Skocz do zawartości
Stefano

Antena do navi MFD i radyjka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega ma dokładaną do Passata 2003, navi MFD z anteną na podszybiu, ale odbór satelit jest niepoprawny, gubi sygnał, kursor nie przemieszcza się dokładnie po mapie.

Potrzeba chyba oryginalną antenę na dach.

Może ktoś ma na zbyciu lub gdzie mozna taką dostać za przystępną cenę?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej niemozliwe zeby ta antena na podszybiu gubila satelity.Albo jest uszkodzona albo nie ma dolozonego do navi kabelka "plug&play"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40844 było już kilka ofert sprzedaży na forum, poszukaj

Wlasnie tą ofertę znalazłem, ale moje tam pytanie o antenkę, jest na razie bez odpowiedzi, dzięki.

 

Do 76marek

 

Co znaczy u ciebie ten dołaczony kabelek "plug&play", bo nie wiem, o co chodzi ?

 

Ta antenka to małe czarne pudełeczko /typowa chińszczyzna/ z kabelkiem parę metrów, który jest zakończony wtyczką pasującą do sat. gniazda w MFD.

Wnioskuję, ze jest uszkodzona ta antenka, ponieważ tą navi z Paska kolegi przełożyłem do swego Sharana i tutaj wszystko jest dobrze, szybko znajduje 7-8 satelit i w czasie jazdy kursor podąża normalnie po mapie. Wyznacza mozna tasę do celu.

Natopmiast na tamtej chinskiej widzi 1 pózniej dopiero po dłuzszej chwili 2 i tak do 7 sateli ale to trwa z pięć minut, a w czasie jazdy kursor stoi jakos bokiem i się własciwie nie przemieszcza / moze tylko nieznacznie/, pomimo ze już ma namierzone te 7 nawet 8 satelity, zresztą zostaje w tym miejscu na mapie, gdzie była nawigacja z tą dobra anteną w innym aucie i nie można wyznac tasy do celu.

Czy mam rację, bo radzę kolesiowi zakup nowej porzadnej anteny, czy jednak przyczyna lezy gdzie indziej?

Dzięki za opdpowiedzi.

Proszę o dalszą pomoc.

Edytowane przez Stefano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy przestawić w "wyższych" opcjach, żeby navi czytała ruch z Gali ??

tryb menu> 3 i 6, jednocześnie> przytrzymać "flagę" > przestawić cyferkę w pierwszej linijce na: 8

daj info co tam jest.

Pozdrawiam

ps.jednak, jeśli navi była dokładana to powinna być podłączona przez kabelek "plug&play" >szuk. allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może wystarczy przestawić w "wyższych" opcjach, żeby navi czytała ruch z Gali ??

tryb menu> 3 i 6, jednocześnie> przytrzymać "flagę" > przestawić cyferkę w pierwszej linijce na: 8

daj info co tam jest.

Pozdrawiam

ps.jednak, jeśli navi była dokładana to powinna być podłączona przez kabelek "plug&play" >szuk. allegro ;)

Rzeczywiscie nie rozpoznałem ze nie ma tego kabelka "plug&play", bo wtyczki ISO idealnie tam pasowały, ale nie ma chyba podpiętego sterowania GALLA do wtyczki tej dużej na dzwignię, co może byc przyczyną 'niemrawości' MFD.

Sprawdzimy to dzisiaj dokładniej i zamówimy kabelek z wtykami.

Dzieki bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gala wychodzi z wtyku III, w/g rysunku:

96491378ux1.th.jpg

dzięki adapterkowi plug&play sygnał jest podany tam gdzie trzeba i navi może w miarę poprawnie chodzić;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek za 50 zeta zamówiony u takiego sprzedawcy, że nie mam go do dziasiaj, a teraz nie odbiera telefonu, a niby wysłal priorytetem.......przykre.

W końcu to tylko doprowadzenie sygnału z pinu nr 1 czarnej kostki navi , na pin nr 5 gniazda 26 pinowego i to za takie pieniadze. Nie wiem czy nie zrobić jeszcze na pin 17, sygnału cofania.

Co ciekawqe, za kostę zieloną i trzy kabelki, inny sprzedawca chciał 40 zeta, co to sie dzieje? Chinska kostka za 2-3 zł i kawałek kabla ma przebicie ponad 10 x....????

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter dziś do Paska zamontowałem i navi po przejechaniu paru kilometrów, nauczyła sie czytać poprawnie mapę, wyznacza cel, zlicza drogę i chyba wszystko OK.

Koledze muszę jeszcze zamontować zieloną kostkę i doprowadzić kabelki do licznika, te do sterowania MFA /ma perłny FIS /.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności