Skocz do zawartości
Gość mario_ber

brzydki zapach z zewnątrz samochodu i czarna rura wydechowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mario_ber

Witam,

odkąd zaczął mi passat świrować na wolnych obrotach, falują falują jak się stanie pierw mniej aż do momentu prawie że gaśnie,

zauważyłem dziś że rura wydechowa jest osmolona i zostają na chodniku czarne kropki z rury ;/ do tego jak zgasiłem samochód to nieprzyjemny zapach sie unosił coś ale spalonego, jak by gaz jak by spalony olej ;/

Czy to może być spowodowane wyciekiem oleju i spala mi olej?

Czy to może być spowodowane że latają obroty i nie wypal się cały gaz lub benzyna ???

pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bomkallo

a niech cie kto na pedal nacisnie i zobacz czy moze jakos specyficznie dymi, bo hueh, jakby smalil olej to buchalby raczej niebieskim; wiec obserwuj poziom oleju, ale kropki i wywalanie czarnego syfu to bardziej mi podchodzi pod nieprzepalone paliwo;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario_ber

no wlasnie mi sie tak wydaje ze nie przepalone paliwo to jest powod :(, ale kurcze wymienilem pompe paliwa mialem wstawiona złą do jednopunkut, a ja mam wielopunkt i teraz dziala na nowej pompie i nie wie co się dzieje, obroty latają prawie gaśnie na wolnych tak falują,

 

do tego smoli

 

a dym jest przy zapalaniu na benzynie to wtedy mala chmura leci dymu ;/

 

co moze byc przyczyna nie przepalonego paliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bomkallo

hempf, no ja sie musze domyslac:P tzn ze po zapieciu nowej pompy sie to pojawilo?:P

a co do niespalonego paliwa noo to pewnie moga byc polewajace wtryski, albo nowa pompa wywarla inne cisnienie i teraz sie inaczej zachowuja, mozna sprobowac wlac specyfiku;p jezeli jest komp i przeplywka, to jezeli zle ustawiona, podaje wieksza dawke paliwa i kopci, ale nadal nie moge powiazac tego z nowa pompa, tym bardziej, ze mowisz ze masz tylko chmurke przy odpaleniu:P przy pozadnej odskoczni powinien buchac... i niespalona mieszanka daje na czarno

a co do falujacych obrotow to duze znaczenie ma w PB krokowiec, nieusyfiona przepustnica i sczelny dolot, a z uwagi ze mowisz tez o gazie, to gdzies byl niedawno topik o resetowaniu kompa, bo gaz podawal bledy i takie tam...

w sumie moglbys sprecyzowac kiedy to sie dokladnie i w jakich okolicznosciach stalo, innym bedzie juz latwiej bo mi troche ciezko podlapac wszystko i jakos mi do lba malo przychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario_ber

bomkallo dzieki za info,

jutro jak to co opsialem niżej nie poprawi stanu samochodu opsize bardziej problem

 

Naraize robie reset kompa, akumulator laduje

 

i oczyściłem kopułke i palec straszny syf, co do kopułki ma wcięcia w bolcach tak jak by wytarte pewnie trzeba ją zmienić na nową,

 

jaką najlepiej wstawić ? teraz mam BERU czy warto Beru czy cos innego może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario_ber tez tak miałem przepływke wyjełem i wypsikałem w nią płyn do mycia tarcz hamulcowych silnik krokowy tez dostał narazie na czarno nie dymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario_ber

no to wyczyściłem kopułke i palec, zapaliłem i chwila obrtoty były norlamnie za 2 min znow to samo :( ale w mniejszym stopniu lataja obroty,

 

także akumulator odłączony na noc i nic,

 

napewno kopułka jest do wymiany bo bolce są powycierane ale teraz są czyste i styka napewno!!!

 

ale dalej mam z tym problem :(

 

malizna80 a gdzie szukać przepływki i silnika krokowego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario_ber

a i musze dodać że jeszcze zobaczyłem że cieknie minimalnie z parownika z kabelkow z płynem chlodzoncym :( czy to może mieć znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływka to taka puszka za filtrem powietrza a krokowy to na deklu od zaworów taki srebny przewody podokrecaj zeby nie kapało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności