Skocz do zawartości
freeman67

zerowanie komputera przy rozruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się. U mnie nie ma problemu z zapalaniem, nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych, ale zerują się ustawienia komputera (średnie spalanie, prędkość etc.). Zauważyłem że dzieje się tak tylko jak samochód postoi dłużej. Jak go zgaszę i pójdę np. do sklepu i wsiądę z powrotem za chwilę to wszystkie ustawienia zostają.

 

Dodam, że zaczęło się tak dziać znienacka. Wcześniej wszystko trzymał jak należy. Czy jest możliwe, że niska temperatura na to wpływa (tak tylko zgaduję bo problemy się zaczęły jak po raz pierwszy zobaczyłem 2 stopnie na wskaźniku temperatury).

Będę wdzięczny za sugestie.

Edytowane przez Necrus
Dopisek nie był potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz z 1 na 2 krótkim przyciśnięciem RESET to nie będzie się kasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mówi kolega wyżej, pewnie przypadkowo przełączyłeś na MFA 1 naciskając przycisk Reset pod prawą manetką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie zrobiłem. Chciałem wyzerować żeby zaczął od nowa liczyć, ale nie wiedziałem, że tym spowoduję, że będzie się automatycznie zerował po każdym postoju. OK. Dzięki - spróbuję to przestawić.

A przy okazji pytanie - jeśli jade na tym trybie nie zerującym się to komputer pokazuje wartości średnie z jakiegoś ostatniego odcinka czy z całości odkąd został wyzerowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całości odkąd został wyzerowany. Ogólnie jest tak, że ten 1 komputer pokazuje wskazania z 1 trasy , a komputer 2 pokazuje w sumie ze wszystkich tras odkąd został wyzerowany. Oczywiście możesz między nimi się swobodnie poruszać, nie kasując żadnych danych , wystarczy że naciśniesz delikatnie RESET - nie przytrzymując jak w przypadku gdy resetujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za wyczerpujące info.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności