Skocz do zawartości
witek-b5

przepisy, a światła obrysowe

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem dość długo odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ale nic takiego nie znalazłem...

 

Mój plan przewiduje dołożenie do paska obrysówek, chciałem zrobić tak aby przy normalniej jeździe się nie świeciły, a włączały dopiero po włączeniu helogenów, a zarazem tak aby mrugały na przemian z kierunkiem.

 

Czy coś takiego jest dozwolone według polskich przepisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem dość długo odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ale nic takiego nie znalazłem...

 

Mój plan przewiduje dołożenie do paska obrysówek, chciałem zrobić tak aby przy normalniej jeździe się nie świeciły, a włączały dopiero po włączeniu helogenów, a zarazem tak aby mrugały na przemian z kierunkiem.

 

Czy coś takiego jest dozwolone według polskich przepisów?

 

po pierwsze głupi pomysł żeby włączały sie z halogenem bo może nie wiesz ale jazda na halogenach w mieście jest zabroniona a po drugie mruganie na przemian bedzie zmylać kierowców i daje głowe że nie jest to dozwolone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo może nie wiesz ale jazda na halogenach w mieście jest zabroniona
Kiedys tak, bylo teraz juz nie

 

Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi deszczu lub innymi przyczynami, a ponadto kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie.

Świateł przednich przeciwmgłowych można również użyć podczas jazdy na drodze krętej od zmierzchu do świtu przy normalnych warunkach atmosferycznych pod warunkiem, że droga ta oznaczona została odpowiednimi znakami drogowymi

Edytowane przez Wazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedys tak, bylo teraz juz nie

 

Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi deszczu lub innymi przyczynami, a ponadto kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie.

Świateł przednich przeciwmgłowych można również użyć podczas jazdy na drodze krętej od zmierzchu do świtu przy normalnych warunkach atmosferycznych pod warunkiem, że droga ta oznaczona została odpowiednimi znakami drogowymi

 

kolega Witek chce aby obrysówki załączały się jak włączy halogenyi zapewne często będzie je włączał jak nie codziennie a jazda po mieście na halogenach przy normalnej widoczności jest zabroniona za wyjątkiem sytuacji jakie podałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zalezy mi na tym, aby obrysy były, ale nie paliły sie ciągle.

 

Czyli normalnie jeździć bez obrysów, a włączać je jedynie w deszcz czy mgłe.

Co do mrugania na przemian z kierunkiem, to chce się pozbyc ori bocznych kierunków w błotniku i żeby obrysy które na codzien będą wyłączone robiły za kierunek boczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zalezy mi na tym, aby obrysy były, ale nie paliły sie ciągle.

 

Czyli normalnie jeździć bez obrysów, a włączać je jedynie w deszcz czy mgłe.

Co do mrugania na przemian z kierunkiem, to chce się pozbyc ori bocznych kierunków w błotniku i żeby obrysy które na codzien będą wyłączone robiły za kierunek boczny.

 

To ile ty chcesz w Passku uruchomić lamp kierunkowskazów ( 4 boczne+4 standard)? :eek::confused:Witek Passat to nie przegubowy autobus MAN czy VOLVO- bo tam zastosowano dodatkową parę kierunków .Nawet w USA obrysówki nie spełniają roli dodatkowych kierunków w Passacie.Poprawiaj fabrykę ,ale z umiarem.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mrugać, to mrugać :] Szczeże mówiąc to pomysł z dodatkowymi kierunkami jest do rozważenia.

Bardziej mi zalezy na odp czy obrysy mogą się włączać z halogenami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mrugać, to mrugać :] Szczeże mówiąc to pomysł z dodatkowymi kierunkami jest do rozważenia.

Bardziej mi zalezy na odp czy obrysy mogą się włączać z halogenami?

 

Obrysówki powinny się włączyć razem z pozycyjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to gdzieś w przepisach? Bo nawet policjant z drogówki nie umiał mi odpowiedziec na to pytanie? Poza tym, jak będą wyłączone, to policja przeciez nie moze mnie zatrzymać za czarne kwadraty w zderzakach, a jak będą włączone (z halogenami) to zaden policjant nie stwierdzi czy zapalają sie z halogenami czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jest to gdzieś w przepisach? Bo nawet policjant z drogówki nie umiał mi odpowiedziec na to pytanie? Poza tym, jak będą wyłączone, to policja przeciez nie moze mnie zatrzymać za czarne kwadraty w zderzakach, a jak będą włączone (z halogenami) to zaden policjant nie stwierdzi czy zapalają sie z halogenami czy bez?

 

W oryginale np Volvo serii V40 i V50 włączają się z pozycyjnymi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z jazdą na światłach mijania i włączonych obrysach?? Jest to dozwolone w PL czy nie bo słyszałem różne wersje i sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozwolone pod warunkiem ,ze masz pomarańcz z przodu i z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek-b5 podałem ci link gdzie masz dokładnie opisane... przede wszystkim światła o ktorych mówicie to nie obrysowe (obrysowe to są te które mają tiry/autobusy na górze widoczne z przodu [białe] i z tyłu [czerwone]) . Światła o których mówisz to pozycyjne boczne włączają się razem ze zwykłymi pozycyjnymi, co do mrugania to

2) w samochodach osobowych i ciężarowych o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony (kat. M1 i N1) i długości mniejszej niż 6 m światła barwy żółtej samochodowej mogą migać w fazie z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A były obrysy na tył do B4? volva na mieście mają takie coś ;) ale do passata nie widziałem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"w fazie z kierunkowskazami"

 

jak mam to rozumieć, ze powinny mrugać równo z kierunkiem czy mogą na zmiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fazie - w tym samym momencie. na odwrót to byłaby przeciwfaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności