Skocz do zawartości
grosman.e

Potrzebny mechanik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Czy zna ktoś dobrego mechanika w Rzeszowie od passatów ,bo nie wiem czy mam wymienić pasek wielorowkowy czy samonapinacz bo mi piszczy coś w tamtych okolicach jak autko jest zimne ,może maił ktoś podobny przypadek ?

Z góry dzięki za odpowiedż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem co to i chciałbym się poradzić kogoś zorientowanego w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w supermarkecie jakiś środek do pasków klinowych ,spryskałem pasek i na razie nie piszczy zobaczę za kilka dni czy pomogło, jak coś to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak popryskasz kilka razy to tak zmiękczy ci gume na pasku że poleci w mgnieniu oka, a już napewno na dłuższej trasie jak się dobrze rozgrzeje. Ten sprey do pasków to strawszny szajs. Sprawdzone organoleptycznie :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślizga sie pasek przyczyny są dwie wytarty pasek lub wytarte kółko tylko które to cieżko powiedzieć trzeba oglądnoąć a to sie nie obejdzie bez ściągania paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego paska oddaję tylko w ręce mechanika ze Stalowej Woli.

Jeśli chcesz tel. to na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy ale dla czego ? ,pasek był zmieniany na nowy czy nie , to samo napinacz . Wszelkie spreye to rozwiązanie na chwilę . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie był zmieniany ,ani napinacz ,przyprowadziłem go w czerwcu z Essen zaczęło piszczeć jakiś miesiąc temu ,teraz gdy spryskałem tym sprayem to pasek nie piszczy , ale za to słychać delikatne,ciche jak by metaliczne popiskiwanie może to sprzęgiełko alternatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek nie był zmieniany ,ani napinacz ,przyprowadziłem go w czerwcu z Essen zaczęło piszczeć jakiś miesiąc temu ,teraz gdy spryskałem tym sprayem to pasek nie piszczy , ale za to słychać delikatne,ciche jak by metaliczne popiskiwanie może to sprzęgiełko alternatora ?

Skoro sprowadziłeś auto ,to chyba trzeba pozmieniać ( na markowe , a nie najtańsze zamienniki ) paski , napinacze,koła zebate , olej i wtedy powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem to co trzeba było a teraz wyskoczyło mi to piszczenie więc chyba wymienię sprzęgiełko i pasek,tylko muszę poszukać dobrego i niedrogiego speca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja obstawiam napinacz, a jak bedziesz miał zdemontowany pasek to radze sprawdzic, sprzęgiełko na alternatorze. Znam to z doswiadczenia. Sprzęgiełko nie jest drogie, jak moge doradzic to kup w Focie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po zabiegu ,okazało się że to jednak napinacz paska ,otwór mocujący napinacz(ten ala amortzatorek) był tak rozbity że rolka o niego tarła i porobiła na nim rowki.Wymieniłem przy okazji napinacz od klimy no i oczywiście obydwa paski , znalazłem spoko mechanika wziął tylko 120 zeta i nawet nie rozkręcał przodu .

Dzięki za wszystkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności