Skocz do zawartości
kapuch

uniden pro 520 xl - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem z moim CB.

Otóz ojciec słuchał, i nagle zaswiecił mu sie maksymalny zasieg (tak jak po nacisnieciu przycisku na gruszce) i nastała cisza i ciagle swieca te diody od wskaznika, a gdy naciskam przycisk na gruszce powstaje pisk - jakby sprzezenie. Co to moze być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odpiąć gruchę i zobacz co będzie się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc zwarcie na wtyczce mikrofonu albo w mikrofonie albo modulator i przesterowuje koncówke mocy ale malo prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to, diody od zasiegu reaguja normalnie ale dalej jest cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie padła Ci gruch podmień od kogoś i sprawdz czy będzie działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko padł Ci któryś z tranzystorów w torze odbiornika, trzeba radyjko oddać do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na moje oko padł Ci któryś z tranzystorów w torze odbiornika, trzeba radyjko oddać do serwisu.

 

Marcin a taka naprawa może być droga? zastanawiam sie czy odsyłac radio na gw i czekac iles tam czasu na wszystko czy sprawe załatwic w jakims miejscowym serwisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tranzystor jeżeli będzie tylko jeden kosztuje kilka do kilkunastu groszy, za otworzenie radyjka i diagnozę zapłacisz jakieś 30 - 50 PLN, za naprawę i strojenie może być drugie tyle (w profesjonalnym serwisie, nie u "kowala") czyli razem nawet połowę wartości radyjka. Ja bym odesłał na gwarancji (o ile taka jest), chyba że masz jakiegoś znajomego elektronika - radioamatora który zrobiłby Ci to po kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! :) panowie problem okazał się błahy! co się okazało po odłączeniu gruchy na kazdym radiu powstaje cisza, rozłączał sie obwód ;) wiec radyjko było ok.

Natomiast za cały problem podziękować mogę przewodowi od gruchy, ze względu na słabą jakość wykonania (made in china) dochodziło do zwarcia i przez to radio reagowała jakby przycisk na gruszce był naciśnięty ;) dodatkowo po nacisnieciu przycisku zwierały sie kolejny. w ten sposob dochodziło do sprzezenia ;) sytuacja opanowana ale trochę mi to zajęło... dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalif75

te radyjko bez gruszki jest głuche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności