Skocz do zawartości
Gość milus32

stare płyty winylowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milus32

Witam.

 

Podczas prac porządkowych wpadło mi w ręce parę płyt winylowych z lat 80-tych. Co z tym zrobić? Jest może miejsce w sieci gdzie takie rzeczy można ocenić jako warte lub nie warte uwagi? Tak czy inaczej tego nie wyrzucę, ale może ktoś to zbiera. Dodam że u mojej śp Babci są jeszcze takie plastykowe płyty w formie a raczej rozmiarze pocztówki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro je wystaw. Na pewno ktoś się zainteresuje.

Ja się przymierzam do zakupu adaptera, w dzieciństwie puszczałem krążki winylowe z Czerwonymi Gitarami, Abbą itp. No i teraz tak mi się zatęskni do niepowtarzalnego szumu czarnej płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazio jakie szumy ?? :)

 

A na poważnie - brzmienie czarnucha jest niepowtarzalne. Wystarczy posłuchać jakiegoś utworu z CD czy mp3 i porównać - jak dla mnie masakra

 

Płyty bym raczej sprzedał na allegro. A te pocztówki zostawiłbym z sentymentu raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milus32

Wystawić na Allegro nie problem. Pytanie jak to wycenić?

Ja swój adapter ARTUR jakiś tam (zakupiony za odszkodowanie powypadkowe - i starczyło mi jeszcze na rower Wagant) + płyty zamieniłem na modny w połowie lat 90-tych bagażnik rowerowy x2. Dodam że w/w bagażników nigdy nie użyłem!!! Jeszcze wcześniej miałem gramulca takiego bez wzmacniacza którego musiałem podłączać pod Amatora............. Kurcze nie o tym!!! Gdzie te winyle wycenić, a raczej ocenić ich wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GS-434 rodzimej produkcji i jakieś tam winyle, ktoś kto ma muzykę na mp3 i tylko takową słyszał MUSI chociaż raz posłuchać winyla. Niewiaryogodne, ile dźwięków jest obcinanych przy kompresji do mp3... pomimo sporadycznych trzasków płyty gramofonowe z dobrych wytwórni grają o niebo lepiej od mp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. W MP3 obcinane są dźwięki niesłyszalne dla ucha ludzkiego i takie które się nakładają na siebie. A że ucho uchu nierówne to już inna bajka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności