Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roczniku KKL w zupełności wystarczy.Nic tym droższym więcej nie zrobi.

Nie zgadzam się. 2000 rocznik jest już na CAN'ie... więc obsługa szyny by się przydała...

A poza tym, tanie kabelki obsługują VAG do wersji 409, a tym mało zdziałamy.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się. 2000 rocznik jest już na CAN'ie... więc obsługa szyny by się przydała...

A poza tym, tanie kabelki obsługują VAG do wersji 409, a tym mało zdziałamy.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Masz cały wątek o tym http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3825&highlight=interfejs+obd+jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2000 rocznik jest już na CAN'ie... więc obsługa szyny by się przydała...

a na przykład po co? w tym roczniku i z resztą w każdym VAG-u do chyba 2004 wystarczy ten najtańszy kabelek za 35zł wiadomo, że HEX lepszy, ale jak kolega chce tylko diagnozować swoje auto i włączyć tempomat to w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak kolega chce tylko diagnozować swoje auto i włączyć tempomat to w zupełności wystarczy.

Wtedy tak.

Ps. Jest wiele rzeczy, z którymi chińczyk sobie nie radzi i wszystko to jest opisane w temacie, który podsunął kolega riccardoa.

Proponuję zakończyć dyskusję, ponieważ jest to temat o tempomacie a nie diagnostyce :)

Prawda zawsze leży gdzieś po środku, Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat zamontowany, na trasie do Włoch i z powrotem spisał się znakomicie.

Dziękuję wszystkim za udzielone rady oraz sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w swoim pasku tempomat pneumatyczny a raczej mialem bo przestał dzialac ktos pomoze postawic diagnoze co padło czy mozna sprawdzic to vagiem ?? ktos dysponuje schematem elektrycznym podłączenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam w swoim pasku tempomat pneumatyczny a raczej mialem bo przestał dzialac ktos pomoze postawic diagnoze co padło czy mozna sprawdzic to vagiem ?? ktos dysponuje schematem elektrycznym podłączenia ??

A co konkretnie nie działa? Nie wiem, czy masz kontrolkę od tempomatu?

Musisz podpiąć Vag'a i w pierwszej kolejności sprawdzić manetkę - często przeciera się taśma.

Tutaj masz schemat pneumatyczny, może warto sprawdzić połączenia:

tempomatp.jpg

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestał działać tak od z dnia na dzien mam taki jak na schecie jednak pod vagiem nie idzie go sprawdzic lub nie umiem :( jakies wskazówki pob podanymi blokami nie zmieniaja mi sie te zera jedynki :( wie ktos jak powinna wygladac instalacja ktore piny z manetki z ktorymi komputera lub jak sprawdzic manetke ktore piny powinny sie zwierac i kiedy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop świeci? czujnik sprzęgła działa ?

Może najpierw to sprawdź - połączenia zostaw w spokoju, to się raczej nie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stop świeci, sprzęgła fabryka nie założyła same sie biegi zmieniają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie, czujniki pedałów odpadają, przydałoby się sprawdzić manetkę:

Kanał 006

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aaf15e4591e125f2

I tu może pojawić się problem.Sprawdzałeś to na mechanicznym tempomacie? Kiedyś próbowałem i nic z tego.Wydaje mi się że w mechanicznym tempomacie na tym kanale nie ma informacji,ale mógł to być przypadek.Do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma racje w mechanicznym tempomacie tego nie ma :) a na pewno nie ma na kanale 006 czekam na dalsze wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na pewno nie ma na kanale 006 czekam na dalsze wskazówki

sprawdź na kanale 022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem tez nic ?? czy tempomat mechaniczny tez sie koduje vagiem ?? znaczy uaktywnia ?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale u mnie jest pojedyncza czy zintegrowana razem z manetka do wycieraczek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale u mnie jest pojedyncza czy zintegrowana razem z manetka do wycieraczek ?

To są dwie połówki,które się ze sobą składa.:dobrzeTakże możesz zakupić tylko przełącznik świateł z tempomatem i dołożyć do swojego przełącznika od wycieraczek.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, mam jeszcze jedno pytanie , niektore manetki na allegro maja obok tempomatu takie przyciski jak te widoczne na pierwszej stronie tego watku oraz takie jak do zmiany funkcji na komputerze, jednak zauwazylem, ze na allegro mozna kupic rowniez manetki z tempomatem bez tych przyciskow z boku manetki, co to za wersje, ktore sa poprawne i ktore podpsasuja do mojego auta ?

Edytowane przez _Misiek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności