Skocz do zawartości
blade13

Zmiana podświetlenia włącznika świateł B5

Rekomendowane odpowiedzi

Aby zmienić podświetlenie włącznika świateł musimy zacząć od odkręcenia dolnej osłony pod kierownicą, w której znajduje się włącznik...

 

Odkręcamy 4 sróby torx:

111111111bw7.jpg

 

222222222222sx5.jpg

 

Teraz aby wyjąć włącznik wystarczy wcisnąć płaskim śrubokrętem dwa zatrzaski w obudowie włącznika, nie należy próbować go wyrwać z gniazda, które na stale jest przytwierdzone do dolnej osłony. Po naciśnięciu zatrzasków włącznik wychodzi "do przodu".

 

Mamy juz włącznik na stole, teraz tak. Podważamy pierścień z sygnaturami świateł:

55944313vo1.jpg

71723791cz2.jpg

 

Teraz zdejmujemy obudowę:

50725277ga0.jpg

 

Widzimy juz środek i podważamy płytkę, która trzyma się tylko na zakleszczonych drucikach:

69175140hd8.jpg

 

Teraz polecam metodę na biegunowość diód... Łatwo można zobaczyć w nich gdzie jest plus a gdzie minus, tutaj dokładnie jest to przedstawione:

14copyyg1.jpg

 

Płytka od spodu:

82375724jy2.jpg

 

Tutaj już zrobiona płytka, jedną diodę zostawiamy, gdyś świeci ona na pomarańczowo, kiedy włączamy przeciwmgielne:

20517878at7.jpg

 

A oto efekt:

85028453tm6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smoczo89

mam pytanie jakie diody są potrzebne do tego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe LED 3mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik wyciąga się w 5 sek. :) Wraz z wypięciem wtyczki bez żadnych narzędzi.

Przełącznik w pozycji O

Naciskasz go do środka i przekręcasz lekko w prawo i wyciągasz :)

(Po przekręceniu w prawo zaczepy się chowią do środka:) )

Jeśli pomogło to daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłącznik wyciąga się w 5 sek. :) Wraz z wypięciem wtyczki bez żadnych narzędzi.

Przełącznik w pozycji O

Naciskasz go do środka i przekręcasz lekko w prawo i wyciągasz :)

(Po przekręceniu w prawo zaczepy się chowią do środka:) )

Jeśli pomogło to daj znać :)

 

No to żeś się obudził z tym postem ;) Poza tym jest to już parę razy opisane.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik wyciąga się w 5 sek. Wraz z wypięciem wtyczki bez żadnych narzędzi.

Przełącznik w pozycji O

Naciskasz go do środka i przekręcasz lekko w prawo i wyciągasz

(Po przekręceniu w prawo zaczepy się chowią do środka )

Jeśli pomogło to daj znać

No to żeś się obudził z tym postem ;) Poza tym jest to już parę razy opisane.Pzdr.

 

Hej hej hej, kolego, w przeciwieństwie do Twojego postu info maciej_vento coś wnosi do tematu. Nie szkodzi, że kiedyś już było. Czytając forum wiele razy trafiam na martwe linki i akurat na kilkanaście przeczytanych tematów pierwszy raz natrafiłem na taką jakże bardzo przydatną informację z szybkim demontażem włącznika.

Wiedzę nabytą należy utrwalać :D

Podziękował:dobrze

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej hej hej, kolego, w przeciwieństwie do Twojego postu info maciej_vento coś wnosi do tematu. Nie szkodzi, że kiedyś już było. Czytając forum wiele razy trafiam na martwe linki i akurat na kilkanaście przeczytanych tematów pierwszy raz natrafiłem na taką jakże bardzo przydatną informację z szybkim demontażem włącznika.

Wiedzę nabytą należy utrwalać :D

Podziękował:dobrze

Pozdrawiam.

 

A jaki widzisz w tym sens,skoro jest o tym mowa już w paru innych wątkach?Zwróć uwage na to,że większość "świerzaków" nawet później nie raczy użyć wyszukiwarki tylko klepie nowe posty,o zakładanych wątkach już nie wspominam,z tym samym tematem lub zapytaniem.Głównie o to mi chodziło,proste no nie? ;) Wracając do Twojej wypowiedzi-wiedzę należu utrwalać,nie sprzeczam się z tym,ale w nieco inny sposób.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kiedys to sprawdzalem i idzie go duzo latwiej wyjac niz opisywalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LED 3mm
czyli diody nawiewu w taki sam sposób można wymienić tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli diody nawiewu w taki sam sposób można wymienić tak ?

 

Nie :) W kratkach nawiewu masz zwykłe żarówki z oprawką.Musisz nieco polutować :) Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42076&highlight=zmiana+pod%B6wietlenia+nawiew%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey wszystkim :) wszystko fajnie rozebrane tak jak w opisie ale powiedzcie mi jedno jakwyciagnac uklad z tych co sciemniaja wnetrze kabiny??

 

ta gorno oslona juz mom sciagnieto ale zeby zmienic diody trza cyciagnac te uklady a nie chca nic polamac hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, mam tylko jedno pytanie diody led 3mm a ile V ? 2.2V, 3V, 12V??? dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem na niebiesko i super wyglada:lol podswietlenie panelu szyb i wlacznika swiatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam robotę na dziś wieczór :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w wersjach Passata B5 do 2000 roku, ale w FL-u aby wyjąć przełącznik wystarczy wcisnąć pokrętło i przekręcić je wciśnięte w prawo na pierwszą pozycję. Jest to serwisowy sposób wyciągania przełącznika - nie trzeba rozbierać dołu i boku deski.

 

Teraz ja mam pytanie - czy istnieje możliwość przełożenia pokrętła i pierścienia z sygnaturami z zamiennika (np. Hans Pries) do oryginału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest dokładnie taki sam w obu paskach

Jakby był kto chętny to poniewiera mi sie w garazu uszkodzony włącznik z czerwonym podświetleniem i jak dłużej poleży to kosz bedzie oglądał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności