Skocz do zawartości
Gość ArturG

Audi A4 Immobilajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ArturG

U znajomego po odpięciu akumulatora w audi A4 zablokowało immo i niemożna odpalić zaraz gaśnie. Czy macie jakieś pomysły? Błędy daje się kasować ale zaraz po przekręceniu na zapłon powracają i miga lampka od immo z kluczykiem.

 

Dzięki za wszelkie sugestje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pewnie jeszcze raz zakodować kluczyki pod immo w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko akumulator odłączał ? Zegarów czasem nie wyjmował ?

Dziwna to sprawa, nie powinien się rozkodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dziwna sprawa. Immo nie powinno się zablokować. Chyba że zgubiłeś transponder z kluczyka i próbowałeś nim kilka razy zapalać. Jeśli chcesz odblokować to włóż do stacyjki kluczyk z dobrym transponderem i przekręć zapłon aż do zapalenia się kontrolek i zostaw tak na 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem (być może ) podobny problem z A4 (97r) wójka-tyle że jak sie później okazło-to odpięcie aku nie mialo wpływu, czysty zbieg okoliczności, że usterka ukazała sie po odlaczeniu akumulatora. Vag pokazywał błąd "klucz, usterka kluczowa".Okazało się ze kostka łącząca pierścień imobilajzera (cewkę umieszczoną na bębenku stacyjki) z przewodem prowadzącym do modułu imobilajzera nie stykała. Usunołem tą kostkę i polutowałem kable na stałe. Było troche roboty-bo musiałem kierownicę sciągać. Mineły 3-mce i ciagle wszysko ok. Pozdrawiam.

 

//popracuj jeszcze nad ortografią.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Miałem (być może ) podobny problem z A4 (97r) wójka-tyle że jak sie później okazło-to odpięcie aku nie mialo wpływu, czysty zbieg okoliczności, że usterka ukazała sie po odlaczeniu akumulatora. Vag pokazywał błąd "klucz, usterka kluczowa".Okazało się ze kostka łącząca pierścień imobilajzera (cewkę umieszczoną na bębenku stacyjki) z przewodem prowadzącym do modułu imobilajzera nie stykała. Usunołem tą kostkę i polutowałem kable na stałe. Było troche roboty-bo musiałem kierownicę sciągać. Mineły 3-mce i ciagle wszysko ok. Pozdrawiam.

 

//popracuj jeszcze nad ortografią.

 

Wystarczyło wyczyścić styki przy antenie i je dogiąć, żeby dobrze stykały. Częsty problem w A4. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam ten problem z imo w a4 i chciałem się zapytać gdzie znajduje się antena i moduł z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam też mam ten problem z imo w a4 i chciałem się zapytać gdzie znajduje się antena i moduł z góry dzięki

 

Poniżej lokalizacja sterownika immobilizera w A4:

1- sterownik immo

4- cewka odczytu (antena)

5- transponder

;)

audib4immo.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jurek , jeszcze mam takie pytanko bo po czytaniu błedów z imo wyszedł mi taki błąd 01176 a po odczycie z silnika wyszedł błąd 17978 , 17736, 17734,00561, prosił bym o jakieś objaśnienie błędów. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01176 - Usterka kluczowa

 

17734 P1326 -Cylinder#2-limit kontroli uderzeniowej osiągnięty D

 

17736 P1328 -Cylinder#4-limit kontroli uderzeniowej osiągnięty D

 

17978 (P1570) Zablokowany komputer sterujący pracą silnika - sporadycznie

– dopasować komputer J220 (lub J361) sterujący pracą silnika do elektronicznej blokady zapłonu > sprawdzić połączenia cewki czytającej immo kluczyka > sprawdzić instalację do immobilisera.

 

00561 - Kontrola dodawania mieszanki(regulacja składu mieszanki)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jureczku za te wiadomości. Na warsztacie mechaniory powiedzieli ze moduł imo do wymiany ale to takie widać cwele bo nawet mnie nie podpinali ja sam się dzisiaj właśnie wpiąłem i takie jak wyżej błędy mam. A z tym jest tak ze nawet miesiąc można jeździć i wszystko jest dobrze a czasem właśnie nie moge zapalić tzn zapali 1s i gaśnie bo imo się włącza. Mi się wydaje że to chyba chodzi tylko o te styki co są przy imo jak sądzicie ?? Nie chce wydawać 300zł na ten moduł imo bo może to coś błachego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Na warsztacie mechaniory powiedzieli ze moduł imo do wymiany

 

Znam tam jeden warsztat czyli "spece" z zamoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał mateuszhg Zobacz post

Na warsztacie mechaniory powiedzieli ze moduł imo do wymiany

Znam tam jeden warsztat czyli "spece" z zamoscia.

Między innymi oni chcą wymieniać całą centralkę. :-) Ja rozumiem że każdy chce zarobić no ale po co mi wydawać kasę jak centralka jest ok, komp się do niej dobrze łączy bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy może jesteście w stanie mi jakoś pomóc, co jakiś czas wywala mi ten błąd: 17978 Moduł sterujący zablokowany - brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY oraz na immo: 546 Uszkodzenie przewodu danych nieprawidłowy sygnał. Odnośnie pierwszego to wyczytałem że musze wpiąć się pod Instrument17... itd, ale w tym cały szkopuł, że nie moge się tam podpiąć, co może być tego przyczyną? i czy jest jakaś inna możliwość dopasowania tego modułu. No i co może oznaczać ten drógi błąd?

 

 

Kontakt: GG 4956948, [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności