Skocz do zawartości
piter2005

Coś ociera podczas hamowania w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Od około tygodnia podczas hamowania, a właściwie w końcowej jego fazie, słyszę wyraźne tarcie. Tarcie jest słyszalne z prawej strony, ale do końca nie jestem pewien czy to przód czy tył? Podejrzewam, że to klocki dokończyły swego żywota, ale z drugiej strony jak zmieniałem opony na zimowe miesiąc temu to klocki wydawały się być jeszcze ok. Poza tym jeśli to klocki to dlaczego nie daje mi znać o tym żadna kontrolka?

Pasek ma 140tkm, jak myślicie, mogę w ciemno kupić kompl. klocków i jechać do mechanika czy lepiej najpierw niech mechanik to obejrzy? czy przy takim przebiegu może się okazać, że trzeba wymienić również tarcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tylnych klockach nie masz czujników,w przednich masz ale jak ktoś ich nie założył lub nie podpiął to może też ich nie być,tarcze zależnie od zużycia,na odległość się nie oceni,tylne się kończą przy ok takim przebiegu co masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję ściągnąć koło i sprawdzic dokładnie ile zostało ci z tych klocków oraz jaka jest grubość tarcz. Być może już ich żywot dobiega końca ale pamiętaj, że zawsze najlepiej wymienić komplet klocki+tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie klocki i jakie tarcze polecacie? czy te z allegro są godne zaufania czy raczej szukać w IC lub ASO? I może mi ktoś poda jakie wydatki mnie czekają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie klocki i jakie tarcze polecacie

 

Jest już o tym wątek na forum. Wystarczy poszukać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję ściągnąć koło i sprawdzic dokładnie ile zostało ci z tych klocków oraz jaka jest grubość tarcz. Być może już ich żywot dobiega końca ale pamiętaj, że zawsze najlepiej wymienić komplet klocki+tarcze

 

klocki to mniej więcej ogarnę, ale jaka powinna byc grubość tarcz poniżej której kwlifikują sie do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa ma 25 mm a wymiana przy 23 mm mowa o przodzie. Tył odpowiednio 10mm i 8 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być mniejsza niż 23mm mierząc szerokość tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz duży rant na tarczy to też może ocierać,po rancie można stwierdzić również czy należy wymienić tarczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, rano sprawdzę i zobaczę co dalej w temacie ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po wszystkim...

okazało się, że to klocek z tyłu, którego już prawie nie było, tarcze wg mechanika są jeszcze ok

cała "przyjemność" 170zł; klocki tył ferodo 120zł w IC, wymiana 50zł

dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności