Skocz do zawartości
pawelamator

Automatycznz skrzynia biegów coś nie dobrego zaczyna się dziać?????????

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie skrzynia biegów blokuje sie na 3 biegu co może być tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokuje się czyli co? Nie zmienia na wyższy, niższy? W jakich okolicznościach? Jak wyglądają ikonki pokazujące biegi na Fis-ie? Wszystkie literki są podświetlone, czy pokazuje Ci w jakiej pozycji masz wajchę biegów? Rozpisz się trochę, chłopie. Tajemniczy z Ciebie gość a tu nikt nie chciałby Ci wróżyć z fusów.

Pozdrawiam Dominek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki że się zainteresowałeś! dzieje się coś takiego że automat jezdzi tylko na 3 biegu ikonki sie nie zmieniają wskaznik pokazuje cały czas ,D,podłączyłem samochud do kompa i pokazało mi błąd (przetwornika prędkości skrzyni bigów) zastanawiam się co to jest?za urządzenie i czy to może być powodem tej usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokazało mi błąd (przetwornika prędkości skrzyni bigów) zastanawiam się co to jest?za urządzenie i czy to może być powodem tej usterki?

 

wygląda że skrzynia przechodzi w tryb awaryjny, a powodem jest tego właśnie ten przetwornik, a co to jest sam kolega napisał, przetwarza prędkość obrotową wałka w skrzyni na sygnał zrozumiały dla kompa skrzyni jak i silnika... a tak na prosty rozum rozpoznaje ile kolega jedzie na poszczególnym biegu i podaje do kompa który zezwala na zmianę wyżej lub niżej, tak żeby przy 20 km/h nie postanowił zapiąć 5 biegu.

 

Niech kolega obejrzy etkę tam są aż 3 czujniki teraz trzeba zobaczyć który, i będzie wiadomo, czy trzeba dekiel odkręcić czy dostanie się kolega z zewnątrz... i sprawdzić czy to ten typ skrzyni.

 

Czujniki 1, 6, 9.... tylko który...

skrzynia a.jpg

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie gdzie znajduje się ten przetwornik jaki jest do nego dostęp?

i czy ktoś może się oriętuje ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie gdzie znajduje się ten przetwornik jaki jest do nego dostęp?

i czy ktoś może się oriętuje ile to kosztuje?

 

 

1 - 90 zł

6 - 125 zł

9 - też 125 zł

 

tak więc rozpoznać który dokładnie - stawiam najbardziej na 1, tj. zczytać z vag dokładny błąd pogrzebać na forum i będzie wiadomo, potem zakup w serwisie wymiana i będzie coś wiadomo, tzn. ok lub dalsze szukanie.

 

Wydatek nie duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kujon już Ci wszystko wytłumaczył. Czy po wykasowaniu błąd pojawia się zaraz , czy po jakimś czasie?

Edytowane przez dominek_f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc mam nadzieję że to bedzie to a nie nic powarzniejszego życze szcześliwego nowego roku!i szerokiej drogi twoim Passkiem

--- scalone ---

błąd zaran wyskoczył na nowo

--- scalone ---

Tak po skasowaniu błedu po 10 sekundach znowu się pojawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności