Skocz do zawartości
adixx87

pukanie , wycie w przednich kołach :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Pukanie w kołach było już poruszane wielokrotnie, ale nie znalazłem wątku który by rozwiązał moja przypadłość. Otóż, od jakiegoś czasu słyszę w prawym przednim kole jakby pukanie nasilające się wraz z prędkością. będę teraz zakładał opony zimowe, bo bym stawiał na oponę, ale jakby ktoś miał jakiś inny pomysł prosiłbym o rady. Natomiast gdyby tego było mało, to przy przekraczaniu 40km/h (i to nie zawsze, bo czasami to występuje a czasami nie, choć ostatnio bardzo czesto słyszę jakby wycie ocierającej się gumy w przednim, lewym kole.... im szybciej jadę, tym te piszczenie jest głośniejsze, i aż wstyd jeździć.

 

 

a co do auta to 1.9Tdi AFN, passat kombi w automacie

 

Bardzo bym prosił o porady

 

dodam, tylko ze powyżej 100km/h mam dosyć spore drgania na kierownicy. i generalnie odczuwam dziwne drgania calego auta :/

na diagnostyce mi obejrzeli kola, bez ściągania kół i stwierdzili ze jest wszystko OK :/ ale OK nie jest.

Edytowane przez adixx87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz tak miałem w fordzie mondeo, okazało sie że kolo było nie dokręcone i powoli się odkręcało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu jak najszybciej bym zmienił opony na zimowe i w tedy zobaczymy jak będzie.Może to opona,?może łożysko.?-coś stuka,może to przegub?.Może opona.?Tych może jest dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koła są dokręcone. wiec odpada. w poniedziałek bądź we wtorek założę zimówki na stalowych felgach, zobaczymy z tym pukaniem. ale co z tym piszczeniem w lewym kole? a co do przegubów, to je wykluczam bo jakby były walnięte to raczej by pukały przy skręcaniu a nie jeździe na wprost.

 

napisze jak założę zimówki

 

 

jeszcze jeda sprawa.

czasami przy dohamowaniu jakby odbija mi pedal hamulca(skrzynia automat) i musze go mocniej wcisnac zeby ochamowac. przy tym jest charakterystyczny dzwiek. te odbijanie na pedale podobne do tego podczas dzialania ABSu. jakby ABS dzialal po delikatnym nacisnieciu na pedal. spotkal sie ktos z czyms podobnym ?

 

jak w poniedzialek po zmianie opon problem opisany wyzej sie nie zmieni, to bede chcial zmienic tarcze, klocki, zestaw naprawczy do zaciskow, i lozyska.

 

wie moze ktos gdzie moge znalesc katalog z nr seryjnymi czesci passata aby dobrac np tarcze Brembo do niego ?

Edytowane przez adixx87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimowki zalozone, na stalowkach i... no wlasnie. przez 2 dni byl spokoj. wczoraj po dynamiczniejszej jezdzie slychac te pukania jeszcze glosniej. nie caly czas tylko czasami jakby kurcze cos o cos sie obijalo i rzezilo, bylo poluzowane. bylem u 3 roznych mechanikow i twierdza ze wszystko ok :( zna moze ktos w okolicach szczecina niedrogi ale fachowy zaklad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A moze to jakies luzy w zawieszeniu :?: U kumpla w golfie rzezi lekko, ale mechanik obstawia mu na amortyzatory...

wie moze ktos gdzie moge znalesc katalog z nr seryjnymi czesci passata aby dobrac np tarcze Brembo do niego ?

http://www.vagcat.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam coś podobnego tak mi się wydaje u siebie.

 

zaszęło mi coś piszczeć i wymieniłem przeguby i łożyska. ale po krótkim czasie zaczęło mi coś hałasować przy delikatnym ruszaniu i przy bardzo wolnej jeździe na prostych kołach. to obcieranie jest słyszalne i czuć je na pedale gazu bo wtedy drży. nie zawsze mam to ocieranie ale dość często a teraz jeszcze przy szybkiej jeździe przy skconych kołach w prawo (tylko jak w prawo skręcam) coś mi puka w lewym kole. Mechanik moj powiedział że niby wszystko oki. zadzwoniłęm do kogoś kto pracuje w serwisie VW i powiedział mi że to wina wachacza dolnego czy prostego nie wiem. na pocz przyszłego tyg wstawiam tam auto bo on mów że wie co to i zrobi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do przegubów, to je wykluczam bo jakby były walnięte to raczej by pukały przy skręcaniu a nie jeździe na wprost

Nie wykluczaj. U mnie w służbowej T4 ostatnio odezwały się przeguby, które kiedyś jakieś 2 lata temu pukały tylko przy skręconych kołach. Ostatnio musiałem troszkę pociągnąć przyczepy i zaczął stukać przy jeździe do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem na trzepaczkach, sprawdzili mi zawieszenie i ... zadnych luzow, tylko delikatne na drazkach kierowniczych...(wymiana w poniedzialek). przeguby ? poprzednia wlascicielka jezdzila po sprowadzeniu z niemiec rok czasu. oba przeguby wymienione... kurcze nie pamietam marki ale rok produkcji marzec 2007, wiec napewno wymienione po tej dacie. wszystkie gumy przy przegubach(przy kole i przy skrzyni) cale, nie popekane.

 

poprzednia wlascicielka mi powiedziala ze jedna lapa od poduszki skrzyni biegow byla spawana..... nie mam pojecia gdzie ona jest, i nie mam jak sprawdzic :/ brak kanalu, a co pojade do swoich mechanikow, a wielu ich nie ma to niejednokrotnie slysze "jezu, to znowu on z tym passatem" ..... dodam ze przed wyjazdem do anglii mialem te objawy ale ze nie wystepowaly caly czas to je zbagatelizowalem bo niestety brak gotwki, i zdecydowalem sie zaryzykowac wybierajac w taka dluga podroz. i co ? okazalo sie ze zrobilem do anglii po anglii i spowrotem 4k km i nic, doslownie nic, wrocilem do domu i sie znowu zaczelo Oo .... chyba ze zaryzykuje i wymienie piasty z lozyskami, do tego nowe tarcze i klocki i wtedy zobaczymy.... skoro wahacze nie maja luzow to je uniewinnic czy jeszcze jakos sprawdzic moge ?

 

 

Freeman67 widzę, że jestes z koszalina. jak oddasz auto to czy moglbys sie zapytac ile by kosztowala kompletna diagnoza? bo tak jak pisalem u mnie sie na niczym nie znaja:( a do koszalina mam okolo 90km wiec daleko nie jest.

Edytowane przez adixx87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja nie bede w serwisie vw robił tylko facet który pracuje w tym serwisie ma swój wrsztat i u niego bede robił. ale spytam i dam znaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich no więc kolego miałem ten sam problem z pukaniem ;) heh... można powiedzieć że zjadłem na tym zęby stukanie pojawiało się przy małych prędkościach w przednim lewym, a po jakimś czasie w obu kołach, wszystko zaczęło się od czasu gdy założyłem nowe tarcze wraz z klockami hamulcowymi sprawdzałem wszystko łącznie z kolumną kierowniczą ;/ okazało się niepotrzebnie, ponieważ te części były w 100% sprawne, więc szukałem dalej no i zupełnie przez przypadek dotknąłem w kanale klocek hamulcowy no i okazało się że to one zbyt luźno sobie chodzą w jarzmach i stukają w zacisk, wyjąłem owe klocuszki troszeczkę rozklepałem noski aby ciaśniej wchodziły przejechałem się i jak ręką odjął stukanie zniknęło, ale niestety po tygodniu znów to samo jednak kolejnym razem wyeliminowałem stukanie całkowicie :D więc moja rada taka jeżeli chcesz sprawdzić czy to stukanie wydobywa się z klocków to po prostu podczas wolnej jazdy delikatnie wciśnij pedał hamulca i dodawaj gazu aby auto jechało jeżeli stukanie znika podczas hamowania oznacza że masz to samo co ja ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności