Skocz do zawartości
DeviC3

Nie pali na zimnym silniku (benzyna), puszcza czarny dym, sonda do wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem dzisiaj odpalić auto, pierwszy raz odpalił bez zająknięcia i przełączyłem na benzyne, po jakichś 3-4 sek. obroty zaczęły spadać prawie do zera i znowu wróciły do ok. 1000 , i tak w kółko. Co więcej, z rury wydechowej pojawił się czarny dym i straszny odór benzyny, a w garażu na ścianie została ładna czarna plama od wydechu. Silnik tak chodził chwilę aż zgasł, w międzyczasie strasznie nim rzucało i na zegarach migała kontrolka od aku.(migała w ten sposób, że gdy auto schodziło na niższe obroty zapalała sie i przygasała).

Po raz drugi chciałem odpalić ale udało mi się dopiero po 3 razie ale jakoś dziwnie "rozpędzał się"żeby wejść na normalne obroty.

Cała akcja odbywała się na zimnym silniku, dodam jeszcze że dzieje sie tak tylko na benzynie, LPG działa dobrze.

 

Co mu może dolegać? Wymieniać sonde lambda, wtryski, popme paliwa czy co? dodam jeszcze że nie ma w baku zbyt wiele paliwa (mniej niż 8 ltr), ale i tak przy większej ilośći (40 ltr) zachowywał mi się identycznie.

 

Jutro jade go zatankować do pełna, kupie jeszcze jakiś preparat z STP do czyszczenia wtrysków.

Męcze się z tym cholerstwem któryś miesiąc ale do jutra chciałbym żeby wkońcu chodził dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kam_leon

Kolego miałem to samo i okazało się że czujnik temperatury (niebieski) wariował. Wymieniłem i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony, nadal obroty szaleją. Niestety sonda lambda jest do wymiany, ale to potrwa bo nie idzie starej wykręcić ;] Trzeba ściągnąć kolektor i wtedy bestia wyjdzie...niestety sam tego nie zrobie.

 

BTW, czy można jeździc bez sondy tymczasowo (do poniedziałku) i czy to wpłynie jakoś na spalanie paliwa?

Edytowane przez DeviC3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona sonda, palec, świece i działa cudownie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABS ma sonde w tym samym miejscu co RP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien mieć w tym samym, to są podobne silniki. Popatrz w okolicach kolektora wydechowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności