Skocz do zawartości
t-tk

Problem ze sprzedającym na allegro.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie wczoraj na allegro nadkola.

Tanio było, to kupiłem.

Zaraz po zakończeniu aukcji oferujący napisał do mnie maila, że chciałby się dogadać co do konkretniejszej zapłaty. Konkretnie chce żebym zapłacił kwotę z opcji 'kup teraz'.

Nie chce mi dać numeru konta - ignoruje moje pytania o numer.

Napisałem oczywiście że zawarliśmy konkretną umowe i nie interesuje mnie wystawianie negatywów, tylko odbiór mojego towaru i przekazanie mu pieniędzy.

Macie może jakies rady jakby go tutaj podejść, żeby mu tą kase przekazać? Bo wtedy wyegzekwowanie wydania kupionego towaru będzie łatwiejsze :)

 

Istnieje też w aukcji opcja odbioru osobistego i zaplaty przy odbiorze, ale do Suchej Beskidzkiej mi nie po drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cwaniak nie ustalił kwoty minimalnej i teraz chce większą kasę bo tanio zlicytowałeś. I dobrze gamoniowi jak nie umie sprzedawać to niech się nie zabiera. Nie jestem pewien Tomaszu ale zostaje ci chyba tylko sąd, zawarłeś umowę kupna-sprzedaży poprzez aukcję internetową, no ale ta metoda jest niestety czasochłonna. Pozdrawiam i życzę sukcesu w załatwieniu sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do kolesia i podaj się za swojego adwokata. Mów, że dziś złożysz pozew. Może się wystraszyć i wysłać. Mi kilka razy poskutkowało:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, o tym właśnie myśle od wczoraj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze napisać skarge do Allegro i przedstawić mail od nieuczciwego sprzedawcy. Ale nadkoli , to pewnie nie zobaczysz.

Gość dostanie punkt karny i zawieszą mu konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Zadzwon do kolesia i podaj się za swojego adwokata. Mów, że dziś złożysz pozew

Są tacy glupi adwokaci? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/education/guide_debate/index.php?page=1&type=1

 

Myślę że od tego miejsca powinieneś zacząć egzekwowania zakupionego towaru... Może kiedy sprzedający zobaczy że założyłeś mu sprawę w allegro- zrozumie że zakupy w internecie to nie zabawa i ma obowiązek wywiązać się z umowy sprzedaży... Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez bochaczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są tacy glupi adwokaci? :-)

 

zeby tylko tacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz go podejść? Napisz mu: Okej, płacę cenę z "Kup teraz", dawaj numer konta.

Płacisz to co wylicytowałeś i jak koleś nie przyśle nadkoli to zgłaszasz to do Allegro. Zawieszą kolesiowi konto. Drugiego z takim samym adresem se nie założy. A jak ma trochę komentarzy pozytywnych to będzie mu raczej zależało.

 

Jakiś czas temu kupiłem małemu klocki na Allegro. Za głupie 23 zł razem z wysyłką. Koleżka oczywiście olewka - najpierw teksty, że przeoczył wpłatę, później że wysłane, itd. Zgłosiłem do Allegro, że oszustwo i kazali się dogadywać. Dostawałem ze trzy mejle, żeby się kontaktować ze sprzedającym, jak nie wyśle to znowu żeby się odezwać. W końcu wysłałem im potwierdzenie przelania kasy. Rano jak wstałem to już koleżka miał konto zawieszone, wisi zresztą do dzisiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak konto wisi, ale 23pln [ niby nie duży pieniądz ] poszło w...

a ubezpieczenia podobno są na zawierane transakcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Paweł, nie chce wpłacać 30 zł tylko po to, żeby się z nimi pożegnać.

Dzisiaj, po dwóch dniach bezskutecznego wysyłania maili z prośbą o numer konta dzwonie na podany numer.

Odbiera facet w wieku ok. 40 lat - Pan Andrzej. Maile pisałem z Panem Błażejem. Jak się okazuje 'gówniarz wystawił te nadkola, ja kazałem za 80 zł, a on mi sprzedał za złotówke. Ja za tyle nie oddam, nie ma mowy, pisz pan na allegro'.

Czyli jak podejrzewam nic z tego nie będzie.

Poprosiłem o kontakt z synem, żeby zaproponował jakieś rozwiązanie, bo inaczej konto zostanie zawieszone.

Do sądu przecież z tym nie pójde.

Młody powinien za to po dupie dostać, a stary też, pozwalając ze swojego konta korzystać młodemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie allegro nie kiwnie palcem!!! odpiszą ,że nie są od rozstrzygania sporów i że takie sprawy są regulowane odpowiednim kodeksem.

Jeżeli to gość który handluje na allegro czesciami i wystawia sporo tego to proponuje kupic 5 nadrozszyc przedmiotów :) zapłaci prowizje to mu się odechce a jesli przeprosi mozna anulowac zakupy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Allegro na 98% napisze tylko do niego maila że musi sie wywiązać z umowy, ale ... jak Ci się chce możesz sądownie pewnie bedzie tylko posiedzenie i on za to zapłaci ... On liczy na to ze nie bedziesz sie bawił w takie rzeczy za mała kase ale jak chcesz ... Też jeśli wystawisz mu negatywa to napewno Ty też dostaniesz negatywa ( tu możesz walczyć z tego co mi się kojarz o to żeby allegro Ci go wymazało napisz do nich i rozkmiń dobrze co i jak

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności