Skocz do zawartości
Maki

Wymiana oleju 1.8 TSI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wie ktoś może ile oleju wchodzi do silnika 1.8 TSI przy wymianie z filtrem oleju?Moja instrukcja niestety nic o tym nie mówi akurat, a mam wrażenie,że serwis chciał sobie znów "dorobić" ;) Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w passacie ale w Touranie silnik 2.0 FSI 16V to 4,6 L z filtrem. Ty masz turbo ale wartości powinny być takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Umnie do passata 2.0 FSI zalewają 4,8L.

 

W ostatnim rozdziale chyba Dane tech. powinne być informacje o parametrach silników montowanych w Passatach w tym i także o ilosci oleju w każdym z silników. Ilości podane w instr. mogą się nieco różnić np. umnie pisze że powinno być 5,2L a zalewają 4,8L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tak wiem,że w instrukcji obsługi powinna być taka informacja.ale akurat u mnie dla silnika 1.8TSI jest informacja,że dane takie będą dostępne w późniejszym terminie ( jak drukowali instrukcję to nie wiedzieli,że jeszce co tam wpisać :) )

Proszę szczególnie posiadaczy aut z silnikiem 1.8 TSI o podawanie ilości oleju, który mieli wymieniany, bo coś mi się wydaje,że serwis próbował mnie naciągnąć. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez masz podane. 4,6 czy 4,8 wlewasz i tyle i obserwujesz bagnet. Podziałka pomiedzy min a max to jeden litr. Jak mało to dolewasz i tyle.

A ile Ci w serwisie wlali ? Wiadro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arturpe

Mnie mówili, że 4,7 litra. około

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, też coś takiego mi się udało niezależnie ustalić,choć mój "kochany" serwis zdołał tam jakimś cudem zmieścić 5 litrów :/ Próbują naciągać gdzie tylko popadnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności