Skocz do zawartości
VALDI

czujniki Parxon vs. Valeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pytanie ... jakie będą Waszym zdaniem najlepsze czujniki parkowania (przód+tył) do Paska B6?

Aktualnie mam jakieś lipne Chińskie ... i mam zamiar je wymienić. Miałem upatrzone czujniki "Valeo" - lecz jak zobaczyłem wyświetlacz na żywo (w akcji) przestał mi się podobać ... wygląda jak taka zabawka ... Przeszukałem Allegro.pl i znalazłem jakieś czujniki firmy "Parxon” ... wyświetlacz mi się podoba (prosta obudowa … brak jakiś dziwnych kolorowych/zabawkowych elementów) – na pewno lepszy niż przy czujnikach "Valeo". Może macie jakieś czujniki (zestawy czujników) do polecenia? oraz jak myślicie co wybrać? Poniżej podaje linki do tych zestawów...

 

Czujniki "Parxon":

http://moto.allegro.pl/item517760174_bdokladny_czujnik_cofania_parkowania_8_sensor_lcd.html

 

Czujniki "Valeo":

http://moto.allegro.pl/item504089876_oryginalne_czujniki_parkowania_valeo_przod_tyl.html

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU ! :)

Pozdrawiam

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w B5 już z półtora roku a może i więcej zamontowane czujniki VALEO (takie jak na aukcji)

 

bardzo fajny zestaw, chwalę to sobie! Czujniki dokładne, wyświetlacz czytelny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych VALEO wyświetlacz wydaje mi się taki "cukierkowy" mix kolorów ... obudowa taka jak zabawka ... troszkę mnie to odstrasza ...

Możesz zamieścić kilka fotek VALEO w akcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o właśnie takie cukierkowe te kolorki ... i ta obudowa ... no ale moze parametrami jest duzo lepsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w obecnym samochodzie mam zamontowane na tyl czujniki Amervox RS-4. Podobno jest to najnowsza generacja czujnikow. Na tym sie nie znam, ale wiem ze rzeczywiscie dzialaja rewelacyjnie tzn. nie reaguja jak pod samochodem jest kupka sniegu, trawa, albo niski kraweznik, natomiast zawsze wykrywaja wieksze przeszkody jak wysoki kraweznik, slupek czy kamien. To jest bardzo wygodne bo wiem ze nie wzbudzaja falszywych alarmow i jak reaguja to znaczy ze za samochodem rzeczywiscie cos jest. Do tego subtelny i funkcjonalny wyswietlacz nad tylna szyba. W Pasku jak sie wreszcie wyprodukuje to z pewnoscia je tez zaloze. O cene nie pytajcie, bo jej nie znam, ale z tego co sie mgliscie orientuje to sa dosc drogie, ale zapewniam ze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molokko chodzi o czujniki 4 + 4 + LCD.

U Ciebie jest 4 + wyswietlacz diodowy ... odpada w moim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, model RS-4 to czujniki na tył, ale w połączeniu z FS-4LD, które są czujnikami tej samej firmy na przód masz prawie to czego poszukujesz. Nie wiem tylko do czego potrzebny Ci LCD. Nie widzę w nim żadnej większej funkcjonalności. Czy strona po której jest przeszkoda i odległość do niej będzie pokazywana w cm czy w zapalających się z odpowiedniej strony kolejno diodach to dla mnie nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widziesz dla Ciebie nie ma roznicy a dla mnie jest :)

Juz sie zdecydowalem na Parxona

 

Mam jeszcze takie pytanko ... cofajac dzialaja Wam czujniki przód? Np wyjezdzamy z parkingu ... z lewej auto ... z prawej auto ... hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze takie pytanko ... cofajac dzialaja Wam czujniki przód? Np wyjezdzamy z parkingu ... z lewej auto ... z prawej auto ... hmm?

 

mi Valeo działają podczas cofania dwa skrajne z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylem tego zdania ze powinny dzialac ...

qrcze te Parxony cos nie chca ... i znowu bede kupowal inny zestaw ehh

Jak kupie taki: http://allegro.pl/item526113981_oryginalne_czujniki_parkowania_valeo_przod_tyl.html bedzie pokazywal przod - jadac do tylu?

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bylem tego zdania ze powinny dzialac ...

qrcze te Parxony cos nie chca ... i znowu bede kupowal inny zestaw ehh

Jak kupie taki: http://allegro.pl/item526113981_oryginalne_czujniki_parkowania_valeo_przod_tyl.html bedzie pokazywal przod - jadac do tylu?

 

tak! mam dokładnie to samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu w punkcie zero :D bo wyswietlacz mi sie nie podoba heh no ale coz ...

adams mozesz podeslac fotki tego Twojego wyswietlacza (jak on sie prezentuje ... jaki gruby jest) ... bo widzialem gdzies na forum ale takie nie wyrazne ... z gory piekne dzieki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i znowu w punkcie zero :D bo wyswietlacz mi sie nie podoba heh no ale coz ...

adams mozesz podeslac fotki tego Twojego wyswietlacza (jak on sie prezentuje ... jaki gruby jest) ... bo widzialem gdzies na forum ale takie nie wyrazne ... z gory piekne dzieki ...

Mam w swoim Passku założony taki sam zestaw Valeo jak adams , wart swej ceny, polecam.;)

Link post 145 zdjęcia .

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2363&highlight=czujniki+parkowania&page=15

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok a jak plecy tego wyswietlacza wygladaja?

bo chcialbym to w B6 do uchwytu od tel. przyczepic ... aktualnie mam tak i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ok a jak plecy tego wyswietlacza wygladaja?

bo chcialbym to w B6 do uchwytu od tel. przyczepic ... aktualnie mam tak i jestem zadowolony.

Za godzinę zrobię fotę.;)

 

EDIT

 

dsc05783rf7.th.jpgdsc05786rt8.th.jpgdsc05789wg4.th.jpgdsc05788mq9.th.jpg

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności