Skocz do zawartości
Diesel14

Pytanie o numer łożyska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy zna ktoś numer łożyska do przedniego koła.

Ps. A moglibyście podać jakiś link do stron gdzie można kupić tanio dobre łożysko do przedniego koła. 1,9 TDI AFN 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel14

 

Nr ref. łożyska przód ( 82mm) AFN '97 : 4A0 498 625 , cena oryginału ok. 370 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem i nabyłem SKF w cenie 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item521560972_sportowe_lozysko_audi_80_a4_a6_passat_b5_przod.html

 

Czy takie lożysko było by do mojego dobre, bo kolega Jurek napisał że średnica 82 cm a takiego to ja nie potrafie znaleść!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://moto.allegro.pl/item521560972_sportowe_lozysko_audi_80_a4_a6_passat_b5_przod.html

 

Czy takie lożysko było by do mojego dobre, bo kolega Jurek napisał że średnica 82 cm a takiego to ja nie potrafie znaleść!

 

Niestety łożysko z tej aukcji nie będzie pasować do Twojego pojazdu.

Szukaj w/g numeru : łożyska firmy SKF nr VKBA 1356 , oryginalne 4A0 498 625.

Na temat firmy MasterSport się nie wypowiem , bo nic nie kupowałem z logo tej firmy.Natomiast należy omijać szerokim łukiem wyroby firmy OPTIMAL - "padlina"= szkoda kasy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myle to łożysko ma dwie różne średnice wewnętrzne a tu masz jedną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na stronie sklepu Inter Cars jest takie łożysko SKF nr VKBA 1356 za około 190 zł, zresztą sam zobacz

http://sklep.intercars.com.pl/

Pozdrawiam

IC.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie nie myle to łożysko ma dwie różne średnice wewnętrzne a tu masz jedną

Potwierdzam, są dwie średnice wawnętrzne.

Edytowane przez maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, są dwie średnice.
Zgadza się ,są dwie średnice łożysk przednich 82mm ( m.in. AFN) i 75mm.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziękuje za odpowiedzi ale czy na allegro znajde coś tanszego niż 190 zł bo jak wiecie jest recesja straciłem pracę i znalazlem inną ale 60 km od domu i teraz każda złotówka się liczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dziękuje za odpowiedzi ale czy na allegro znajde coś tanszego niż 190 zł bo jak wiecie jest recesja straciłem pracę i znalazlem inną ale 60 km od domu i teraz każda złotówka się liczy!

 

Na tym się nie oszczędza ;) SKF to dobry zamiennik. Lepiej wymienić raz a dobrze niż kupić badziew i co chwile wymieniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie wymiary ma łożysko w wale korbowym w którym obraca się wałek sprzęgłowy? Silnik AHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie wymiary ma łożysko w wale korbowym w którym obraca się wałek sprzęgłowy? Silnik AHH

 

056 105313C - łożysko igiełkowe ,ręczna skrzynia biegów ;silnik AHH wymiary łożyska:

średnica zewnętrzna 21 mm

średnica wewnętrzna 15 mm

szerokość 15 mm.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Juras, punkcik dla Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jakie łożysko koła przedniego do b5 1.8T APU? chodzi mi o rozmiar i nr. wg etki? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>4B0 498 625 75 mm 93 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś może mi pomóc , chodzi o łożysko koła przeniego , na allegro sprzedają dwa typy z opisem że pasuje do mojego auta i już w koncu sam nie wiem

samochód mam taki jak w opisie 2.3 V5 170KM silnik AZX , napęd tylko na przód , kombi

 

nie wiem czy to do czegoś sie przyda ale tarcze hamulcowe 312mm a przegub

Zewnętrzne uzębienie, strona koła: 38

Wewnętrzne uzębienie, strona koła: 27

Ilość zębów pierścienia ABS: 45

 

czy będzie to np SKF 1356 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu tamtego roku wymieniałem łożysko i kupiłem na moje nie szczęście łożysko firmy optimal za 80 zł, właśnie teraz znowu mi padło, ale nie tak jak poprzednie że zaczęło hałasować stopniowo, tylko w pewnej chwili podczas jazdy zaczęło coś stukać podczas jazdy i bardzo drżeć kierownica, myślałem, że coś wbiło się mi w oponę ale po oględzinach mechanika padło na łożysko. Myślałem, że chce mnie naciągnąć na bez potrzebną wymianę bo przecież wymieniałem z przodu łożyska 25kkm temu. Ale po wymianie wszystko ucichło. Także przestrzegam Was koledzy przed łożyskami Optimal, teraz założyłem firmy SKF za 160 zł i mam nadzieję, że szybko problem z łożyskiem nie powróci, (no chyba, że przy drugim kole bo tam nadal jest łożysko Optimala, ale liczę na to że jeszcze trochę polata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności