Skocz do zawartości
Krynio

problem z oponą - bąbel

Rekomendowane odpowiedzi

witam. koledzy chciałem sie zapytać o jedna rzecz, a mianowicie dzis zauwazyłem ze z boku opony od zewnetrzej strony mam taki bąbel od felgi do góry srednica tego bąbla jest taka jak wysokość opony od felgi i z tad moje pytanie czy mozna z tym jezdzic czy jest to raczej niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałeś w innym wątku to przywaliłeś w krawężnik a więc wymień oponę co byś później nie pisał że Ci na trasie strzeliła...

 

_zlydzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszła siatka w oponie i tak jak kuczlaw pisał szybciutko ja wymień bo jak strzeli to hamowanie będziesz miał na drzewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dd0_0bb

Opona uszkodzona (wewnętrznie czy też zewnętrznie) powinna być wymieniona na nową - to bezpieczeństwo Twoje i innych.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie uszkodzenia mechaniczne opony są szkodliwe dla zdrowia :D i żebyś później nie pisał od Św Piotra że się zabiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie przywaliłem w krawężnik, tylko ta opona była z prawej strony a ze jest kierunkowa to najwidoczniej ten bąbel był od srodka bo teraz zamieniłem koło na druga strone i dopiero zauwazyłem moze jezdziłem z nim iles czasu... a jak mam 4 opony zimowe to da sie jedna wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak mam 4 opony zimowe to da sie jedna wymienic?

 

Co Ty, nie da się.... Musisz zmienić wszystkie pięć :D

--- scalone ---

No dobra, koniec żartów :D

 

Kupujesz jedna , taka samą opone i wymieniasz a jak nie możesz takowej kupić to kupujesz dwie o takim samym bieżniku i rozmiarze bo muszą być na jednej osi identyczne :)

 

Ja rozumiem że nie każdy jest mechanikiem czy nie interesują się motoryzacją ale takich rzeczy uczą na kursach na prawo jazdy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ze 2 na tej samej osi musza byc to wiem tylko czy uda mi sie kupic taka sama to jest pytanie. jak nie to zmienie obie trudno sie mowi;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj pozostałe trzy dobre, wyrzuć najgorszą i dokup dwie nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obejrzyj pozostałe trzy dobre, wyrzuć najgorszą i dokup dwie nowe.

 

 

tak jest - jezeli masz opony juz troche zuzyte to kup 2 sztuki do przodu a do tylu daj stare

 

tylko nei wyrzucaj tej dobrej :) w razie wojny moze Ci sie jeszcze przydac np gdy wyskoczy Ci cycek na innej :D

ostatnio mialem taki przypadek ze majac 4 stare zimowki jedna mi sie przebila, no to kupilem 2szt nowe do przodu, uszkodzona wywalilem a te dobra dalem na zapas :) mysle sobie po co smietnik bede robil w garazu ale .. niech sobie lezy :) no i po tygodniu kobieta dzwoni ze z tylu kolo przebite ... i przydala sie wlasnie ta dobra opona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak jak kupie to dwie używki bo te co mam to sa juz powoli na wyginieciu wiec na nastepny rok bede pewnie musiał kupic komplet znów to wtedy sie kupi wszystkie a narazie kupie 2 jakie uzywane w dobrym stanie;pza małe pieniadze;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O podsterowności, nadsterowności i wyższości opon z lepszym i gorszym bieznikiem mamy inny temat, odszukajcie i tam się spierajcie.

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności