Skocz do zawartości
Dumanek

Maglownica - rysunek z ETKI budowa wewnętrzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - prośba do posiadaczy ETKI bądź innych fotografii albo rysunków. Potrzebuję rysunku bądź fotografii budowy wewnętrznej maglownicy do 3B. Proszę o opis jeśli ktoś samodzielnie rozbierał. Czeka mnie wyciąganie i uszczelnienie bo cieknie spod osłony gumowej (harmonijki). Czy ktoś wie czy tam na końcu jest oring czy zimering. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jurek za ten obrazek. Gdybyś miał jeszcze opis to byłbym wdzięczny. Interesuje mnie przede wszystkim część numer 9 i 11 - czy to są jakieś uszczelniacze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 i 11 - czy to są jakieś uszczelniacze ??

To są O-ringi 57x2 mm i 50x2. Jest jeszcze inna przekładnia i występuje tam 3 razy 50x2 i 1raz 57x2.

 

ab5871d24c4c6edcm.png

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 i 11 to nie są uszczelniacze hydrauliki w przekładni. Są to tylko o-ringi idące pod osłony (mieszki) drążków kierowniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli mi cieknie spod osłony harmonijkowej to czy nie wystarczy jeśli wymienię te oringi.... sama przekładnia nie puka nie stuka ani nie ma żadnych luzów .....tyle tylko że leci z niej 200 ml na dwa miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy nie wystarczy jeśli wymienię te oringi

Teoretycznie tak, tyle że pozostaje jeszcze miejsce gdzie znajdują się opaski nr 7. A na koniec pytanie czy to pomoże w zatrzymaniu tego sączenia, wg mnie, jeśli pomoże to tylko na krótki okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy też potrzebuję pomocy w uszczelnieniu maglownicy - nie chciałbym kupowac nowej

 

nie mogę otworzyć rysunku poglądowego ( z tymi elemantami-uszczelniaczami)

czy jest możliwość wogóle to uszczelnić- nie chce odpowiedzi, ze to na krótki okres czasu tylko czy da sie to wogóle uszczelnić

 

gdzie te oringi dokupić?

 

sprawa jest dość pilna

 

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

 

ok, rysunek już mi się otworzył. potrzebuję wymienić część 11 (passat TDI, 98r.) czy ktoś to wymieniał? jak wyjąć stary oring? czy orign 57x2 bedzie do mnie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu wymieniać tych oringów zewnętrznych które widać na ETCE. Skoro tędy cieknie to znaczy że maglownica jest KAPUT. Ja miałem dokładnie to samo. Dałem do regeneracji do firmy która się w tym specjalizuje i co prawda wyniosło mnie to 1000 zł ale póki co od roku nie wiem co to jest maglownica. Z wyciągnięciem trochę problemu ale jesli masz garaż z kanałem powinieneś sobie dać radę. Sam nie uszczelnisz na 100 %

Te oringi to nie żadne uszczelnienia to tylko takie dziwne zabezpieczenie które nie wiele daje. Nawet ja je wymienisz to i tak będzie ciekło. Właściwe uszczelnienie maglownicy jest w środku.

Edytowane przez Dumanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a moze wiecie gdzie tanio regenerują maglownice???? nie cieknie mi ale straszne luzy ma masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudek pytaj w dziale szukam usług, bo nawet jak ci powiem to przyjedziesz do zachodniopomorskiego? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Styks_1

Witam.

 

Jesten mowy i nie wiem czy dobrze będę postępował ale moja sytuacja jest nietypowa Potrzebuje bardzo pilnie przekrój budowy maglownicy do Vw Passat B5 1,9 TDI . Znajomu mi ją uszczelniał i chyba źle złożył gdyż przy skręcie w lewo posiada znacznie ograniczenie skrętu. W prawo jest Ok..

Bardzo dziękuję za okazaną pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwutek

witam moglbym cie prosic o wyslanie schematu budowy maglownicy do passata b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Rys z ETKI

 

przekadniakierownicza.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem i czy mógłby ktoś odświerzyć obrazki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i ja potrzebuję rysunku, przekroju lub jakichkolwiek zdjęć elementów wnętrza maglownicy. Potrzebne mi to bo chcę we własnym zakresie zregenerować swoją. Problem jaki u mnie występuje to delikatnie sączący się olej pomiędzy listwą a obudową po stronie kierowcy i luz na teflonowych tulejach prowadzących ( stukanie listwy na nierównościach). Po przeszukaniu internetu ustaliłem że bez problemu można zakupić zestawy regeneracyjne do mojej maglownicy, więc właśnie z tego powodu chcę sam sobie ją zregenerować.

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności