Skocz do zawartości
Gość Jacek75

gdzie bezpiecznik od gniazda zapalniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jacek75

witam w moim pasku 3Bg z 2005 mam w podłokietniku z tyłu gniazdo zapalniczki. chyba spalił sie bezpiecznik ( niedziała) bezpieczniki z boku sa wszystkie dobre i gniazdo w konsoli dział. gdzie szukać tego bezpiecznika?? oczywiście patrzyłem na opisy na forum ale nie ma tam bezpiecznika gniazda w przedziale pasażerskim

Edytowane przez Jacek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć to osłone nad pedałami i tam na górze masz bezpiecznik, na tej konsoli z przekaźnikami. ZXobaczysz który bo rzuca się w oczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

mam tam dwa bezpieczniki obydwa sa dobre. 40 a chyba takie duzeone wg opisu odpowiadają za bagaznik. gnizda w bagazniku działaja tylko te z tył u pasażerów nie działa. tego bezpiecznika nie moge znaleźć.

--- scalone ---

czy ma ktos schemat instalacji tego gniazda zapalniczki w podłokietniku? gdzie on wchodzi. sprawdziłem wszystkie bezpieczniki także te nad nogami w siodle AiB mam 20A i sa dobre. wedłóg opisu one podlegaja pod gniazda bagaznika i te działają. gdzie ida przewody od gniazda pasażerów, gdzie posprawdzać przejścia,??? ktoś mi pomoże. niechce próc instalacji i bawić sie w zgaduj zgadule. gniazdo rano działało i po podłączeniu CB przestał -tak jakby zwara sie zrobiła. mozed żeby nie zasmiecać podam emeil [email protected]

pozdrawiam i dzieki za pomoc

Jacek

 

drodzy Forumowicze, przeleciałem wszystkie bezpieczniki i żaden nie jest przepalony, musze szukać przyczyny w instalacji. czy ktoś zna trasę przewodu gniazda zapalniczki tej z podłokietnika? czy ona sie łączy z tą w konsoli? czy są tam jaies przekaźniki? pomocy.

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

obdzwoniłem serwisy, nigdzie nie ma jednoznacznego schematu. tylko jest info , że jest zapalniczka. czy ktos mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek75

przerabiałem to sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, szukam schematu przewodów gdzie wchodza i wychodza. ale dzieki za próby pomocy. to sie liczy! czekam jeszcze na inne podpowiedzi. moze ktos rozbierał tunel i wie gdzie ida przewody. czy ta tylna zapalkniczka łączy sie z ta z kokpitem( nie chodzi o te w bagazniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zapalniczka jest przepalona.Sprawdź czy do gniazda zapalniczki dochodzi napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod istniejący temat. I pytanie, gdzie w B5 Kombi znajdę bezpiecznik od gniazda zapalniczki umieszczonego w bagażniku, tzw. tylnego gniazda. Otóż mój wspaniały zasilacz od nawi nie dość, że sam się spalił to jeszcze popalił mi oba gniazda, z tym, że z przednim sobie poradziłem - poszedł bezpiecznik, który łatwo dało się zlokalizować. Natomiast z tylnim mam problem. Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość holgan

Witam

Dla mniej wtajemniczonych poszukiwaczy podpowiedź obrazkowa:

 

1.Należy ściągnąć osłonkę znajdującą się pod kierownicą:

 

gniazda przekaźników.jpg

 

2.Spojrzeć pod spód licznika. Tam zobaczymy mały żółty bezpiecznik o wartości 20A (Ja z powodu braku zamiennika zastąpiłem go niebieskim o wartości 15A )

 

DSC00003.jpg

DSC00004.jpg

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by ktoś zrobić zdjęcie gdzie ten bezpiecznik siedzi?U mnie nie mogę go dojrzeć. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności