Skocz do zawartości
Gość slowenia

Jaki układ steruje pompą paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slowenia

Witam!

Mam pytanie jak w temacie - jaki układ/element steruje pompą paliwa (B4 2.0 benzyna). Pytanie bierze się z stąd, że pompa w moim pasku się nie wyłącza mimo nie odpalenia silnika (powinna się wyłączyć po ok. 3 sek.) Od razu mówię, że przekaźnik od pompy jest ok. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompą steruje ECU/ sterownik/ podając sygnał masy na cewkę przekaźnika po włączeniu zapłonu do 3 sekund i przerywa sygnał, ponowne włączenie następuje po sygnale z czujnika Halla / wał się kręci /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam problem przekaznik ok.a pompa nie pracowala a byla dobra. Zrobilem na krotko przewodem na +, poprostu ominalem przekaznik.Sprawdz pompe.

Edytowane przez claxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł sterujący pompą jest zintegrowany z cewką zapłonową, czasami na cewce jest gdzieś przeskok iskry i przez to pompa paliwa nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

koledzy podpowiedzcie jak zrobić ten sterownik do pompy bo u mnie cały czas ona pracuje i bije ciśnienie aż wąż jest twardy.

pomóżcie;)

mam passata 2.0 16V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wyjście sterowania masy z ECU. Pompa paliwa dostaje stały "+" z przekaźnika a ecu steruje masą z pinu 31 bodajże .

 

Najszybciej sprawdzisz jak rozbierzesz ECU i voltomierzem sprawdzisz wyjściei na pin 31. ( plus do akumulatora a minus podpiąć do pina.

 

Trza to zrobić od srodka przy nóżkach pinów najlepiej bo pod kostką nie dojdziesz.

 

Jeśli sygnał z kompa sie urwie po kilku sek. to szukaj przebicia na kablu

 

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

 

aha. pin 31 można jeszcze sprawdzic wypinając przekaźnik od pompy i podpinając sie pod "nóżke" od masy cewki sterującej przekaźnikiem (prawy górny róg slotu przekaźnika jak patrzysz na tablice pod deską.

 

ale jak będzie gdzies przebicie między ecu a kostką przekaźnika to nie poskutkuje tak dobrze jak sprawdzenie bezpośrednio przy ecu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odgłos dochodzący z tylnej części samochodu, gdzieś z okolic bagażnika, pojawiający się przez około 1-2 sek. po przełączeniu kluczyka na poz. I, to pompa paliwowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy odgłos dochodzący z tylnej części samochodu, gdzieś z okolic bagażnika, pojawiający się przez około 1-2 sek. po przełączeniu kluczyka na poz. I, to pompa paliwowa?

Tak. Normalny objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Mam w związku z tym następne pytanie - czy pompa paliwa pracując na stałe po włączeniu silnika wydaje z siebie odgłos o poziomie hałasu porównywalnym z tym, o jaki pytałem wcześniej? Pytam, bo wydaje mi się, że wcześniej tego odgłosu nie słyszałem podczas pracy silnika, a teraz jakby się stał donośniejszy. Jeśli tak jest to czy już pora wymienić pompę, czy przed totalnym padem nastąpią jeszcze "inne ostrzeżenia"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam, bo wydaje mi się, że wcześniej tego odgłosu nie słyszałem podczas pracy silnika, a teraz jakby się stał donośniejszy. Jeśli tak jest to czy już pora wymienić pompę, czy przed totalnym padem nastąpią jeszcze "inne ostrzeżenia"?

Powiem tak: u mnie w pasku pompa zawsze chodziła głośniej niż w innych paskach. Nic z nią nie robiłem, ale myślę, że lepiej było by ją wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolałem więcej paliwa do baku i jakby ucichła :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności