Skocz do zawartości
Gość agmuz

Hak - podłączenie elektryki

Rekomendowane odpowiedzi

Na haku mam przeciwmgielne, za to nie mam na aucie. Sytuacja jest taka jakby podpięta była przyczepa i nastąpiło wyłączenie przeciwmgielnego na aucie. Jak nic nie wymyślę to zrobię to na "krótko" czyli pominę moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to ci pozostaje zamontowac osobny wlacznik na desce pod lampe przeciwmgielnego z przyczepy pozdro powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i SUKCES :dobrze!!! Okazało się, że zaciął się wyłącznik przeciwmgielnego w gnieździe. Po przeczyszczeniu wszystko hula aż miło. Jak nie zapomnę to wrzucę zdjęcia kostek instalacji haka przy lampach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po polsku?

Witam. po Polsku

lewa strana chodzi ladnie natomiast prawa niema nic kable i hak jest ze skody supra. orginalne wtyczki nic nie kompinowalem poprosty brak jest napiecia w gniezdzie i na przewodach do prawej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1982tomek chciałeś, abym zrobił zdjęcia jak jest podłączona wiązka. Oto one.

Zdjęcie pierwsze lewa lampa (dwa kabelki wpięte poza wiązką są od czujników cofania - takich tanich z aaallleee.....),

drugie prawa lampa,

a trzecie to gniazdo i we wcięciu jest wyłącznik przeciwmgielnego w aucie, który tyle czasu mi zabrał :hehe

Zdj?cie119.jpg

Zdj?cie120.jpg

Zdj?cie121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem u siebie podlaczone 2 gniazda i swiatla stopu oba byly wpiete na prawa strone do lampy, kierunki na obie strony,cofania tylko pod lewa, przeciwmglowe tylko pod lewa,postojowe na obie strony,zasilanie glowne-stale pod gniazdo zapalniczki w bagazniku oczywiscie szlo przez bezpiecznik i jeszcze byl jakis ''magic box'' ktorego dzialania nie znam bo zaiskrzylo sie z niego jak probowalem go zaizolowac gdyz kable podloczone do niego byly postrzepione

 

dodam ze np w uk standardem jest hak z 2 gniazdami nie widzialem jeszcze jednego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam gniazdo 13pin, wszystko działało poprawnie. Po podpięciu przyczepy samoróbki(z wadliwą instalacją) cos się spier. Teraz jak podepnę sprawdzoną przyczepę to po włączeniu kierunkowskazów tracą się wszystkie kierunki w aucie i w przyczepie a na desce kontrolka napiepsza ze 3 razy na sekundę. Po odłączeniu przyczepy w aucie wszystko wraca do normy.W czym jest problem moduł czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. Podpiołem przejścióekę pozycja i stopy są a kierunki w przyczepce nie działają a w samochodzie chodzą 3x szybciej. Kupiłem inną przejściówkę i to samo. Spróbuję podpiąć inną przyczepkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdźcie koledzy czy moduł "cyka" tzn czy przerywacz w module pracuje, a może w ogóle nie macie podłączonego modułu pod zasilanie 12v?

Innym rozwiązaniem jest ominięcie modułu w przypadku gdy coś w nim padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hak Bosal, moduł mam AFC Modul 12V i wcześniej wszystko było ok. Czy będzie cykał jak nie będzie podłączona przyczepa, raczej nie. Jak można sprawdzić ten moduł elekrtycznie,jakie powinny być wartości.

 

 

postanowiłem sprawdzić jeszcze raz. rozebrałem moduł i wygląda że jest ok. Doszedłem jednak do wniosku,że moduł musi mieć stałe zasilanie przez ten długi czerwony kabel poniewaz moduł nie będyie prawidłowo funkcjonował. I po nitce do kłębka dotarłem do bespiecznika który dawno dokonał żywota. Myślę, ze to jest przyczyna mojego problemu. Jak bedę miał przyczepę to sprawdze i napiszę co i jak.

 

Witam ponownie. Podłączyłem przyczepę i wszystko jest O.K. Dzięki wszystkim za pomoc i sugestie

Edytowane przez crazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł musi mieć zasilanie i będzie "cykał" nawet jak nie ma podłączonej przyczepy. Poczytaj temat od początku - opisałem tam moją walkę z modułem i dochodzenie krok po kroku o co w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w swoim pasku gniazdo 13pinowe przełozyłem na 7 i nie mam kierunków w przyczepie modół słychac co moze byc przyczyną ?

 

Czy mozna pominąc ten modół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł możesz pominąć wypinając z niego kostkę i mostkując gniazda w tej wtyczce. Wiem, że to działa bo sprawdzałem. Najpierw sprawdz próbnikiem lub miernikiem czy na gniazdku 13 pin rzeczywiście masz kierunki. Nie sądzę żeby przejściówka (bo o przejściówce piszesz?) "gubiła kierunki". Sprawdź czy moduł w ogule jest zasilany (ten długi pojedynczy kabelek) - brak zasilania objawia się zanikiem kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie zakładam nowego tematu bo mam podobny problem z wiązką elektryczną. Wiązkę mam oryginalną z wtyczkami dopasowanymi do gniazd w passku. Po odpięciu minusa z aku podłączyłem przejściówki do tylnych świateł ( jak na zdjęciach u kolegi bodka1010 ), podpiąłem przekażnik (2012-03-10 12.19.26.jpg).

A teraz objawy. Po zapaleniu świateł świeci mi się ciągle prawy kierunkowskaz. Na tablicy świeci mi się prawa kontrolka od kierunku - również ciągle. Po włączeniu awaryjnych wywala mi bezpiecznik (5A) od tylnej prawej lampy. W tym momencie kierunki zaczynają działać poprawnie za to nie świeci tylna lampa. Nie bardzo wiem co z tym zrobić. Może czegoś nie podłączyłem ( ten kabelek) albo coś połączyłem nie tak ??? Nie mogę nigdzie znaleźć dobrego schematu podłączenia :/

Edytowane przez retro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że masz napięcie na przewodzie od prawego kierunku i dlatego po włączeniu awaryjnych wywala bezpiecznik. Sprawdź czy nie masz zwarcia np. przetarte kable lub zaśniedziała wtyczka (ja miałem zaśniedziałą wtyczkę - problem z przeciwmgielnymi). Jak zauważyłeś gdy zabraknie napięcia na lampę pokazują się kierunki- lokalizuj zwarcie. Sprawdź czy na wolnej kostce jest/pokazuje się napięcie - możliwe że nie trzeba jej podłączać.

Edytowane przez bodek1010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką samą i pasi. Jak ustawisz ją dobrze to musisz ją wciskać i przekręcać w prawo lub w lewo nie pamiętam dokładnie w którą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtykasz przejściówkę daszkiem w kierunku rury wydechowej i obracasz do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja ma problem już wcześniej opisany, jak podłączę przyczepę giną kierunki, ale tylko w tylnych lampach auta i przyczepie plus kontrolka na desce naparza dużo szybciej niż normalnie.

Instalacja Westfalia z modułem podpięta kostkami

Na moje oko nie dochodzi napięcie do modułu - ten grubszy długi kabel jest wpięty przy gniazdach zapalniczek z tyłu w bagażniku mojego kombi (na gniazdach zapalniczek nie ma napięcie i nie działa oświetlenia wewnętrzne bagarka).

Wszystkie bezpieczniki są ok - jaka może być przyczyna braku napięcie?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to przecięty kabel zasilanie gniazd zapalniczek w bagażniku, ale to raczej niemożliwe.

Drugie pytanie: Jak zmostkować kostkę idąca do modułu? Wystarczy zwykły połączenie sąsiadujących kabli góra dół?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie bezpieczniki odpowiedzialne za gniazdo zapalniczki w bagażniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności