Skocz do zawartości
Gość weekend3

Co jakiś czas zwiększa mi się automatycznie prędkość wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weekend3

Witam

Mam następujący problem.

Mam Passata B5 rocznik 1999 1,9TDI, climatronic. Problem polega na tym że co jakiś czas zwiększa mi się automatycznie prędkość wentylatora (słysze to jadąc samochodem) zaznaczam że nie mam włączonej klimy np AUTO, mam włączone ECON.

Co może być powodem że tak skacze prędkość wentylatora??

Edytowane przez weekend3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany temperatury we wnętrzu.

Jeśli różnica między temp. zadaną a zmierzoną jest duża, wentylator dostaje większe obroty, żeby bardziej wydajnie grzać / chłodzić wnętrze. Jak zmienisz na panelu temperaturę zadaną to dostaniesz taki sam efekt.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Jest dokładnie jak napisał LukD. Nie ważne czy jest włączony tryb ECON czy AUTO, climatronik dąży cały czas do utrzymania zadanej temperatury i sam reguluje obroty wentylatora i otwieranie klapek nawiewu :)

 

PZDR Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość weekend3

Czyli mam rozumieć ze wy tez tak macie :-)

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak kolego wszyscy tak mają

przy klimatroniku to normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy gaszę silnik wieczorem [klima jest na auto] i odpalam rano, to raz nawiew czeka aż się silnik nagrzeje i potem zaczyna stopniowo zwiększać obroty, a innym razem zaczyna od razu nawiew na maxa! i wieje zimnym powietrzem! od czego to zależy? ustawiony jest na 21 stopni.czy wytłumaczy mi to ktoś? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten climatronic to se działa jak chce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość weekend3

Witam

Zanim zadałem to pytanie szukałem tego tematu na forum ale nie znalazłem dlatego pytam.

W moim passacie (rok 1999 diesel) mam podgrzewanie tylnej szyby (tak jak wszyscy z was). Moje pytanie brzmi: Czy jeśli szyba już odparuje po włączeniu ogrzewania to czy to właśnie ogrzewanie samo się wyłącza?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli szyba już odparuje po włączeniu ogrzewania to czy to właśnie ogrzewanie samo się wyłącza?

Nie, będzie grzała do momentu jak wyłączysz ją włącznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności