodzenia roszczenia o zapłatę, którego podstawę stanowi nienależne pobranie opłaty za wydanie karty pojazdu.

 

Uchwała NSA, sygn. akt I OPS 3/07

Czyli możesz się odwołać do WSA (skarga do sądu administracyjnego na bezczynność organu, bo nie dali pozytywnej lub negatywnej decyzji - wymigują się) a nie jak piszą Tobie, że tylko droga cywilna - a jak wiadomo droga administracyjne lepsza dla Kowalskiego, który za wiele na prawie się nie zna

 

 

Tutaj masz też wyrok Sądu Rejonowego i Okręgowego - więc już ktoś wygrał kase

http://www.zamosc.sr.gov.pl/aktualnosci/orzeczenie1.pdf

Edytowane przez lukas63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności