Skocz do zawartości
castart

Jak uratować paliwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś postanowiłem dolać paliwka więc sięgnąłem po moje moje zapasy które trzymam w nieogrzewanym pomieszczeniu. Zaczynam lać pierwszą bańkę 30l (a stoi ich tam 8) i po wlaniu około 20l zaczyna mi z bańki lecieć jakiś jasny syf. Po oględziznach stwierdzam ze wytraciła sie parafina. Zagladam do reszty baniek i jest to samo.Zlałem z każdej bańki czystą rope ale i tak zostało mi około 30l tego syfu

 

pytanie Czy da sie to uratowac czy raczej pójdzie do celów technicznych?

 

Wszak dziś u nas na lukoilu ON 3,13 ale zawsze szkoda tych 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ociepla się i będzie git :) a przypadkiem to nie jest letnia jeszcze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ociepla ale co zrobic z tą 30 do tamtych juz dolałem specyfik przeciw zamarzaniu

może podgrzać to do rozsądnej temp? bo raczej sama parafina sie chyba nie rozpuści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ociepla ale co zrobic z tą 30 do tamtych juz dolałem specyfik przeciw zamarzaniu

może podgrzać to do rozsądnej temp? bo raczej sama parafina sie chyba nie rozpuści?

postaw gdzies w pokojowej temp ewentualnie dolej trochę normalnego ON ........ a jak już zamierzasz coś lać to pamiętaj na przyszłość,że leje się przed mrozami a nie jak już zetnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mówi przysłowie "mądry polak po.........."

przeniosę w ciepłe miejsce zobaczymy czy się sklaruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewaj na bak 5l tego co zostalo i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr jest nowy więc nie powinien się tak szybko zapchać ale zastanawiam się czy wytrącenie parafiny nie powoduje jakichś zmian parametrów paliwa?

Przecież po coś ona tam jest .No ale disel to i na maśle pójdzie hihi

Edytowane przez castart
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafina jak przyjdzie plusowa temp sie rozpusci znow w paliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeśli zlałeś "czystą" ropę osobno, a ten "biały syf" zostawiłeś, to ta czysta ropa jest mocno sucha. Mam rację? Parafina chyba ma właściwości smarne, o ile się orientuję. Ja bym nic nie ruszał, tylko tą 30-litrową bańkę wstawił do cieplejszego pomieszczenia i by się wszystko rozpuściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności