Skocz do zawartości
1jurek

adapter multimedialny TEM

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem adapter multimedialny firmy TEM http://www.tme.pl/ ,mm-mfd do navigacji do passata b5 koszt 320 zł navigacja B navi rok 1999 i po podłaczeniu hdd playera do navigacji i adapterka, wszystko lata z paskami poziomymi i czarno biały obraz jak podłączyć żeby był color i nie skakały paski ,i jeszcze jedno ,hdd player ma mp3 czy jest możliwe sterowanie basami ,sopranem itd,w czasie odtwarzania muzyki z mp3.:(.Aby upewnić się podłączyłem adapter do navigacji mdf dx typ d i to samo skacze obraz brak synchronizacji Navik poleca adapterki firmy TEM ale to niechce grać tak jak powinno pytanie czy ktoś jest wstanie to wytłumaczyć jak to podłączyć żeby było okey dziekuję.

Edytowane przez 1jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

Wszystkie HDD Playery które przeszły przez moje ręcę pracowały startowo w NTSC. Zmień na PAL w jego ustawieniach. Niestety taki najprostszy adapter pracuje tylko w jednym systemie. Nie lepiej czasami dołożyć parę złotych i kupić taki http://www.allegro.pl/item471969385_adapter_dvd_do_navi_mfd_vw_audi_skoda_seat_ford.html

Automatycznie przełącza się z PAL na NTSC, sam przechodzi w stby po zaniku sygnału, małe wymiary...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem tyle pieniędzy bo kupiłem hdd +adapter plus twardy dysk i nic z tego skąd mam mieć pewność że na tym z allegro będzie działać jak miąło na tym co mam działać 100% a nic z tego i też jest z automatycznym przełączaniem PAL-NTSC.Więc chodzi o zmianę PAL-na NTSC to ten adapter co ja mam jest niedobry? zapłaciłem za niego 320zł i śmietnik ?,a NAVIK GO POLECAŁ .Narazie wydałem 700zł ile jeszcze żęby działało normalnie ,za tą kase miał bym odtwarzacz dvd, ale jest już po obiedzie, zadaleko zabrnołem.firma TEGO ADAPTERKA KTÓRA SPRZEDAJE TEM .CZEKAM NA JAKIEŚ SUGESTIE

 

 

 

Dzięki temu adapterowi możliwe jest bezpośrednie podłączenie do nawigacji typu MFD i Audi Plus urządzeń typu: DVD, tuner TV, konsole do gier (PlayStation, PlayStation 2, Xbox czy Xbox 360) i wszelkie inne źródło video zarówno w systemie PAL, jak i NTSC. Dostrojenie PAL/NTSC następuje automatycznie, w odróżnieniu od większości urządzeń tego typu, gdzie trzeba ciąć kable. Adapter umożliwia dostrojenie poszczególnych parametrów obrazu: jasności, kontrastu i natężenia kolorów.

 

Co ważne, w przypadku zastosowania tego adaptera, nie musimy posiadać oryginalnego tunera. Montaż adaptera jest niezwykle prosty i zajmuje około 10 minut!

 

Dzięki temu adapterowi będziesz mógł, przy użyciu dowolnego czytnika DVD, oglądać filmy na DVD oraz odsłuchiwać płyty CD, CD-R, CD-RW, a także pliki MP3.

 

Adaptery są fabrycznie nowe i pochodzą bezpośrednio od producenta - 2 lata gwarancji!

Edytowane przez 1jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zapco

A próbowałeś HDD Playerka przestawić w PAL ?

Miałem taki adapterek i nie przełączał mi się z PAL na NTSC. Spróbuj jeszcze bezpośrednio spytać się producenta http://www.navi-upgrade.com/index.php

Edytowane przez zapco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak próbowałem i cały czas skacze i jest czarno biały wyslałem pytanie do tej firmy czekam na odpowiedż .ZASTOSOWAŁEM TAKI HDD PLAYER .

 

hdd_25_kable.jpgMożliwość odtwarzania plików MPEG4, DVD, VCD, MP3, CD, DIVX, XVID, AV, JPG ...

 

  • Obsługa napisów w formatach: smi,sub,srt,txt,psb, ass, ssa (niestety polskie znaki jako krzaczki)

  • Obsługuje dyski IDE, sprawdzone działanie z dyskiem 160GB - jeśli masz wątpliwości czy będzie działac z Twoim dyskiem istnieje możliwość zwrotu (mam możliwość zamontowania dysku 160GB - zadzwoń o szczegóły)

  • Transfer danych USB 2.0 high-speed 480Mbps

  • Dołączony pilot umożliwia wygodną obsługę - automatyczne wyszukiwanie zdjęć, muzyki, filmów lub przegląd zawartości katalogów

    • Obsługuje upgrade oprogramowania oraz firmware przez internet - dzięki czemu będziesz mógł odtwarzać nowe formaty plików

    • Obsługiwane systemy plików: FAT32 i NTFS (pierwsza partycja musi być FAT32)

    hdd_player25_baterie.jpg

     

     

    W ZESTAWIE: ZASILACZ NA BATERIE 4xAA

     

     

     

     

     

    zasilacz_player25.jpg

     

     

    MOŻLIWOŚĆ DOKUPIENIA ORYGINALNEGO ZASILACZA SAMOCHODOWEGO

    ZOBACZ INNE MOJE AUKCJE - ZNAJDZIESZ GO TAM NA PEWNO

    W ZESTAWIE: ETUI / TORBA Z MOŻLIWOŚCIĄ PODCZEPIENIA NA PASKU

     

    hdd_player25_torba.jpg

     

    hdd_player25_wyjscia.jpg

    • Wyjście AV - CINCHE (żólty, czerwony, biały) - kabel w zestawie
    • VGA OUT - możliwość podłączenia do monitora
    • OTG/HOST - możesz podłączyć dowolne urządzenie USB (np. czytnik kart) i skopiować z niego dane na dysk (przydatne podczas podróży, skorzystaj z zasilacza na baterie)
    • Karaoke/CX - wyjście dźwięku 5.1 lub mikser karaoke

    hdd_player25_menu1.jpgMożliwość przeglądania plików albo wyfiltrowanie zdjęć, muzyki lub filmów

    Wprawdzie nie ma języka polskiego ale naprawdę nie jest ono konieczne, całe menu jest bardzo proste

     

     

    Funkcja auto play i resume : wyłączasz ... włączasz i oglądasz bez "biegnia" po menu

    hdd_player25_menu5.jpghdd_player25_menu3.jpg

     

    MENU związane z podłączonym telewizorem, do wyboru 4:3 lub 16:9 oraz PAL-NTSC

     

    Dźwięk 5.1 - wejście coaxial po stronie wieży

    hdd_player25_menu4.jpghdd_player25_menu2.jpg

     

    Istnieje możliwość zmiany nazwy/skopiowanie/ przesunięcie plików

      Edytowane przez 1jurek

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      dostałem odpowiedż od producenta w adapterku w środku są dwa żółte potencjometry do regulacji jutro zobaczę.

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      no i nic z tego regulowania tymi potencjometrami dalej skacze obraz,ale w domu podłączyłem do starego telewizorka sam hdd no i gra normalnie ,potem poszedłem do samochodu i wziąłem ze sobą domowe dvd i podłaczyłem do navigacji przez adapter i działa normalnie obraz nie skacze zgłupiałem oco chodzi może ktoś mi wytłumaczy co jest przyczyną że po podłączeniu do navi w samochodzie obraz skacze a przez dvd domowe jest wszystko okey.

      Edytowane przez 1jurek

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      ten objaw co masz (miałes) jest na 99.99% jak sie zle ustawi system PAL/NTSC, wiec labo sam przestawiłes, albo sie dysk przestawil, albo sie ustawil konwerter odpowiednio, albo zostales wysluchany. jak dziala i nie wiadomo dlaczego, to mozna gdybac.

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      ten adapterek podłączał gośc z zakładu elektronicznego więc napewno jak napisałes laik bo ja go też tak określę no i wiec nie dał rady i rozłożył rece i mi podziękował.Dzisiaj oddałem do drugiego zakładu elektronicznego no i te same słowa co w pierwszym nie przełącza pal ,ntsc to ja też wiem tylko jak to naprawić ,zrobić i jak sie nie wk jak elektronicy nie mogą podłączyć a ja mam dać rady prędzej rozrząd wymienię.Ale nie odpuszczę tego tak jak nie będzie podłaczone.

      Edytowane przez 1jurek

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      no to wnioskuje ze nie dziala nadal ? sproboj podlaczyc pod to DVD lub komputer z wyjsciem TV-OUT, albo aparat foto, upewniajac sie ze jest odpowiedni system wybrany, z aparatem foto najmniej komplikacji bedzie

      Edytowane przez artmin

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      podłączyłem kamerę przez adapter i jest obraz taki jak powinien być,ale po podłączeniu do hdd plaera obraz skacze ,elektronikowi któremu zleciłem podłączenie narazie pocioł mi kabel który łączy hdd z adapterem ,twierdził że ekran był zerwany ,ciekawe co jutro wymyśli ? bo sprzet dałem mu nowiutki ,praktycznie nie używany ,pewnie jutro każe mi dysk wymienić ,szlak człowieka trafia za niezdarność juz 2 elektronika ciekawe ilu jeszcze bedzie ingerować w podłączenie i co nowego usłyszę od nich i jak zdemolują nowy sprzęt na gwarancji który jeszcze nie grał, czy to podłączenie to naprawdę taki problem ????????????????????????????????????????????????????????.

      Edytowane przez 1jurek

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      Kupiłem taką samą kieszeń i też mam z nią problemy. Co prawda podłączam przez konwerterek VGA->RGB ale moje problemy są podobne. Też na początku mi cały czas obraz mrugał aż... odłączyłem kabelek podający napięcie do przełączania navi w tryb video oraz do przełączania navi w tryb PAL. Obraz przestał mrugać ale albo nie mam kolorów albo mam obraz zniekształcony...

       

      http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=391955#post391955

       

      A Tobie udało się dojść do ładu? Jeżeli tak napisz co było przyczyną problemów. Może ja mam dokładnie to samo...

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      narazie wymieniam hdd-playera no i adapter na innej firmy.

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      napewno hdd player był zepsuty dzisiaj dostałem go ,czekam jeszcze na adapter,jak będę miał wszystko w komplecie to sprawdzę i napiszę czy działa i jaka była przyczynna ,jedno wiem że player był trafiony.

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      dopiero dzisiaj wszystko uruchomiłem i chula ,trafiony był hdd-player i adapter multimedialny dziwny zbieg okoliczności ,ale facet ktory mi sprzedał hdd -player wiedział że jest trafiony normalny oszust .Aadapter TEM oddałem też ,i kupiłem używkę na allegro za 150zł i jest okey.

      Edytowane przez 1jurek

      Udostępnij tę odpowiedź


      Odnośnik do odpowiedzi
      Udostępnij na innych stronach

      Dołącz do dyskusji

      Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

      Gość
      Dodaj odpowiedź do tematu...

      ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

        Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

      ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

      ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

      ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


      ×
      ×
      • Dodaj nową pozycję...

      Powiadomienie o plikach cookie

      Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności