Skocz do zawartości
nowson

wymiana turbiny-na co zwrócić uwagę i co zrobić??

Rekomendowane odpowiedzi

witam. padła mi turbina tj. pociągłą olej ze silnika do wydechu. mam juz nową i chce teraz wymienić. tylko teraz na co zwrócić uwage przy wymianie żeby znowu sie cos nie stało. planuję wymienić olej i filtr . słyszałem żeby wymienić olej to najlepiej zrobić na ciepłym silniku. a więc chce dolac teraz oleju do stanu , zalozyc turbine poczekac az sie silnik nagrzeje i wymienic olej. dobrze?

i jeszcze jedna sprawa zwiazana z wydechem. jest w nim olej , czy on sie wypali jak bede jezdzil? nie uszkodzi katalizatora?

wszelkie wskazówki mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pompa olejowa pusci olej w mgnieniu oka do calego ukladu. Wymien olej, wymien turbo, odpal i niech pochodzi, pod zadnym pozorem nie gazuj go na poczatku. Ojekl sie pojawi na przewodzie szybciej niz sie zdazy nagrzac turbina. Stary olej sie wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy musze wymienic olej na cieplym silniku? auto stalo prawie 3 miesiace nie palone i nie wiem czy lepiej zlac zimny czy cieply olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzany olej jest bardziej płynny dlatego lepiej na ciepłym... Nie wiem jak u ciebie ale w benzynie turbo smarowane jest olejem więc nowy olej wlewa się na samym końcu po wymianie. Przy montażu turbo wlewa się do turbo łyżeczkę oleju - oczywiście jeśli masz ją smarowaną olejem... sprawdź 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wez łomika i wybij resztki katalzatora bo olej zabil srodek i uszczelnił, IC bedziesz musiał wymyc ja ze swojego wylałem jake 0,5 litra oleju, ja wiekszy problem mialem z otkreceniem przewodu olejowego i wszystko zrbilem od gory, po wlozeniu nowej odpal ze 3 razy na doslownie kilka sekund zeby olej dotarl do wirniczka i zaczal smarowac, możesz jeszcze przeczyścic cały dolot a i uważaj na śruby od strony kata z rubo sa szpilki nie pourywaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności