Skocz do zawartości
endistrazak

Brak przyspieszenia w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem forum Passata , mam problem - dzisiaj odebrałem mojego passata od mechanika, zaprowadziłem go z podejrzeniem (nie działająca turbina-raz gwizdała raz nie), okazało się że do silnika dostawała si ę ropa , przy spuszczeniu oleju było 8 L oleju wymieszanego z ropą , przepuszczały oringi we wtryskach, wymieniłem wszystkie oringi na nowe oryginalne. W drodze do domu pojechałem na ładną drogę (długa , prosta) aby sprawdzić czy samochód pójdzie i sprawdzi się po naprawie. Okazało się, że na biegach od 1 do 4 jeszcze jako odejście ma ale już na 5 i 6 biegu dochodzi do 120-130 i passek robi się muł ( turbina gwizda) Proszę o pomoc ewentualnie rady dobre, albo do kogo mogę się udać w Lesznie (wlkp). Dzięki za pomoc. Posiadam 130 konnego passka z 2001 roku 1,9 TDi , :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź na vag, ja podejrzewam notlauf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę , właśnie dzisiaj jadę na komputer i zobaczę co się stało, jeszcze wczoraj wieczorem przed odprowadzeniem Passata do garażu przejechałem się na długą , prostą drogę i Passat szedł dobrze doszedł do 180 km/h i odpuściłem bo droga mi się kończyła, ale mimo to tak pojadę na kompa, dzięki za podpowiedź, napisze później co wykazało. Pozdrawiam :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że po przejechaniu paru długich prostych w moim Passacie wszystko jest ok. Po wizycie u człowieka co zajmuje się regeneracją pomp i wtrysków okazało się że: takie przeciągnięcie samochodu spowodowało że wszystko jest ok, prawdopodobnie wszystko było po zapychane starym olejem wymieszanym z ropą i dlatego mój Passat był powolny, teraz idzie do 180 km/h i dalej , wszystko dobrze, będę obserwował i mam nadzieje że problem znikł, a to co mówił damcio151 to samo by się nie naprawiło , a problem tkwił by cały czas. Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez endistrazak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to co mówił damcio151 to samo by się nie naprawiło , a problem tkwił by cały czas. Dzięki i pozdrawiam

i tu się mylisz ... kierownice mogły być lekko przypieczone, lub sztanga mogła się przyciąć ... po przegonieniu auta wszystko się rozruszało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności