Skocz do zawartości
Maciej_OLS

Wymiana żarówek kierunkowskazów w lusterkach - Touran

Rekomendowane odpowiedzi

Może ma ktoś instrukcje wymiany żarówek kierunkowskazów w lusterkach? (VW TOURAN)

Bo za chwile szlak mnie trafi i urwę te cholerne lusterko do reszty :631: .

Za chorobe nie mogę rozłożyć obudowy !

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam !

 

Maciej

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powinno pomóc:

25824508vy5.th.jpg

1001ib5.th.jpg

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was kojarzy może jak zdjąć przednie reflektory z VW BORY rocznik 2000? Nie chodzi o mnie, wujaszek chce klosze wymyć i nie wie jak zdjąć lampki. Osobiście nie widziałem tych lampek, ale mówił mi że trzymają je jakieś śruby od spodu i nie wie jak się do nie dobrać. Dzięki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ma ktoś instrukcje wymiany żarówek kierunkowskazów w lusterkach? (VW TOURAN)

Bo za chwile szlak mnie trafi i urwę te cholerne lusterko do reszty :631: .

Za chorobe nie mogę rozłożyć obudowy !

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam !

 

Maciej

[email protected]

Nie powinny byc spalone masz za swieze auto.W tych kierunkach nie ma zarowek tylko diody a jak wiadomo diody maja baaaaaaaardzo dluga zywotnosc

 

A czy ktoś z Was kojarzy może jak zdjąć przednie reflektory z VW BORY rocznik 2000? Nie chodzi o mnie, wujaszek chce klosze wymyć i nie wie jak zdjąć lampki. Osobiście nie widziałem tych lampek, ale mówił mi że trzymają je jakieś śruby od spodu i nie wie jak się do nie dobrać. Dzięki :P

Musi zdjac zderzak i wtedy je odkreci.Sruby od zderzaka sa pod atrapa i pod kratkami zderzaka

Edytowane przez kazio
scalono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i sa diody, ale nie sa chermetyczne i czesto sniedzieja.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koleka "76marek" wykrakał !

To nie kierunkowskaz jest uszkodzony - kupiłem nowy i też nie działa.

To brak napięcia.

 

I teraz mam problem, za chorobe nie wiem gdzie dalej szukać.

Sprawdziłem Vag-Can-em żadnych błędów związanych z tym problemem.

 

Pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy działa na awaryjnych czy wogóle nie ma napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na awaryjnych też nie działa.

 

Sprawdzałem przewód zasilający, brak napięcia.

Reszta kierunkowskazów działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik chyba jest jeden od kierunków , bez podzialu na LED. Musial bys w ELSa poszukac gdzie w slupku w ktorej kostce idzie sterowanie kierunkiem. Ew jak dziala ci po drugiej stronie, to kostki w instalacji powinny byc takie same po obu stronach od kierunków, wtedy ci bedzie latwiej rozpoznac, a jak nie to szukaj napiecia na kostkach ktore znika w rytm kierunku, tylko tam jest chyba sterowanie masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was ma instrukcje wymiany żarówek w xenonach ..... bo już tydzień jeżdżę bez jednego oczka i czas się za to zabrać ..... a nie bardzo wiem jak.....

Nie jestem też pewien czy mam D1S czy D2S ?

Z góry dziękuje !

 

Touran 2003 - AZV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz u siebie D2S jak chyba we wszystkich Touranach.

Co do samej wymiany to nie jest to trudne. Jednak przy założonych lampach i braku doświadczenia we wcześniejszej wymianie może się to skomplikować.

Jak otworzysz pokrywę to najpierw musisz odłączyć przewód, który dochodzi do startera. Następnie odłączasz sam starter - przekręcając go (o ile dobrze pamiętam) w lewo. Później musisz zdjąć plastikowy pierścień, który trzyma żarnik. Ma on zabezpieczenie z boku, które trzeba odgiąć na zewnątrz podczas zdejmowania - także się go przekręca w lewo. Wtedy możesz wyjąć żarnik. Założenie w odwrotnej kolejności. Jeśli jednak robisz to pierwszy raz i nie widziałeś tej lampy od środka to radzę poświęcić nieco więcej czasu i wyjąć lampę. Niestety aby to zrobić musisz zdjąć zderzak.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności